Podsumowanie ligowego weekendu (30-31 października)

Za nami kolejny ligowy weekend z udziałem zespołów Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Naszym zespołom udało się osiągnąć kilka ważnych, a nawet spektakularnych zwycięstw. Zapraszamy do przeczytania cotygodniowego raportu zawierającego wyniki oraz krótkie opisy wszystkich meczów, jakie przyszło naszym drużynom rozegrać w sobotę i niedzielę.

 

 

Kolejne trzy punkty do swego dorobku dopisali w niedzielę piłkarze rezerw Ruchu, występujący w katowickiej klasie A. Tym razem bardzo okazale, bo aż 6:0, pokonali w derbowym pojedynku Wyzwolenie Chorzów. Warto dodać, że hattrickiem popisał się w tym meczu Jakub Siwek. Podopieczni Ireneusza Psykały wciąż pozostają liderem ligowej tabeli.

Ruch II Chorzów – AKS Wyzwolenie Chorzów 6:0 (4:0)
Gole dla Ruchu: 4', 21' Długosz, 33' Gabryś, 41', 88', 89' Siwek

Ruch II:
Nowak (55' Rusin) – Smaluch (65' Roguła), Siwek, Rudzki, Wojtek, Wilkiewicz (55' Lenik), Kubacki, Gabryś, Drabek, Długosz, Kwaśniewski

Trener: Ireneusz Psykała


Nie zwalniają tempa juniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Ruchu. W ubiegły weekend pokonali w Katowicach Rozwój aż 7:1 i umocnili się na pozycji lidera Ligi Wojewódzkiej. - Pierwsza połowa była zabójcza w naszym wykonaniu. Szybko zdobyliśmy pierwszą bramkę i, co ważne, poszliśmy za ciosem. - przyznał po meczu trener Mateusz Michalik. „Niebiescy” wszystkie bramki zdobyli już w pierwszej połowie spotkania, a pierwsze cztery z nich były autorstwa Kacpra Bąka.

Rozwój Katowice U-19 – Ruch Chorzów U-19 1:7 (0:7)
Gole dla Ruchu: 6', 11', 15', 18' Bąk, 20' Kwiatkowski, 25' Drabek, 34' Wawrzyniuk

Ruch:
Miarka (46' Wieliczko) - Matula, Wacławski, Pytlarz (75' Wilczkiewicz), Bąk, Martuszewski (75' Kubacki), Kwiatkowski, Sadlak (75' Smaluch), Domagała, Wawrzyniuk, Drabek (46' Gabryś)

Trener: Mateusz Michalik


Po raz kolejny swojego dorobku punktowego nie powiększyli piłkarze Ruchu występujący w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Porażka tym dotkliwsza, że poniesiona w derbach z Górnikiem Zabrze. Po jedenastu kolejkach na koncie drużyny Pawła Drapały wciąż widnieje zaledwie jeden punkt, a to zdecydowanie za mało, by utrzymać się w tym sezonie na poziomie centralnym wśród juniorów młodszych.

Górnik Zabrze CLJ U-17 – Ruch Chorzów CLJ U-17 3:2 (2:1)
Gole dla Ruchu: 42' Gasz, 80' Bębenek

Ruch:
Broniszewski – Gasz, Bąk, Wolski (46' Piotr Szemiot), Szczepaniak, Przydacz (75' Nowak), Mroziński (62' Paweł Szemiot), Talaga, Michajłów, Bębenek

Trener: Paweł Drapała


Drugi zespół juniorów młodszych Akademii Ruchu, występujący w II Lidze Wojewódzkiej, pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:0. Gole „Niebiescy” zdobywali na początku i na końcu pierwszej połowy meczu, utrzymując po przerwie korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Zagłębie Sosnowiec U-17 – Ruch Chorzów U-17 0:2 (0:2)
Gole dla Ruchu: 3' Piotr Szemiot, 42' Myszor

Ruch:
Gruszczak – Magusiak, Dawid Nowak, Franciszek Nowak (70' Pastuszka), Myszor, Maroń, Lipiński, Imiolek (84' Chwaszcza), Gruszczak, Gansiniec, Glonek, Piotr Szemiot (83' Sołtys)

Trener: Daniel Tukaj


Drużyna Akademii Piłkarskiej Ruchu U-15 przystąpiła do sobotniego meczu nieco osłabiona kadrowo. Nie tłumaczy to jednak wyjazdowej porażki z ostatnim w tabeli LKS-em Zieloni Żarki 1:3. - Broniąca się przed spadkiem drużyna Zielonych, kiedy tylko wyczuła naszą dzisiejszą słabość, pokazała dobrą i skuteczną grę. Gratulujemy rywalom i dziękujemy za gorzką lekcję futbolu. - podsumował spotkanie trener Piotr Bogusz.

LKS Zieloni Żarki U-15 – Ruch Chorzów U-15 3:1 (1:0)
Gol dla Ruchu: 80'+1 Cieślik

Ruch:
Sęktas - Gemborys, Klaja, Lankocz, Latusek, Sonita, Urbanek, Rams, Łukowiak, Kapuśniak, Lenert

Trener: Piotr Bogusz


Nie do końca udała się czternastolatkom z Akademii Piłkarskiej sobotnia wyprawa do Wilkowic. Choć dwukrotnie prowadzili z miejscowym GLKS-em, ostatecznie musieli zadowolić się tylko punktem. Rezultat dość często się zmieniał, chorzowianie pierwsi stracili gola, by z nawiązką odrobić straty, później znów wyjść na plus. Remis z pewnością nie satysfakcjonuje graczy Damiana Łukasika.

GLKS Wilkowice U-14 - Ruch Chorzów U-14 3:3 (1:1)
Gole dla Ruchu: 22' Gach, 49' Gneza, 71' Wojciechowski

Ruch:
Felis, Molerus, Gneza, Wojciechowski, Chodzidło, Lipik, Leks, Gielza, Bogusz, Rosół, Gaffke

Trener: Damian Łukasik


Trzeci raz z rzędu piłkarze Jakuba Brzozowskiego dokonali sztuki godnej pochwały - strzelili swoim rywalom osiem goli, wygrywając ponownie 8:1! Tym razem ich ofiarą padł drugi zespół Unii Kosztowy, który na przerwę schodził z z liczbą pięciu bramek na minusie. W drugiej połowie, także wygranej przez Ruch, było już mniej emocji.

Ruch Chorzów U-13 - Unia II Kosztowy U-13 8:1 (5:0)
Gole dla Ruchu: 18', 25' Szczepaniak, 24', 29' Chodzidło, 34', 37' Gielezy, 16' Molerus, , 44' Cebula

Ruch:
Fulara, Kretschmer, Follert, Chodzidło, Szczepaniak, Gielezy, Cebula, Molerus, Ullmann

Trener: Jakub Brzozowski

 

źródło: Ruch Chorzów

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności