Weekend z ligą: Walczymy!!!

Witamy serdecznie tuż przed inauguracją kolejnej kolejki rozgrywek ligowych.

Trzy mecze w sobotę, sześć w niedzielę i jedno, tradycyjnie, we wtorek - to nas czeka w najbliższych dniach.Sześć spotkań odbędzie się w Chorzowie, w pozostałych czterech wystąpimy w charakterze gości.

Z kim i o jaką stawkę w nich zagramy? O tym przeczytacie w poniższych zapowiedziach.

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
21.10, godz. 11.00 Ruch Chorzów - KKS Czarni Sosnowiec

Mało prawdopodobne jest, aby sobotni rywal naszych juniorów mógł przerwać ich zwycięską passę.

Sosnowiczanie, po trzech zwycięstwach i siedmiu porażkach zgromadzili do tej pory na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów. Przypomnijmy, że zespół Ireneusza Psykały wygrał wszystkie dziesięć spotkań i jest bezapelacyjnym liderem tabeli. -

U-17 Liga Centralna
22.10, godz. 13.00 Falubaz Zielona Góra - Ruch Chorzów

Pojedynek drugiej z szóstą drużyną tabeli. Falubaz, mający na koncie dziewięć punktów, traci do Niebieskich dwanaście oczek. W meczu rozegranym w Chorzowie podopieczni Mateusza Michalika nie byli zbyt gościnni - odprawili rywali wygrywając z nimi 3:0. Liczymy na to, że wynik ten zotanie powtórzony w niedzielnym spotkaniu.


U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
21.10, godz. 09.00 Ruch Chorzów - GTV Stadion Chorzów

Mecz drużyn zajmujących skrajne miejsca w tabeli. Drugi Stadion i przedostatni Ruch zmierzą się w sobotę na boisku Kresy w Chorzowie. Rywale Niebieskich nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o pierwsze miejsce w tabeli - do lidera, Tyskiego Sportu, tracą zaledwie jeden punkt. Nasz zespół z kolei walczy o utrzymanie, więc sobotni pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. W pierwszym meczu obu drużyn górą był Stadion, który pokonał drużynę Daniela Tukaja 3:1.  

U-15/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy
22.10, godz. 11.00 Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów

Ten mecz musimy wygrać! Aby utrzymać się w stawce zespołów walczących o fotel lidera Niebiescy nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. Nasza drużyna zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a do drugich sosnowiczan traci zaledwie jeden punkt. Niewątpliwie będzie to bardzo ciężki pojedynek, ale wierzymy, że zespół Sławomira Podlasa wyjdzie na boisko żądny rewanżu za pechowo przegrany pierwszy mecz 0:1. Trzymamy kciuki!  

U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy
21.10, godz. 13.00 Ruch Chorzów - AKS Niwka Sosnowiec

W meczu rozegranym w Sosnowcu górą byli Niebiescy, którzy zgarnęli pełną pulę po jednobramkowym zwycięstwie. Drużyna Łukasza Jońca plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli i traci do szóstej Niwki dwa oczka. Wygrana na pewno przybliżyłaby nasz zespół do utrzymania, albowiem ciągle na plecach czujemy oddech AKSu Mikołów, który odnotowuje zaledwie jeden punkt straty do Niebieskich. Liczymy na korzystny wynik w sobotnim meczu!  

U-14/2004 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
22.10, godz. 11.00 Ruch Chorzów - MKS Olimpia Piekary Śląskie

Wygraną 6:0 zakończył się pierwszy pojedynek Niebieskich z drużyną z Piekar. Wierzymy, że już w niedzielę zespół Damiana Łukasika ponownie zgarnie pełną pulę. Przypomnijmy, że po dziewięciu zwycięstwach i jednej przegranej nasi trampkarze plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Identyczną liczbę punktów, tj. 27, uzbierał GKS Katowice, który rywalizację przegrywa jedynie bezpośrednim pojedynkiem. Walka o awans, w perspektywie ostatniego meczu z Gieksą, zapowiada się arcyciekawie!

U-13/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików
21.10, godz. 11.00 Ruch Chorzów - AKS II Mikołów

Zespół Mateusza Markiewicza pewnie zmierza po awans do ligi trzeciej. Po dziewięciu kolejkach, z kompletem zwycięstw, plasuje się na miejscu pierwszym z sześcioma punktami przewagi nad drugą Gieksą. Sobotni rywal nie powinien zagrozić Niebieskim - drużyna z Mikołowa zajmuje szóste miejsce i traci do naszego zespołu 19 oczek. W pierwszym spotkaniu mikołowianie ponieśli porażkę 1:6.

U-12/2006 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
22.10, godz. 15.00 Ruch Chorzów - LKS Pogoń Imielin

W meczu pomiędzy drugą, a trzecią drużyną tabeli Niebiescy wydają się być faworytem. Po pierwsze dlatego, że w pierwszym meczu pokonali Pogoń 3:0, po drugie w tabeli dzieli obie drużyny już siedem punktów. Zespół Piotra Bogusza wciąż liczy się w walce o awans, a niedzielne zwycięstwo na pewno pomoże mu pozostać w walce o osiągnięcie tego celu.

U-11/2007 VI Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
22.10, godz. 11.00 UKS Kuźnica Katowice - Ruch Chorzów

Liczymy na to, że po tym spotkaniu nasz zespół pozbawi Kuźnicę pozycji lidera. Drużyna Jakuba Brzozowskiego, po pięciu wygranych i dwóch porażkach, traci do katowiczan zaledwie trzy punkty. Pierwsze spotkanie obu zespołów  zakończyło się wysoką wygraną Niebieskich, 10:2.

U-10/2008 IV Okręgowa Liga Orlików Młodszych
24.10, godz. 15.30 APN Siemianowice - Ruch Chorzów

Pojedynek na szczycie. Zwycięstwo ekipy Roberta Krajcera da jej pierwsze miejsce w tabeli  i to bez względu na wynik jutrzejszego, zaległego spotkania APN-u z Rozwojem. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 15 punktów, Niebieskich czeka więc jednak bardzo trudne spotkanie. Powodzenia!

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski