''Niebiescy'' ze srebrem w turnieju charytatywnym

Podczas zakończonego weekendu nasza drużyna młodzików miała możliwość uczestniczenia w  turnieju piłkarskim, który zorganizowany został w celu wsparcia leczenia Dorotki Dąbrowskiej.

Poprawiono: środa, 24, listopad 2021 11:38

Odsłony: 87

U14: ''Cieszy zwycięstwo na koniec sezonu'' - Wygrana trampkarzy w Szczerbicach

III WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

KS Szczerbice - Ruch Chorzów 1:3

Trener Szymon Tutaj: Ostatni mecz w tym sezonie przyszło nam rozegrać w Szczerbicach. Spotkanie, które wpływu na tabele już na pewno nie miało, także chłopcy z chłodną głową mogli pokazać pełnię swoich umiejętności. Od początku mecz był twardy i trochę chaotyczny. Ciężko było nam operować piłką na naturalnym boisku. Pojawiały się proste błędy techniczne. Ciężko było nam stworzyć sytuacje bramkowe, szczególnie w drugiej połowie. Mając problemy w atakowaniu z drugiej strony bardzo dobrze broniliśmy się, nie dopuszczając rywali do sytuacji bramkowych. Cieszy nas zakończenie sezonu zwycięstwem, szczególnie, że w meczach wyjazdowych ciężko szło nam zdobywanie punktów. Teraz czeka nas chwila oddechu i praca, aby w przyszłym sezonie było jeszcze lepiej niż nasze obecne trzecie miejsce. Gratulacje dla całej drużyny za udany sezon.

U14: ''Tempo meczu było wysokie'' - Wyjazdowy remis trempkarzy młodszych

GLKS Wilkowice - Ruch CHorzów 3:3

Trener Szymon Tutaj: Za nami ciężki mecz w Wilkowicach. Od początku wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie i takie też było. Przeciwnik bardzo dobrze bronił dostępu do bramki, a nam ciężko było jakkolwiek zagrozić bramce rywala. Mimo wszystko udało nam się strzelić trzy gole. Niestety kolejny raz zbyt łatwo tracimy bramki,  przez co wprowadza się nerwowość w naszą grę. Trzeba pochwalić przeciwnika, bo spotkanie było ostre i prowadzone w dobrym tempie. Na sam koniec trzeba też zaznaczyć, że ten punkt dał nam już utrzymanie w lidze i do następnych spotkań możemy przystąpić z chłodną głową, pokazując pełnię swoich umiejętności.

U14: ''Byliśmy tłem'' - porażka trampkarzy młodszych w Tychach

APN SMS TYCHY -  RUCH CHORZÓW 7:4

Trener Szymon Tutaj: W miniony weekend rozegraliśmy najgorsze nasze spotkanie od dawna. Po bardzo dobrym meczu z Rekordem Bielsko Biała, zagraliśmy tragiczne spotkanie z Tychami. Najbardziej w tym wszystkim smuci nas Trenerów brak zaangażowania i podjęcia walki na boisku. Byliśmy tłem dla przeciwnika. Graliśmy chaotycznie i niedokładnie. Zapominaliśmy o najprostszych rzeczach, jak asekuracja w obronie, poruszanie się w wolne przestrzenie. Bardzo słabe spotkanie i jesteśmy podwójnie rozczarowani, pamiętając ubiegłotygodniowe zwycięstwo. Przed nami kolejne spotkania i jak najszybciej musimy wyciągnąć wnioski z tej potyczki.

Poprawiono: poniedziałek, 18, październik 2021 11:55

Odsłony: 150

U14: ''Zagraliśmy na 100%'' - Trampkarze młodsi zdominowali rywala

RUCH CHORZÓW - Rekord Bielsko Biała 6:2

Trener Szymon Tutaj:Sobotnie spotkanie można powiedzieć, że zamknęliśmy już do 20 minuty, bo wygrywaliśmy już 4:0. Kapitalnie weszliśmy w mecz i graliśmy na 100% swoich możliwości. Przyjemnie z boku było oglądać poczynania chłopaków. Nasza gra kleiła się bardzo ładnie. Tworzyliśmy naprawdę fajne akcje po grze kombinacyjnej, ale też i po indywidualnej. Nasz przeciwnik ani na moment nie był w stanie podnieść się i zagrozić naszej bramce. Bardzo ciężko nawet opisać sposób w jaki zdominowaliśmy rywala, po prostu trzeba było zobaczyć to na własne oczy. Niestety, gdy tak łatwo przychodzą bramki, to jeszcze łatwiej stracić koncentracje i przychodzi rozluźnienie. Tego doświadczyli dzisiaj nasi zawodnicy, a my jako trenerzy uważamy to za bardzo cenne doświadczenie. W momencie, gdy przestaliśmy realizować założenia i zgubiliśmy koncentracje, bo przecież mecz był już wygrany, przeciwnik dochodził do głosu i zdołał zdobyć dwa gole. Z punktu szkoleniowego, jak i dla samych zawodników to sygnał, że przez całe 90 minut trzeba był skupionym na 100% i nie można lekceważyć rywala. Gdy gramy na swoim maksymalnym zaangażowaniu i skupieniu to jesteśmy w stanie rywalizować z każdym. Ta grupa ma ogromny potencjał, lecz by go wykorzystać to w każdym momencie musimy być na maksymalnej intensywności i koncentracji, a coraz lepsza gra i wyniki będą przychodziły. Gratuluję całej drużynie tego naprawdę ładnego zwycięstwa i skupiamy się już na kolejnym przeciwniku, nie zapominając, że stać nas na naprawdę wiele.

Poprawiono: niedziela, 10, październik 2021 21:42

Odsłony: 182

U14: ''Dominowaliśmy w każdym aspekcie'' - trampkarze młodsi wygrywają z Piastem

RUCH CHORZÓW - Piast Gliwice 3:1

Trener Szymon Tutaj: Kolejny mecz ligowy i kolejne zwycięstwo. Trzeba przyznać, że zwycięstwo w bardzo dobrym stylu. O ile w pierwszej połowie pozwalaliśmy przeciwnikowi z Gliwic na jakieś zagrożenie pod bramką rywala, o tyle druga odsłona meczu stała pod znakiem naszej dominacji. Począwszy od rzeczy najprostszych, czyli determinacji i zaangażowania do rzeczy trudniejszych, jak operowanie piłką, podchodzenie do pressingu. W każdym z tych aspektów pokazywaliśmy wyższość i przewagę. Bardzo cieszy sposób w jaki wygraliśmy. Od początku spotkania graliśmy wysoko i odbieraliśmy piłkę blisko pola karnego rywala. Większość akcji jakie zespół Piasta zdołał wyprowadzić kończyły się w okolicach połowy boiska, a my mogliśmy kontrować lub dobrze rozgrywać swoje akcje w ataku pozycyjnym. Jak zawsze szwankowała nasza skuteczność, bo okazji było multum. Jednak z drugiej strony łatwość z jaką dochodzimy do sytuacji bramkowych, szczególnie w tym meczu, jest zadziwiająco dobra. Gratulacje dla całej drużyny i czekamy na kolejne spotkanie!

U14: ''Cieszy zaangażowanie'' - kolejna wygrana trampkarzy młodszych

RUCH CHORZÓW - KS Szczerbice 4:0

Trener Szymon Tutaj:Po sobotnim spotkaniu dopisujemy sobie kolejne trzy punkty do naszego ligowego dorobku. Mimo przekonującej wygranej nie wszystko mogło się w naszej grze podobać. Na pewno cieszyła walka i zaangażowanie każdego zawodnika na boisku. Martwi jednak, że poziomem zniżyliśmy się do przeciwnika, grając bardzo niechlujnie i niedokładnie. Zbyt dużo w naszej grze było chaosu i nerwowości. Dalej nie potrafimy przełożyć naszego wysokiego poziomu umiejętności na dominację w grze, przez co dajemy przeciwnikowi argumenty. Tak było też tym razem, szczególnie w drugiej połowie, gdzie dopuściliśmy rywali do kilku klarownych sytuacji. Trzeba przyznać jednak, że sytuacje, które sobie stworzyliśmy były po naprawdę ładnych akcjach. Gratulacje dla całego zespołu i już skupiamy się na następnym meczu.

Poprawiono: niedziela, 26, wrzesień 2021 19:01

Odsłony: 357

U14: ''Przeciwnik skrzętnie wykorzystywał nasze błędy'' - Nieudany wyjazd do Wodzisławia

RAPID WODZISŁAW ŚLĄSKI - RUCH CHORZÓW 4:2

Trener Damian Łukasik: Niestety nie udał nam się najdalszy wyjazd do Wodzisławia Śląskiego. Przegraliśmy spotkanie po indywidualnych błędach. Na tym poziomie nie możemy popełniać tak prostych błędów. Przeciwnik skrzętnie wykorzystywał wszelkie pomyłki. Trzeba przyznać, że RAPID dobrze prezentował się pod względem fizycznym. W drugiej połowie staraliśmy się wyrównać stan meczu, co nam się udało. Niestety sędzia nie uznał, moim zdaniem prawidłowo zdobytej bramki, która dała by nam prowadzenie. Był to moment kluczowy. W ostatnich minutach zostaliśmy skarceni jeszcze dwukrotnie i bez punktów wracamy do domu.

U14: ,,Cieszymy się z kolejnych trzech punktów'' - pokaźna wygrana w Pszczynie

Iskra Pszczyna - RUCH CHORZÓW 0:10

Trener Szymon Tutaj: Mecz od samego początku stał po znakiem naszej przewagi. Szybko strzeliliśmy pierwsze gole i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Rozgrywaliśmy ciekawe indywidualne, jak i zespołowe akcje, po których tworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych. Brakowało jeszcze trochę lepszej skuteczności, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie mogliśmy strzelić jedną lub dwie bramki więcej. Bardzo dobrze broniliśmy przez całe spotkanie przez co zespół z Pszczyny praktycznie nie zagroził naszej bramce. Cieszymy się z kolejnych trzech punktów, ale mamy świadomość, że stać nas na dużo lepszą grę.

U14: ''Kontrolowaliśmy przebieg meczu'' - Wysoka wygrana z liderem

RUCH CHORZÓW - APN SMS TYCHY 5:1

Trener Damian Łukasik: Trzeci nasz mecz, w którym zmierzyliśmy się z dotychczasowym liderem. Przed meczem spodziewaliśmy się, że będzie ciężko i w rzeczywistości też tak było. Mieliśmy dzisiaj do dyspozycji cały optymalny skład i było to widać. Dzięki agresywności i wysokiemu pressingowi zdobyliśmy w pierwszej połowie dwie bramki, a trzecią dołożyliśmy ze stałego fragmentu gry. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy przebieg meczu i nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Wielkie gratulacje należą się chłopcom, którzy pokazali dzisiaj swoje prawdziwe oblicze. Agresja i skuteczność w połączeniu z bezbłędną grą w obronie pozwoliły nam dzisiaj zgarnąć całą pulę punktów.

Poprawiono: środa, 01, wrzesień 2021 19:23

Odsłony: 340

U14: ''Zbyt wiele prostych błędów'' - Rekord Bielsko Biała

Rekord Bielsko Biała-  RUCH CHORZÓW 6:2

Trener Damian Łukasik:Drugi mecz w drugiej lidze wojewódzkiej okazał się bardzo podobny do naszego ostatniego spotkania. Znów trafiliśmy na przeciwnika o bardzo dużych umiejętnościach. Jest to kolejny przykład tego, że druga liga mocno różni się od trzeciej ligi, z której awansowaliśmy. Chłopcy przekonali się kolejny raz, że każdy błąd na tym poziomie powoduję stratę bramki. Niestety po wielu takich, prostych błędach traciliśmy gole. Wynik nie oddaje przebiegu spotkania, w którym wcale nie byliśmy drużyną odstającą, bo mieliśmy momenty bardzo dobrej gry. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pracować dalej i przyzwyczajać się do poziomu jaki jest w drugiej lidze. Wiem, że będziemy w stanie nawiązać rywalizację z innymi drużynami, jeśli w każdym meczu zagramy na 100% swoich umiejętności.

Poprawiono: poniedziałek, 30, sierpień 2021 12:35