PODSUMOWANIE JESIENI - U14/2003 I: "Mieliśmy ból głowy... kto powinien usiąść na ławce?" - totalna detronizacja ligi, miazga w statystykach - pierwsza ligo, nadchodzimy!

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu rocznika 2003 to dla nas prawdziwa przyjemność!
Podopieczni trenerów Damiana Łukasika i Adriana Gacha byli jedną z czterech naszych drużyn, które wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak styl, w jakim to zrobili jest powalający!

Przypomnijmy, że nasi trampkarze młodsi rozgrywali swoje mecze w II Lidze Wojewódzkiej i ani na moment nie oddali nikomu miejsca na fotelu lidera. W końcowej klasyfikacji wyprzedzili siedmioma oczkami Piast Gliwice, a nad trzecim w tabeli Stadionem Chorzów uzyskali

siedemnastopunktową przewagę!

Niebiescy nie przegrali ani jednego spotkania - wygrali jedenaście, a zaledwie jedno zremisowali! Wrażenie robi również statystyka bramek - nasz zespół w dwunastu meczach zdobył 45 goli, tracąc przy tym zaledwie siedem - statystycznie jest to około pół gola na mecz!
Po genialnej jesieni na naszą drużynę czeka wiosenna walka w lidze pierwszej. Mamy nadzieję, że nasi trampkarze będą spisywali się w niej równie dobrze, a po zakończeniu rozgrywek przyjdzie nam świętować ich tytuł Mistrza Śląska.  

Poniżej statystyki, tabela oraz wypowiedzi trenerów. Zapraszamy!

II WOJEWÓDZKA LIGA TRAMPKARZY MŁODSZYCH

Statystyki zespołu - Ruch Chorzów S.A.

 SumaDomWyjazd
Mecze ogółem: 12 6 6
Mecze rozegrane: 12 6 6
Zwycięstwa: 11 6 5
Remisy : 1 0 1
Porażki: 0 0 0
       
Najwyższa wygrana: 8-0
Ruch Chorzów S.A.
-
APN Knurów
0-5
APN Knurów
-
Ruch Chorzów S.A.
Najwyższa przegrana:   ---- ----
Bramek (zdobytych straconych) ogółem: 52 35 17
Bramek ogółem na mecz: 4.33 5.83 2.83
Bramki zdobyte 45 30 15
Bramki zdobyte na mecz: 3.75 5 2.5
Bramki stracone 7 5 2
Bramki stracone na mecz: 0.58 0.83 0.33
Bez straty bramki 7 3 4

TRENER DAMIAN ŁUKASIK: Zakończony sezon był bardzo udany. Jak co roku, razem z trenerem Adrianem Gachem, zaczęliśmy pracę z nową grupą i już po pierwszych zajęciach wiedzieliśmy, że jest to jedna z najlepszych grup, jakie prowadziliśmy w ostatnich latach. W trakcie rundy jesiennej okazało się, że mieliśmy rację, bo każdym tygodniem, miesiącem drużyna robiła postępy. I nie chodzi tu tylko o samą grę, mecze ligowe, ale przed wszystkim podejście do pracy na treningach. Dawno nie mieliśmy kolektywu, który do zajęć podchodzi z tak dużym zaangażowaniem - to jest największy kapitał tego zespołu. Nie chciałbym wystawiać laurek indywidualnych, ponieważ zespół jest naprawdę wyrównany i byłbym niesprawiedliwy, gdybym kogoś wyróżnił. Sami jesteśmy ciekawi rundy wiosennej, którą spędzimy w pierwszej lidzie. Zastanawiamy się jak na tle najlepszych zespołów ze Śląska wypadnie nasza drużyna. Obserwując mecze w naszej lidze zastanawiamy się jaki poziom jest w wyższej, gdyż żaden z naszych zawodników nie został zauważony przez trenerów Kadry Śląska. Jestem przekonany, że w nowej rundzie przynajmniej kilku z nich udowodni, że zasługuje na reprezentowanie naszego województwa. Plany na najbliższe miesiące to oczywiście dalsza praca. W styczniu, w okresie ferii pierwszy tydzień będzie wolny, w drugim zaplanowaliśmy codzienne treningi w Chorzowie. Czekają nas również sparingi z silnymi rywalami z roczników starszych, jak i pierwszej ligi.

TRENER ADRIAN GACH: Przeprowadzając wiosną testy naborowe do drużyny rocznika 2003 wiedzieliśmy, że zebrała się grupa utalentowanych zawodników. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy początku sezonu. Już w sierpniu, na obozie w Szaflarach, drużyna pokazała że oprócz umiejętności cechuje ją bardzo duże zaangażowanie w trening, co potwierdzała w każdym tygodniu rundy jesiennej. Wysoki poziom grupy i rywalizacja o skład sprawiła, że co kolejkę mieliśmy mały ból głowy - kto musi usiąść na ławce? W każdym meczu chcieliśmy się zaprezentować piłkarsko najlepiej, jak potrafimy i myślę, że nam się to udało, a wszyscy zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W 12 spotkaniach odnieśliśmy 11 zwycięstw i tylko jeden remis, efektem czego uzyskaliśmy awans do I Ligi Wojewódzkiej. Jestem zadowolony z postawy drużyny i bardzo pozytywnie oceniam rundę jesienną. Teraz, niestety, czeka nas mała przerwa od ligowych emocji, ale będziemy nadal ciężko pracować na treningach, aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek wiosennych. W styczniu podczas drugiego tygodnia ferii został zaplanowany obóz dochodzeniowy na chorzowskich obiektach oraz kilka meczów kontrolnych z ciekawymi rywalami. 

Przypomnijmy sobie jak nasi zawodnicy cieszyli się z awansu . Zapraszamy na nasz profil facebook'owy!

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski