Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!
Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

RLJ: 3 punkty zdobyte w Dąbrowie Górczniczej...

W środę 16.04.2014 drużyna Ruchu Chorzów S.A. udała się do Dąbrowy Górniczej na spotkanie Regionalnej Ligii Juniorów. Naszym przeciwnikiem był zespół MUKP Dąbrowa Górnicza.

 

 

Zgodnie z przewidywaniami przedmeczowymi gospodarze już od pierwszej minuty nastawili się na grę ultra – defensywną , ustawiając całą swoją drużynę na własnej połowie, stosując bardzo niski pressing. Jak można się było domyśleć, taki sposób gry dąbrowian bardzo utrudniał prowadzenie ataku pozycyjnego przez Ruch Chorzów, z racji dużej ilości defensorów, którzy wzajemnie się asekurując tworzyli szczelne ”zasieki”. Toteż pomimo wielu sytuacji stworzonych przez gości do przerwy na tablicy wyników widniało smutne 0:0.

Po przerwie mecz piłkarski prawie że zamienił się w widowisko piłki ręcznej, gdzie nasz zespół zamknął przeciwnika na ich połowie i grając niczym „po kole” stwarzał coraz więcej sytuacji bramkowych. Mimo wielu składnych , koronkowych akcji niebieskich, bramka dąbrowian została odczarowana dopiero w 47 minucie po pięknym uderzeniu Mikołaja Michny z ok. 25 m. 6 minut później po pięknym rajdzie Sergiusza Hanela prawą stroną boiska, na listę strzelców wpisał się Dawid Piekarski. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz blok defensywny z Michną i Wieczorkiem , którzy próby ataku gospodarzy tłamsili w zalążku i niejednokrotnie podłączali się w akcje ofensywne. Również nasi boczni obrońcy Kamil Kala i Marek Pielot bardzo często nękali rywali akcjami bocznymi rejonami boiska. Kolejny raz motorem napędowym gry Ruchu był Sergiusz Hanel , który bardzo często wygrywał pojedynki 1x1 stwarzając tym samym przewagę liczebną. Jego skuteczność jednak w tym meczu była fatalna, stąd wielu 100 % sytuacji nie potrafił zamienić na bramkę. Niebiescy stworzyli około 15 świetnych sytuacji z czego padły tylko 2 gole. Miejmy nadzieję, że nasza skuteczność szybko powróci i będziemy odnosić kolejne zwycięstwa w dobrym stylu w lidze.

MUKP Dąbrowa Górnicza - Ruch Chorzów SA 0:2

Skład: Gamrat, Pielot, Kala, Michna, Wieczorek, Hanel, Otawa ( Wylężek 55 ‘), Szol , Milota( Gawron 65’), Piekarski, Sylwa ,

Bramki:
- Piekarski
- Michna

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności