Weekend z ligą - zapowiedź 10 meczów o ligowe punkty!

10 spotkań o ligowe punkty - sześć w sobotę, trzy w niedzielę, a jedno w poniedziałek - to nasz plan na najbliższe trzy dni. W pięciu meczach wystąpimy jako gospodarze, w tej samej liczbie w charakterze gości.
Najbardziej elektryzującym meczem wydają się być derby w Lidze Makroregionalnej z Górnikiem Zabrze, jesteśmy jednak przekonani, że i w pozostałych spotkaniach będziemy świadkami wielu emocji.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram meczów wraz z zapowiedzią każdego z nich:

U-19  I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
09.04, godz. 11.00  Ruch Chorzów - ROW Rybnik (Kresy)

Niebiescy niezmiennie zajmują drugie miejsce w tabeli. Ich najbliższy rywal plasuje się w niej na pozycji 11 i traci do naszego zespołu 25 punktów. Liczba zdobytych przez rybniczan bramek jest niemal o połowę mniejsza. Podobnie jest z golami straconymi - Ruch ma ich 19, a ROW 43. Faworytem spotkania jest, oczywiście, nasza drużyna i inny wynik, aniżeli

wygrana byłby sporym zaskoczeniem. 

U-17 I  Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych
08.04, godz. 13.00 Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (Kresy)

Wielkie Derby Śląska juniorów młodszych. Spotkania z Górnikiem zawsze mają specyficzną otoczkę i wiążą się z dużą dawką emocji. Nasz zespół (z dorobkiem 6 punktów) plasuje się tuż przed Górnikiem (4 pkt), jednak należy pamiętać, że zabrzanie mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz ze Śląskiem Wrocław. W dotychczasowych dwóch meczach Górnicy zanotowali remis oraz wygraną i jak do tej pory nie stracili jeszcze ani jednej bramki. Liczymy na to, że najbliższy weekend zmieni te statystyki.
 
U-17 II   I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
08.04, godz. 10.30 TS Podbeskidzie - Ruch Chorzów

Po dwóch wygranych i jednym remisie (7 punktów) Ruch Chorzów zawita do Bielska jako lider tabeli. Podbeskidzie w dotychczasowych spotkaniach zdobyło 4 oczka (remis, wygrana i porażka). Bilans bramkowy Niebieskich to 5:2, natomiast bielszczan 4:4. Zapowiada się ciekawe widowisko.

U-17 III  VI Okręgowa Liga Juniorów Młodszych
09.04, godz. 13.00  Ruch Chorzów - Górnik 09 Mysłowice (Kresy)

Wszystkie z drużyn VI Ligi Okręgowej mają do tej pory rozegrane tylko jedno spotkanie. Zarówno Niebiescy, jak i ich rywal w pierwszych swoich meczach musieli uznać wyższość rywali. Nasz zespół stracił trzy bramki w spotkaniu ze Stadionem, z kolei Górnik 09 Mysłowic e aż osiem z Grunwaldem Ruda Śląska.

U-15 2002  III Wojewódzka Liga Trampkarzy
08.04, godz. 09.00  Ruch Chorzów - JSP Szczakowianka

Wygrana i remis dają Niebieskim na tę chwilę pozycję wicelidra w tabeli. Sobotni przeciwnik naszej drużyny ma na swoim koncie porażkę i zwycięstwo i plasuje się na miejscu piątym. Nasza drużyna nie straciła w tej rundzie jeszcze ani jednej bramki. Mamy nadzieję, że najlbiższe spotkanie również tego nie zmieni.

U-14 2003I  I Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
08.04, godz. 11.00  Ruch Chorzów - Tyski Sport (Filarowa)

Nasz zespół wystąpi w tym spotkaniu jako zdecydowany faworyt. Pierwsze miejsce w tabeli, z dorobkiem 7 punktów i bilansem bramkowym 11:4. Tyszanie, po trzech meczach, plasują się w strefie spadkowej na pozycji siódmej z 3 bramkami zdobytymi oraz dziewięcioma straconymi. Liczymy, że po tym spotkaniu Niebiescy będą mieć na koncie kolejne trzy punkty.

U-14  2003II  IV Okręgowa Liga Trampkarzy Młodszych
08.04, godz. 11.30  Urania Ruda Śląska - Ruch Chorzów

Nasi trampkarze rozegrali w tej rundzie zaledwie jedno, nota bene, zwycięskie spotkanie, a  zaplanowany na ubiegły tydzień mecz z Wyzwoleniem Cez Chorzów został przełożony na 25 kwietnia. Urania, podobnie jak nasz zespół przełożyła na inny termin mecz drugiej kolejki, a po jedynym, przegranym spotkaniu plasuje się ze stratą ośmiu goli na ostatniej pozycji w tabeli. Liczymy na kolejne zwycięstwo naszej ekipy!

U-13/2004  II Wojewódzka Liga Młodzików
09.04, godz. 10.30  Silesia Piekary Śląskie - Ruch Chorzów

Kolejny nasz zespół, który tuż przed nową kolejką ligową zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (9 punktów). Silesia Piekary Śląskie plasuje się w tym rankingu tuż za Niebieskimi, ma jednak do rozegrania zaległe spotkanie z MKS-em Zaborze. Jej bilans bramkowy 2:1 blednie przy osiągnięciach naszej drużyny (9:2), poza tym przewaga Niebieskich wynosi już pięć oczek, więc ewentualna wygrana pozwoliłaby na odskoczenie rywalowi w tabeli. Mamy nadzieję, że tak się właśnie stanie. 
 
U-12/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
08.04, godz. 11.30  Slavia Ruda Śl. - Ruch Chorzów

Naszej drużynie przyjdzie się zmierzyć z zespołem, który do tej pory nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, stracił 10 bramek, zdobył trzy i plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Niebiescy, po remisie i zwycięstwie zajmują pozycję drugą i mogą pochwalić się bilansem bramkowym 7:1. Mecz w Rudzie powinien zostać zdominowany przez Niebieskich i nie mamy wątpliwości, że tak właśnie będzie.

U-11/2006 V Okręgowa Liga Orlików
10.04, godz. 17.00 Pogoń Ruda Śląska - Ruch Chorzów

Kolejni nasi liderzy - po dwóch zwycięstwach mają na koncie 20 strzelonych i 2 stracone bramki - zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli. Pogoń przegrała dotąd dwa mecze, straciła 14 bramek zdobywając zaledwie 5. O ile rudzianie nie wystawią drużyny grającej dwie ligi wyżej (jak to miało miejsce w ubiegłej rundzie), zwycięzcą tego pojedynku mogą być tylko Niebiescy. 

Źródło: własne

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski