Artykuły

Gala ''Młode Cieśliki 2019'' przeszła do historii

W sobotnie popołudnie na hali MORiS-u zgromadziło się kilkaset osób - zawodnicy naszej Akademii oraz UKS-u Ruch Chorzów, ich rodzice, zaproszeni goście oraz sympatycy naszych drużyn. 

Sam pomysł realizacji Gali "Młode Cieśliki" pojawił się wiele miesięcy temu, aż w końcu, połączone siły naszej Akademii i UKS-u doprowadziły do jego realizacji. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek osób przygotowania zostały dopięte na ostatni guzik, nikt jednak nie przewidział złośliwości rzeczy martwych. Zawodziło nagłośnienie, przez co nie wszystko poszło zgodnie z planem, liczymy jednak na wyrozumiałość naszych sympatyków!

Gala rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odegrania hymnu Ruchu Chorzów, po czym dzieci z grup naborowych w wieku od 5 do 10 lat zostały uroczyście pasowane przez Koordynatora AP, Mateusza Michalika na zawodników drużyn spod znaku Niebieskiej "eRki". Tę doniosłą chwilę zakończył występ Kingu Bułka, w którego repertuarze znalazła się "Niebieska Vendetta". 

Gala była również okazją do tego, aby podziękować wszystkim, którzy czynnie wspomagali nasze funkcjonowanie i rozwój "Niebieskiej" młodzieży - albumy poświęcone legendzie Ruchu Chorzów, odebrało kilkadziesiąt zaproszonych gości.

Dodatkowo jubileuszową koszulkę na 15-lecie istnienia UKS-u Ruch Chorzów, odebrał jego prezes, Krzysztof Śliwa, a za całokształt pracy trenerskiej w "Niebieskiej" sekcji podnoszenia ciężarów uhonorowany został Zdzisław Szabat. Doceniono także tegorocznego wicemistrza Polski w futsalu z zespołem Clearexu, wychowanka UKS-u, Krzysztofa Salisza.

Tuż po tym nastąpił główny punkt imprezy, czyli uhonorowanie laureatów nagród "Młode Cieśliki", które zostały wręczone przez wieloletniego trenera UKS-u, syna śp. Gerarda Cieślika, Pana Jana Cieślika oraz dwóch wychowanków Ruchu Chorzów, Mateusza Bogusza, aktualnie zawodnika Leeds United oraz Przemysława Bargiela z AC Milanu.

Przerywnikiem we wręczaniu nagród dla zawodników, którzy w oczach kolegów zdobyli uznanie swoją postawą zarówno na boisku, jak i poza nim, były wspaniałe występy - freestylowca, Daniela Kowala, zespołu dziewczęcego Chearleeders Graffiti  z Chorzowa oraz rapera Krisa DNCHP.

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na sobotniej gali! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok, tym razem już w innym miejscu. 

Laureaci nagród "Młode Cieśliki" według kategorii wiekowych: 

U-10
AP: Arkadiusz Bibel
UKS: Bruno Błaszczyk, Paweł Wcisło
U-11
AP: Paweł Lipik,
UKS: Oliwer Graczyk
U-12
AP: Ksawier Hachuła,
UKS: Dawid Parkitny
U-13
AP: Kamil Imiolek
UKS: Dawid Magusiak
U-14
AP: Radosław Skała
UKS: Jakub Stępień
U-15
AP: Piotr Starzyński
UKS: Jakub Małysek
U-16
AP: Kacper Sadlak
UKS: Marek Kocjan
U-17
AP: Jakub Słota
UKS: Dominik Jankowski, Dorian Strzyżewski
U-18
AP: Jakub Nowak
UKS: Mateusz Bąk, Jakub Szurma

 Źródło: własne

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności