Tydzień z ligą: 10 - 16 października

Już jutro rozpoczniemy kolejny tydzień zmagań piłkarskich. Zawodnicy naszej Akademii będą mieli okazję do zmierzenia się z przeciwnikiem w 8 rywalizacjach. Dla niektórych drużyn będą to już mecze rewanżowe, a zapowiedzi oraz rozpiskę spotkań znajdą Państwo poniżej.

Emocje piłkarskie rozpoczniemy od prawdziwego hitu w lidze trampkarzy starszych. W derbowym pojedynku zmierzą się dwa zespoły zajmujące dwie najwyższe lokaty w ligowej klasyfikacji. Ruch Chorzów uda się do Zabrza, gdzie powalczy o ligowe punkty  z miejscowym Górnikiem. W pierwszym meczu tych dwóch drużyn podopieczni trenera Piotra Bogusza musieli uznać wyższość rywali, liczymy więc na udany rewanż na obiektach w Zabrzu.

O godzinie 10.00 rozpocznie się spotkanie juniorów młodszych, którzy na własnym obiekcie podejmą zespół PKS Józefki Chorzów. Dla zawodników trenera Daniela Tukaja, będzie to również drugi mecz z tym rywalem w ramach rozgrywek sezonu 2020/21. W pierwszym starciu obu drużyn górą byli zawodnicy Ruchu Chorzów, którzy zwyciężyli 2:1.

Okazję do rewanżu za porażkę w pierwszym meczu będą mieli, także podopieczni trenera Sławomira Podlasa. W pierwszym spotkaniu ulegli drużynie AKS Mikołów 6:2. Ich spotkanie odbędzie się na Kresach o godzinie 11:30.

W niedzielę czekają nas trzy piłkarskie spotkania:  na sam początek derbowe starcie drużyny juniorów starszych ze Stadionem Śląskim Chorzów, następnie pojedynek młodzików, którzy zmierzą się z UKS-em Jedynka Łazy. W pierwszym spotkaniu, po zaciętej walce ,,Niebiescy" zwyciężyli 5:4. Niedzielne popołudnie zakończymy z drużyną orlików młodszych, którzy o 15:30 zagrają z PKS Józefką Chorzów.

Wraz z początkiem nowego tygodnia czeka nas starcie orlików z drugiej ligi, które zaplanowane jest na godzinę 16.00. Niebiescy zmierzą się na boisku rywala z GKS-em Gieksą Katowice. We wtorek natomiast zawodnicy trenera Łukasza Jońca zmierzą się z Uranią Ruda Śląska. Ten mecz odbędzie się o godzinie 16:30 na Kresach.

Przypominamy, że wyniki wszystkich spotkań wraz z odnośnikami do pomeczowych raportów oraz wypowiedzi trenerów znaleźć można w jednym artykule: RAPORTY MECZOWE - WYNIKI, KADRA, STRZELCY BRAMEK, WYWIADY. Odnośnik do niego znaleźć można również w menu po prawej stronie. 

Sprawdźcie jak wygląda rozkład spotkań wszystkich młodzieżowych drużyn Ruchu! 

 Źródło: własne

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności