Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!
Logowanie do klas ponadpodstawowych rozpoczęte!

RLJ: Zwycięstwo z Niwką

W środku tygodnia 07.05.14 zaplanowano 22 kolejkę rozgrywek o mistrzostwo Regionalnej Ligi Juniorów gr. 3. Nasza drużyna podejmowała AKS Niwkę Sosnowiec. Mecz ten, był dla nas jak najbardziej udany...

 

 

Już w 4min. na tablicy wyników widniało 1-0 dla Niebieskich. Nasz prawy obrońca Bartłomiej Wieczorek podjął się akcji ofensywnej prawą stroną boiska, doskonale wykładając piłkę na 7m Dawidowi Piekarskiemu, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Radość Chorzowian nie trwała jednak długo, gdyż w 7 min po błędzie defensorów Niwka doprowadziła do remisu. Na szczęście nasza drużyna szybko otrząsnęła się po utraconej bramce i już w 11min po dokładnym podaniu Mateusza Lajblicha ze środka pola, Marek Otawa świetnie obsłużył podaniem Łukasza Sylwę, który podwyższył wynik na 2-1. Niebiescy tworzyli sporo sytuacji podbramkowych, jednak przez brak szczęścia i dokładnego wykończenia akcji wynik w pierwszej połowie meczu nie uległ już zmianie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, warunki atmosferyczne diametralnie się zmieniły. Padający deszcz zamiast utrudniać grę naszym chłopcom, tylko przyśpieszył rozgrywanie piłki i pozwolił na stwarzanie kolejnych dogodnych sytuacji, skutkiem czego w 58 i 63min. popularny „Piekar” dołożył do swojego konta drugą i trzecią w tym meczu bramkę. 68 min meczu to rajd Sergiusza Hanela, który mijając kolejno trzech zawodników, dogrywa piłkę prawą nogą w pole karne, gdzie Łukasz Sylwa niczym rasowy snajper, przyjmując piłkę tyłem do bramki uderza z pół obrotu pokonując bramkarza Niwki. Z każdą upływającą minutą nasz zespół coraz bardziej dominował nad rywalami co zaowocowało w 80min debiutanckim golem Aleksandra Gawrona. Przez większość meczu byliśmy w posiadaniu piłki i spokojnie kontrolowaliśmy przebieg gry, dzięki czemu po raz kolejny zainkasowaliśmy 3 punkty. Chorzowianom gratulujemy kolejnego dobrego meczu.

RUCH CHORZÓW SA - AKS Niwka Sosnowiec 6:1

Ruch: Martynowski, Pielot, Kala, Wieczorek, Michna, Otawa (Gieroń 55’), Szol, Lajblich (Hanel 41’), Wylężek (Milota 41’), Sylwa, Piekarski(Gawron 67’)

Bramki:

- Piekarski x3
- Sylwa x2
- Gawron x1

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności