Mamy nowe szatnie! /foto/

Po długim oczekiwaniu w końcu oddany do użytku został nowy budynek w ośrodku piłkarskim na Kresach. W poniedziałek miało miejsce oficjalne otwarcie, w którym udział wziął między innymi prezes Seweryn Siemianowski.

Nowy budynek był niezwykle wyczekiwany, ponieważ dotychczasowa infrastruktura nie była w stanie obsłużyć tak dużej liczby trenujących na Kresach juniorów. - Mamy w swoich szeregach już ponad 700 dzieci, którzy do tej pory zwyczajnie nie mieli gdzie się pomieścić. Wybudowanie tego budynku, a także realizacja kolejnych planów, takich jak budowa nowych boisk, sprawią że przeskoczymy w szkoleniu młodzieży o co najmniej dwie epoki. Bardzo dziękujemy Miastu za tę inwestycję - mówił sternik Ruchu.

Na otwarciu pojawił się także Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. To on dokonał symbolicznego "przekręcenia pierwszego klucza" w drzwiach, zapraszając do środka młodych piłkarzy "Niebieskich". - To ogromna przyjemność dla nas wszystkich, oddać do użytku budynek szatniowo-socjalny, oczekiwany przez nasze dzieciaki. Myślę, że ta inwestycja usprawni funkcjonowanie ośrodka i funkcjonowanie zajęć na tym terenie - mówił zgromadzonym na miejscu dziennikarzom.

Budynek kosztował ok. dwóch milionów złotych. Znajdują się w nim szatnie dla piłkarzy i sędziów, pomieszczenia dla trenerów, toalety i łazienki. Posiada między innymi wspomaganie fotowoltaiczne, dzięki któremu można w tani sposób podgrzać wodę i ogrzać wnętrze we wszystkich pomieszczeniach w porze jesienno-zimowej.

Modernizacja infrastruktury na Kresach to nie jedyna idea, jaka przyświeca Klubowi w temacie szkolenia młodzieży. - Mamy zamiar przygotować niebawem jeszcze jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią, z którego korzystać można przez cały rok. Oprócz tego jest plan, żeby naprzeciwko szkoły im. Gerarda Cieślika powstało jeszcze jedno, nowe boisko. W przyszłym roku będziemy chcieli wdrożyć ten pomysł w życie - mówił prezes Ruchu Chorzów.

FOTOGALERIA Z OTWARCIA - Tomasz Stefanik

 

Źródło: Ruch Chorzów

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności