Obozy letnie
Obozy letnie
Wakacje z Ruchem - zapisy rozpoczęte
Wakacje z Ruchem - zapisy rozpoczęte

Nabór do klas sportowych Ruch Chorzów SA

Twoim marzeniem jest gra w ekstraklasie? „Niebiescy” pomogą Ci je spełnić! Weź udział w naborze do klas sportowych Ruchu Chorzów S.A. i zostań prawdziwym piłkarzem!

 

 

 

 

Nabory odbędą się w dwóch terminach – 27 kwietnia i 11 maja. Każdy z kandydatów przejdzie specjalne testy sprawnościowe. Wszystkie szczegóły testów znajdziecie TUTAJ.

Stworzone zostaną dwie klasy sportowe Ruchu w Zespole Szkół Sportowych im. Gerarda Cieślika w Chorzowie – IV klasa szkoły podstawowej i I klasa gimnazjum. Jest to początek najprostszej drogi do pierwszego zespołu „Niebieskich” i gry na boiskach ekstraklasy!

    – Celem każdego młodego piłkarza jest  gra w ekstraklasie. Przechodzenie wszystkich szczebli szkolenia w naszym klubie daje realną szansę na realizację tych ambitnych zamierzeń. O tym, że jest to możliwe świadczą przykłady chociażby Michała Helika, czy Macieja Urbańczyka, którzy zaczynali swoją przygodę z piłką od klas sportowych Ruchu, a dziś są w kadrze I drużyny. W Ruchu funkcjonuje obecnie 14 grup młodzieżowych, ale tworzą one jedną „Niebieską” społeczność, jeden Klub! – zapewnia Dariusz Gęsior, koordynator ds. szkolenia młodzieży Ruchu Chorzów S.A.

Uczniowie klas sportowych zostaną objęci  intensywnym systemem szkolenia. Treningi w tych grupach odbywają się codziennie.

    – Oprócz treningów czysto piłkarskich przewidziane są również zajęcia na basenie, aerobik, a także treningi indywidualne i specjalne zajęcia bramkarskie. W każdej kategorii wiekowej treningi prowadzi dwóch trenerów oraz dodatkowo trener przygotowania indywidulanego, który pomoże m.in. kształtować technikę młodych zawodników. Każdy piłkarz Ruchu, bez względu na wiek, objęty jest pełną opieką medyczną. Zapewniamy wszystkie wymagane badania oraz rehabilitację – mówił Dariusz Gęsior.

Członkostwo w klasie sportowej Ruchu to nie tylko treningi, ale również regularne sprawdzanie swoich umiejętności w starciach z rówieśnikami.

    – Klasy, które powstaną w wyniku naborów, stworzą drużyny Ruchu Chorzów i zostaną zgłoszone do regularnych rozgrywek prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Oprócz tego organizujemy sparingi z atrakcyjnymi przeciwnikami oraz uczestniczymy w turniejach zarówno na Śląsku, jak i na terenie całej Polski, a nawet za granicą. Niedawno jedna z naszych grup wystąpiła w Niemczach na bardzo silnie obsadzonym turnieju. Uczestniczyły w nim czołowe drużyny Bundesligi. Sami także organizujemy tego typu turnieje – mówił Dariusz Gęsior.

Prócz podnoszenia umiejętności piłkarskich młodzi zawodnicy muszą dbać także o swoje wykształcenie.

    – System klas sportowych bardzo to ułatwia. Plan zajęć dla uczniów jest tak ułożony, że każdy młody piłkarz najpóźniej o godz. 15.30 jest „wolny”, czyli jest zarówno po treningach, jak i po lekcjach. Dzięki temu zawodnicy mają czas na odpoczynek, naukę i rozrywkę. W grupach szkoleniowych, które trenują popołudniami, po lekcjach, pogodzenie wszystkich obowiązków jest zdecydowanie trudniejsze – powiedział Dariusz Gęsior.

Liczba miejsc w klasach sportowych jest niestety ograniczona, jednak każdy, kto nie znajdzie w nich miejsca, nadal ma okazję zostać piłkarzem Ruchu.

    – Dla dzieci, które nie dostaną się do klas sportowych, a będą chciały trenować, będziemy tworzyć dodatkowe grupy. Zajęcia dla nich odbywać się będą popołudniami – mówił Dariusz Gęsior.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności