Wprowadzamy model szkolenia G-A-G . Ryszard Komornicki: ''Potrzeba czasu''

Wczoraj, w klubowej kawiarence Ruchu Chorzów odbyło się zebranie kadry szkoleniowej naszej Akademii, w której oprócz samych Trenerów oraz Koordynatorów Akademii Pana Grzegorza Kapicy oraz Ryszarda Komornickiego uczestniczył także Prezes Ruchu Chorzów Aleksander Kurczyk oraz Dyrektor Sportowy, Mirosław Mosór.

Zebranie miało związek z wprowadzeniem w naszej Akademii nowego modelu szkolenia G-A-G (gra, analiza, gra), który od kilku miesięcy jest dopracowywany i dopasowywany do poszczególnych grup wiekowych przez Koordynatora ds. szkolenia Ryszarda Komornickiego.

W wielkim skrócie G-A-G będzie polegał na zmianie samej organizacji treningu, który zamiast części wstępnej, głównej i końcowej będzie składał się z rozgrzewki, gry, analitycznych ćwiczeń oraz gry drugiej.

Jak podkreślił prezes Aleksander Kurczyk władzom Ruchu leży na sercu dalszy sportowy i organizacyjny rozwój naszej Akademii, a wprowadzony model szkolenia ma ich pełne poparcie.

Ryszard Komornicki: Na wprowadzenie modelu szkolenia G-A-G potrzeba czasu. Dajemy sobie go do końca sezonu, żeby wszystko, o czym się mówiło można było wdrożyć w treningi i mecze. Chciałbym wprowadzić styl, filozofię grania, trenowania, charakteru, który przyniesie efekty w postaci zawodników, którzy będą kompleksowo przygotowani do gry na najwyższym poziomie. Ruch Chorzów to marka, która zobowiązuje. Musimy więc pracować, żeby ujednolicić, sprecyzować wszystko, co robimy, każdą część treningu, meczu, odnowy. Nie ukrywam, że Akademia potrzebuje infrastruktury i pieniędzy. Nie jest tak, jak sobie wyobrażam, ale wiemy też jaka jest sytuacja, więc trzeba cierpliwie czekać i namawiać innych, aby pomogli nam w jak najlepszym szkoleniu dzieci i młodzieży.

Źródło: własne

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski