Weekend z ligą: małe kroczki, coraz większe ładunki emocji

Runda jesienna małymi kroczkami zmierza do decydującej fazy finałowej, dlatego też spotkania niosą ze sobą coraz większe ładunki emocji.

W nadchodzący weekend, w Chorzowie, będziemy świadkami zaledwie trzech meczów naszych drużyn - w pozostałych sześciu wystąpimy w charakterze gości.
Cztery mecze w sobotę, pięć w niedzielę i jedno we wtorek - z kim i o jaką stawkę w nich zagramy? O tym przeczytacie w poniższych zapowiedziach.

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
15.10, godz. 11.00 TS Czarni Góral Żywiec - Ruch Chorzów

Rzut oka na tabelę pozwala sądzić, że będzie to przysłowiowy pojedynek Dawida z Goliatem. Niebiescy mkną jak burza i po dziewięciu meczach bez porażki są bezapelacyjnym liderem, z kolei ich najbliższy rywal zgromadził do tej pory zaledwie sześć oczek i plasuje się na miejscu czternastym.

U-17 Liga Centralna
15.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Stilon Gorzów

Po pierwszym meczu w Gorzowie Niebiescy wrócili do Chorzowa z pełną pulą i czterema strzelonymi bramkami. Czas na powtórzenie tego na własnym terenie. Drużyna Mateusza Michalika, z osiemnastoma punktami na koncie, traci do liderującego Zagłębia Lubin sześć oczek. Stilon uzbierał ich do tej pory dziesięć i zajmuje w tabeli piąte miejsce.

U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
15.10, godz. 13.00 BTS Rekord - Ruch Chorzów

Pojedynek drużyn zajmujących w tabeli sąsiadujące miejsca. Szósty Rekord odnotował dotychczas trzy wygrane, trzy remisy oraz cztery porażki. Bilans spotkań naszej drużyny prezentuje się dużo mniej okazale - w dziesięciu meczach Niebiescy zgromadzili do tej pory zaledwie 4 punkty. Drużyna Daniela Tukaja stanie więc w Bielsku przed szansą na zmniejszenie straty punktowej do BTS-u. 

U-15/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy
14.10, godz. 09.00 Ruch Chorzów - Tyski Sport

Trzeci Ruch Chorzów, piąty Tyski Sport i trzy punkty dzielące oba zespoły w tabeli. Niebiescy, aby pozostać w grze o fotel lidera nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. W chwili obecnej od pierwszego miejsca dzielą nasz zespół trzy oczka. Taką samą stratę odnotowuje z kolei zespół z Tych do naszej drużyny. W pierwszym meczu górą byli podopieczni trenera Sławomira Podlasa, którzy pokonali tyszan 4:2. Liczymy, że sobotni mecz również zakończy się zwycięstwem Niebieskich.

U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy
14.10, godz. 09.00 BKS Sarmacja Będzin - Ruch Chorzów

Przed drużyną Łukasza Jońca arcytrudny pojedynek. Niebiescy, którzy pierwotnie mieli grać w lidze czwartej, awansowali do ligi trzeciej, po tym, jak kilka drużyn zrezygnowało z udziału w jej rozgrywkach. Po dwóch zwycięstwach i sześciu przegranych nasz zespół zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i z sześcioma oczkami traci do Sarmacji 11 punktów. 

U-14/2004 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
14.10, godz. 11.00 MKS Zaborze - Ruch Chorzów

Niebiescy, jako lider, zmierzą się na wyjeździe z szóstą drużyną w tabeli. Wynik wydaje się być formalnością, albowiem w meczu rozegranym w Chorzowie drużyna z Zaborza musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci siedmiu straconych bramek. Aby myśleć o awansie, zespół trenera Damiana Łukasika nie może sobie pozwolić na żadne potknięcie - po piętach depcze mu GKS Katowice, który z identyczną liczbą 24 punktów przegrywa fotel lidera bezpośrednim spotkaniem, w którym uległ Niebieskim 0:1.

U-13/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików
14.10, godz. 11.30 MKS Siemianowiczanka - Ruch Chorzów

Kolejna z naszych drużyn, która do tej pory nie zaznała smaku porażki i z kompletem punktów jest bezapelacyjnym liderem swojej grupy. W spotkaniu z Siemianowiczanką nie oczekujemy niczego innego, jak pewnego i wysokiego zwycięstwa. Dokładnie tak było w pierwszym meczu, gdzie rywale wyciągali piłkę z siatki aż osiem razy.

U-12/2006 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
15.10, godz. 15.00 1 FC Katowice - Ruch Chorzów

Drużynę z Katowic dzieli w tabeli od Ruchu siedem punktów. Nasz zespół z kolei traci ich trzy do zajmującego pierwsze miejsce GKS-u Katowice. Aby nie pogrzebać szans na awans podopieczni trenera Piotra Bogusza nie mogą pozwolić już sobie na żadne potknięcie, którym niewątpliwie był wynik remisowy 1:1 w pierwszym spotkaniu z katowiczanami. Liczymy, że tym razem Niebiescy zgarną całą pulę.

U-11/2007 VI Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
15.10, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Victoria Katowice

Outsider tabeli nie powinien sprawić naszej drużynie większych problemów. Dotychczasowy bilans Victorii to jedno zwycięstwo przy pięciu porażkach, w tym również z Niebieskimi 0:2. Drużyna Jakuba Brzozowskiego goni lidera, Kuźnicę Katowice, do którego traci trzy punkty, kolejne trzy punkty na pewno pomogą im w przybliżeniu tego celu. 

U-10/2008 IV Okręgowa Liga Orlików Młodszych
17.10, godz. 16.30 Ruch Chorzów - GTV Stadion Chorzów

W tym meczu będziemy świadkami walki o fotel wicelidera. Drugi, na tę chwilę, Stadion zgromadził punktów piętnaście, z kolei nasz zespół ma ich dwanaście. Walka o pierwsze miejsce zapowiada się tym bardziej ciekawie, że liderujący zespół APN-u Siemianowice ma na swoim koncie również 15 punktów, a już za tydzień to właśnie z tym zespołem zmierzą się podpieczni trenera Roberta Krajcera! Trzymamy kciuki!

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski