U-14/2003 IV Podsumowanie: ''Powalczymy o awans w kolejnej rundzie'' - Niebiescy na najniższym stopniu podium

Nasi trampkarze młodsi występujący w IV Lidze Okręgowej odbywają treningi popołudniami i nie są uczniami klas sportowych Ruchu Chorzów. Nie oznacza to jednak, że nie szlifują swoich talentów, nie czynią postępów i nie trafiają do pierwszoligowej drużyny, o czym opowiedział poniżej trener Łukasz Joniec.

Niebiescy spisali się w rundzie wiosennej bardzo przyzwoicie - z dorobkiem 28 punktów uplasowali się na trzecim miejscu w tabeli. Poza zasięgiem wszystkich okazał się AKS Mikołów, który wygrywając wszystkie mecze awansował do III Ligi Wojewódzkiej. Nasz zespół w czternastu spotkaniach zdobył 49 goli, tracąc ich przy tym 35.

Do niższej klasy rozgrywkowej spadły drużyny Uranii Ruda Śląska oraz AKS-u Cez Wyzwolenie Chorzów.

Trener Łukasz Joniec: Za nami kolejna runda w IV Lidze Okręgowej i możemy ją podsumować jako bardzo dobrą. Na 14 spotkań wygraliśmy dziewięć, raz remisowaliśmy, cztery razy ponieśliśmy porażkę. Kilka przegranych meczów mogłoby się zakończyć remisem, bądź wygraną, ale niestety tak się nie stało. Walczyliśmy o trzecią ligę, jednak AKS Mikołów był lepszy - wygrał wszystkie spotkania i zasłużenie zagra w wyższej lidze. My powalczymy o awans w kolejnej rundzie. Nasza popołudniowa grupa liczy ponad 20 chłopaków - można więc trenować i się rozwijać nie zmieniając szkoły. Po tegorocznych naborach Adrian Rudzki dostał się do klasy sportowej, więc chłopcy widzą i są świadomi tego, że można "wskoczyć" do pierwszej drużyny, z którą zresztą dobrze współpracujemy. Ilość zawodników w zespole przekłada się na liczbę debiutujących w lidze, rotacja w składzie jest bardzo duża. Dziewięć wygranych na pewno buduje atmosferę w drużynie, cztery porażki także podziałały mobilizująco. Myślę, że jeśli chłopcy nadal będą pracować z takim zaangażowaniem, to zrobią postęp pod względem umiejętności technicznych i wiedzy taktycznej, będą też mocniejsi pod kątem mentalnym. Do treningów wrócimy 7 sierpnia, aby rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, który - jestem pełen nadziei - będzie jeszcze lepszy od tego, który się zakończył.

Wyniki spotkań: TUTAJ
Więcej statystyk: TUTAJ

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski