„Niebieskie Przedszkole” ruszyło pełną parą!

Już od dwóch miesięcy, z inicjatywy Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów, prowadzony jest program „Niebieskie Przedszkole”, który z jednej strony ma zachęcać maluchów do uprawiania sportu, a z drugiej zaraża miłością do „eRki”.

Program wystartował 13 września i jest wspierany finansowo przez kibiców zrzeszonych w fanklubie Blue England. Do projektu przystąpiła większość chorzowskich przedszkoli. Zajęcia odbywają się obecnie w 19. placówkach i bierze w nich udział blisko 600 dzieci!

– Nasz pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony dyrekcji oraz personelu przedszkoli – mówi trener Paweł Nawrot, koordynator projektu. – W każdej grupie jesteśmy raz na dwa tygodnie. Przez 45 minut prowadzimy zajęcia sportowe składające się zarówno z rożnego rodzaju zabaw, gimnastyki, jak i ćwiczeń czysto piłkarskich – prowadzenie piłki, strzały, podania, krótkie gry. Gdy pozwalała na to pogoda, zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, teraz musieliśmy przenieść się do sal. Zaangażowanie jest duże. Jestem bardzo zbudowany postawą dzieci, bo bardzo chcą ćwiczyć. Jeszcze nie zdarzyło się, by któreś marudziło, nie chciało brać udziału w zajęciach. To duża motywacja także dla mnie – podkreśla Nawrot.

Program „Niebieskie Przedszkole” ma także na celu promocję Klubu oraz Centrum Szkolenia. Wśród przedszkolaków nie brakuje kibiców Ruchu, liczymy, że są wśród nich także przyszli piłkarze „Niebieskich”. – Dzieci bardzo pozytywnie reagują na naszą inicjatywę. Już na sam widok cieszą się, przybijają piątki, żółwiki, wiedzą, że przyjechał do nich Ruch. Rozmawiamy o meczach, zawodnikach. Wielu maluchów jest zainteresowanych trenowaniem w naszej akademii – cieszy się Paweł Nawrot.

Przedszkola, które chciałyby przystąpić do programu, zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

źródło: Ruch Chorzów

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności