O Akademii

Akademia „ Ruch” Chorzów powstała w 2011 r. z inicjatywy Zarządu „Ruchu” Chorzów S.A., a jej głównym celem jest położenie nacisku na popularyzowanie aktywności fizycznej, wychowanie poprzez sport i  profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży, które rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną. Efektywną realizację tych zamierzeń ma zapewnić doświadczona i utalentowana kadra trenerska działająca odtąd pod auspicjami jednego podmiotu.

W Akademii Piłkarskiej szkoli się już ponad 400 dzieci, a najmłodsi adepci mają zaledwie cztery lata. Do najmłodszych grup szkoleniowych  trafiają  dzieci urodzone w 2015 r., a w najstarszych zespołach ćwiczą młodzi zawodnicy z rocznika 2001.  W sumie pod skrzydłami chorzowskiej Akademii trenuje już 18 grup! Warto jednak podkreślić, że z miesiąca na miesiąc, liczba dzieci, które uczą się grać w piłkę nożną w Akademii,  sygnowanej przez czternastokrotnego mistrza Polski, stale rośnie.

Treningi mają różny stopień intensywności: w zależności od rocznika odbywają się od 2  do 10 razy w tygodniu. Dzieci i młodzież występująca w rozgrywkach ligowych ćwiczy na na boiskach kompleksu sportowego KRESY  oraz na boiskach przy ul. Filarowej, Cichej 6, a także "Orlik” przy ulicy Kościuszki 6.  Grupy naborowe, czyli dzieci w wieku 4 - 9 lat w okresie jesienno - zimowym przenoszą się na hale sportowe.

Warto podkreślić, że Akademia „Ruchu” oferuje profesjonalne treningi piłkarskie za jedną z najniższych składek członkowskich w Polsce. Maksymalne obniżenie ceny to szansa na udział w zajęciach Akademii dla coraz większej liczby utalentowanej sportowo młodzieży z naszego regionu, która dzięki regularnym treningom może spełnić marzenia o profesjonalnej karierze piłkarskiej i trafić  w przyszłości do jednej z drużyn juniorskich funkcjonujących przy Cichej.

Akademia Piłkarska chce nie tylko skoncentrować się na szkoleniu zdolnych chłopców, ale także zaprosić do udziału w zajęciach dziewczynki.

Każda osoba wstępująca w szeregi Akademii zobowiązana jest do przestrzegania regulaminów.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są w zakładce CENTRUM INFORMACJI.

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności