Weekend z piłką - liga na finiszu

Rozpoczynamy przedostatni weekend ligowy w rundzie jesiennej! Przed nami sześć spotkań ligowych, z których dwa odbędą się w Chorzowie, a cztery na wyjeździe. 

Ligową sobotę rozpocznie starcie zespołów U17 oraz U14.
Trampkarze młodsi wyjadą do Bytomia, gdzie o godz. 11.00 powalczą o komplet punktów z broniącą się przed spadkiem Polonią. Piastująca fotel wicelidera drużyna Damiana Łukasika ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli - na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do liderującego Rakowa sześć punktów. W meczu rozegranym w Chorzowie Niebiescy łatwo poradzili sobie z bytomianami.

Po trzech golach Karola Wleciałowskiego, dwóch Wojciecha Lenerta i jednym Szymona Szczepaniaka oraz Piotra Farona wygrali 7:0. 

Również o godz. 11.00 rozpoczną swój mecz juniorzy młodsi z II Ligi Wojewódzkiej, którzy zajmując trzecie miejsce w tabeli zmierzą się z drugim Zagłębiem Sosnowiec. Oba zespoły dzieli tylko jeden punkt, tak więc podopieczni trenera Daniela Tukaja mają szansę na wyprzedzenie rywala. W pierwszym spotkaniu górą byli sosnowiczanie, którzy pokonali nasz zespół 4:2, a bramki dla Niebieskich zdobywali Dawid Dylong i Fabian Sęk

O godz. 13:00 juniorzy starsi Ruchu również zmierzą się z Zagłębiem, tyle, że w Sosnowcu.  By przedłużyć swoje szanse na awans do wiosennych rozgrywek makroregionalnych podopieczni trenera Mateusza Michalika muszą wygrać. Zagłębie zajmuje obecnie 7. miejsce ze stratą ośmiu punktów do „Niebieskich”.

O 13:30 na Kresach o punkty powalczą juniorzy młodsi z CLJ U’17. Rywalem drużyny Pawła Drapały będzie… Śląsk Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska plasuje się na 3. miejscu w grupie C z przewagą czterech punktów nad „Niebieskimi”. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu obu  zespołów Ruch zremisował we Wrocławiu 2:2 po bramkach Mateusza Lippa i Aleksa Grzyba.

Ligową niedzielę otworzy spotkanie drugoligowych trampkarzy U15, którzy w Zabrzu zmierzą się o godz. 14.00 z tamtejszym Gwarkiem. Zespół Piotra Bogusza zajmuje drugie miejsce w tabeli, a ich najbliższy rywal piąte - obie drużyny dzieli jednak 11 punktów. Pierwsze spotkanie zakończyło się pewną wygraną Niebieskich, którzy pokonali zabrzan 6:3 po dwóch trafieniach Radosława Skały oraz jednym Patryka Brychczego, Dominika Łosika, Kacpra Poloka Macieja Wolskiego.

W drugim z niedzielnych spotkań zespół orlików U11 powalczy o pierwsze zwycięstwo z zajmującym trzecie miejsce w tabeli BKS-em Sparta Katowice. W pierwszym spotkaniu nasz zespół uległ katowiczanom 0:16.


U-19 I Liga Wojewódzka A1 - TABELA 

9.11, godz. 13.00  Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów


U-17  Centralna Liga Juniorów - TABELA

9.11, godz. 13.30  Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław (Kresy)


U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych B1 - TABELA

9.11, godz. 11.00  Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec  (Kresy) 


U-15 II Wojewódzka Liga Trampkarz C1 - TABELA 

10.11, godz. 14.00  SKS Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów  


U-14 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych C2 - TABELA

9.11, godz. 11.00  BS Polonia Bytom - Ruch Chorzów 


U-11 IV Okręgowa Liga Orlików E1 - TABELA 

10.11, godz. 14.30  BKS Sparta Katowice - Ruch Chorzów


 

NASI PARTNERZY