Spoglądamy na tabele!

Runda jesienna jest już niemal na finiszu, ale na dobrą sprawę nie mamy pewności czy będzie możliwe jej rozegranie do końca. Pozwoliliśmy sobie zatem na sprawdzenie jak prezentują się nasze drużyny na tym etapie rozgrywek.

Przegląd rozpoczniemy od naszych najstarszych zawodników, a więc juniorów starszych, których trenerem jest Mateusz Michalik. Po rozegraniu 13 meczów chłopcy uzbierali 33 punkty, które pozwoliły im uplasować się na drugim miejscu w ligowej tabeli, ze stratą jednego punktu do liderującego Rakowa Częstochowa. Na taką zdobycz punktową złożyły się: 11 zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Niewątpliwie wielką satysfakcją byłby awans drużyny do ligi makroregionalnej. Czy tak się stanie przekonamy się za pięć kolejek, kiedy to zakończy się runda jesienna sezonu 2020/21.

Drużyna juniorów młodszych występująca w Centralnej Lidze Juniorów zgromadziła na swoim koncie 14 punktów, co dało im 6 lokatę klasyfikacji. Drużyna trenera Pawła Drapały zwyciężyła w czterech spotkaniach, dwa razy zremisowała i sześciokrotnie schodziła z boiska jako przegrany. Do końca rundy pozostało jeszcze dwa spotkania.

Druga drużyna juniorów młodszych, pod wodzą trenera Daniela Tukaja, zdobyła 19 punktów w ramach walki w II Lidze Wojewódzkiej. Taka zdobycz punktowa uplasowała naszą drużynę na czwartej pozycji z niewielką stratą do miejsc na podium. Zawodnicy trenera Tukaja 6 razy okazali się lepsi od swoich rywali, raz zremisowali i 4 razy musieli uznać wyższość rywala. Do rozegrania zostało jeszcze trzy spotkania.

Występujący w II Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy zawodnicy trenera Piotra Bogusza po 12 kolejkach są vice liderem rozgrywek. młodzi zawodnicy siedmiokrotnie zwyciężali, dwukrotnie remisowali i trzykrotnie zostali pokonani przez swoich przeciwników. Przed drużyną stoją jeszcze dwa starcia, w których zmierzą się z Piastem Gliwice i Polonią Bytom.

Drużyna trampkarzy młodszych rozgrywająca swoje mecze w lidze okręgu Katowice po 11 kolejkach sklasyfikowana jest na pierwszym miejscu z aż dziewięcioma zwycięstwami oraz jednym remisem i jedną porażką. Warto podkreślić, że podopieczni trenera Daniela Łukasika zdobyli 98 bramek, co jest najwyższym wynikiem w lidze, przy stracie zaledwie 13. Do końca rundy trampkarze młodsi rozegrają jeszcze trzy spotkania.

Na drugim miejscu w ligowej tabeli znajduje się zespój młodzików pod wodzą trenera Jakuba Brzozowskiego. Po rozegraniu 11 spotkań drużyna zdobyła 21 punktów. Na taki stan rzeczy przełożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. Na młodzików czekają jeszcze trzy spotkania w ramach rundy jesiennej.

Zawodnicy trenera Sławomira Podlasa, którzy występują w IV lidze okręgowej zajmują siódmą pozycję w ligowej tabeli. Drużynie udało się wygrać dwa spotkania, co w perspektywie tego, że grają ze starszymi przeciwnikami jest budującym faktem. Młodzicy młodsi do rozegrania mają jeszcze trzy spotkania.

Trzecie miejsce na podium zajmuję drużyna orlików pod wodzą trenera Łukasza Jońca. Chłopcy występujący w IV lidze okręgowej po rozegraniu 10 spotkań zgromadzili na swoim koncie 22 punkty, zaliczając siedem zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Zawodnicy zajmują drugie miejsce pod względem zdobytych bramek, a mianowicie strzelili ich 89.

Drużyny orlików młodszych występują w IV lidze okręgowej. Zespół występujący w pierwszej grupie plasuje się na drugiej pozycji w tabeli ze zdobyczą punktową wynoszącą 18 oczek. W siedmiu spotkania orlicy młodsi doznali jednej porażki, wygrywając pozostałe spotkania. Drużyna w drugiej grupie, po rozegraniu dziewięciu spotkań zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Trenerami drużyn orlików młodszych są Marcin Polok i Albert Michalik.

Tak więc przed nami ostatnie rozstrzygnięcia. Czy dojdą one do skutku nie wiemy, ale póki co niebawem na naszej stronie pojawi się zapowiedź kolejnego tygodnia ligowego. Trzymamy kciuki za nasze drużyny!

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności