Nowy budynek dla ''Niebieskiej'' młodzieży już w maju!

Na terenie kompleksu boisk na „Kresach” trwa budowa nowego budynku, który ma służyć młodym zawodnikom naszej Akademii oraz UKS-u Ruch Chorzów. 

Budowa nowego budynku na „Kresach” zmierza do końca. Mieścić się w nim będą szatnie z zapleczem sanitarnym. – Budowa idzie zgodnie z planem. Nie mamy na szczęście żadnych poślizgów. Wykonawcy udało się zamknąć budynek przed zimą. W tej chwili trwają tam prace wykończeniowe – ściany, sanitariaty, podłogi, kafelki i glazura. Później czeka nas biały montaż oraz prace zewnętrzne związane z elewacją. Planowany termin zakończenia prac wskazany w umowie z wykonawcą to 27 kwietnia. W dalszej kolejności przystąpimy do prac odbiorowych, co powinno zająć tydzień, góra dwa.

Ostatnią kwestią będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, czyli zgody z sanepidu czy straży pożarnej. Biorąc pod uwagę konieczność załatwienia tych wszystkich formalności, termin udostępnienia obiektu młodych adeptom piłki szacujemy na koniec maja – wyjaśnia Alina Zawada, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.


Stary obiekt na „Kresach”, mimo licznych remontów, odbiegał od obecnych standardów, a liczba szatni ograniczała możliwości korzystania z trzech boisk piłkarskich. Było to szczególnie dokuczliwe w trakcie pandemii, gdy zachodziła konieczność przestrzegania obostrzeń reżimu sanitarnego. Nowy budynek rozwiąże te problemy. – Obiekt ma stanowić zaplecze szatniowe-socjalne. W środku znajdzie się 7 szatni – cztery duże dla zawodników i trzy trenersko-sędziowskie, oraz jedno dużo pomieszczenie, które zostanie zagospodarowane przez Klub – mówi Alina Zawada. – Po oddaniu do użytku nowego obiektu, w starym budynku będziemy chcieli przerobić nieco szatnie i z czterech bardzo małych zrobić dwie większe. Takie są plany, ale na ten moment skupiamy się na sprawnym poprowadzeniu do końca całej inwestycji, związanej z budową tego nowego obiektu – dodaje dyrektor MORiS.

W dalszej kolejności planowana jest zmiana nawierzchni jednego z boisk z trawiastej na sztuczną. Pozwoli to na zwiększenie liczby treningów.

Źródło: ruchchorzow.com.pl


PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności