Ryszard Komornicki koordynatorem ds. szkolenia

Do „Niebieskiego” zespołu dołączył oficjalnie Ryszard Komornicki, który będzie się zajmował szkoleniem zawodników i trenerów w naszej Akademii Piłkarskiej

Mam pewne wnioski, przemyślenia. Na pewno nie będę nic przewracał do góry nogami, widzę tutaj duży potencjał. Praktycznie w każdej grupie są chłopcy z papierami na grę – podkreśla Ryszard Komornicki. – W warunkach, które ma Akademia, chcemy wszystko optymalnie zgrać, aby do maksimum wykorzystać potencjał trenerów i w konsekwencji zawodników.

Ta „piramida” musi działać, utalentowani zawodnicy muszą być selekcjonowani i tworzyć coraz mniejsze grupy – mówi nowy koordynator do spraw szkolenia.

Ryszard Komornicki urodził się 14 sierpnia 1959 r. w Ścinawie. Karierę piłkarską rozpoczął w Krysztale Stronie Śląskie. Później występował także w GKS Tychy i Górniku Zabrze oraz klubach szwajcarskich m.in. FC Aarau. Na swoim koncie ma tytuły mistrzowskie w Polsce i Szwajcarii oraz 20 występów w reprezentacji. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 1986 r. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą szkoleniową, głównie w Szwajcarii, m.in. w Aarau, Luzern, Wohlen, Wil czy Chiasso. Dwukrotnie prowadził także drużynę Górnika. Posiada trenerską licencję UEFA Pro.

Dłuższa rozmowa z nowym koordynatorem ds. szkolenia dostępna jest TUTAJ

Źródło: ruchchorzow.com.pl

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski