Weekend pełen emocji - jeden punkt na wagę awansu i spadku. Zmiana miejsca rozegrania meczu z GKS-em.

Cóż to będzie za weekend! Przed nami kilka arcyważnych spotkań decydujących o utrzymaniu, spadku czy też umocnieniu na pozycji lidera.

W zakończonej kolejce ligowej dwie z naszych drużyn zapewniły sobie wiosenny udział w wyższej klasie rozgrywkowej. Mowa tu o młodzikach starszych z rocznika 2005, którzy awansowali do ligi trzeciej oraz o drużynie rocznika 2007, która grając w roczniku starszym zdobyła tytuł mistrza jesieni i awansowała do V ligi okręgowej Młodzików Młodszych.

Cztery z naszych zespołów zakończyły już rundę jesienną i są to drugoligowi juniorzy młodsi, trampkarze występujący w I Lidze Wojewódzkiej oraz dwie drużyny Orlików z rocznika 2007 i 2008.

Tymczasem przed nami sześć kolejnych spotkań - cztery w sobotę oraz dwa w niedzielę. Z kim, gdzie i o co zagramy? O tym w naszej cotygodniowej zapowiedzi.

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
12.11, godz. 11.30 SKS Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów

Elektryzujący mecz na szczycie. Liderujący Niebiescy zmierzą się w nim z drugim Gwarkiem Zabrze. W tabeli oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt, więc można śmiało zawyrokować, że pomimo jednego meczu w zanadrzu, zwycięzca tego pojedynku zostanie mistrzem rundy jesiennej.
W bilansie bramek strzelonych i straconych niemalże remis - co prawda zabrzanie zdobyli ich o pięć więcej (51), jednakże defensywa Niebieskich w statystykach prezentuje się lepiej - podopieczni trenera Ireneusza Psykały stracili w dwunastu spotkaniach pięć goli, o trzy mniej aniżeli Gwarek.
Zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny do niedzielnego kibicowania. Widzimy się o 11.30 na Gwarku!

U-17 Liga Centralna
11.11, godz. 12.00 BPT Stal Brzeg - Ruch Chorzów

Ostatnia w tabeli Stal Brzeg nie powinna naszej drużynie sprawić większych trudności - W dotychczasowych dwunastu spotkaniach zanotowała aż 11 porażek. Z kolei Niebiescy, wygrywając w tym meczu, bez względu na wynik ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze, zapewnią sobie tytuł wicemistrza jesieni.

U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy
11.11, godz. 09.00 UKS Ruch Chorzów - Ruch Chorzów

Pojedynek derbowy drużyn z piątego i siódmego miejsca w tabeli, w którym wygrana lub remis naszej drużyny zapewni jej utrzymanie w III Lidze. W pierwszym pojedynku górą był UKS, który pokonał nasz zespół 5:1.

U-14/2004 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
11.11, godz. 09.00 GKS Gieksa Katowice - Ruch Chorzów (ul. Alfreda 1 - boisko Kolejarza)

Mecz o wszystko, mecz o awans! Począwszy od inauguracji bieżącej rundy obie drużyny szły "łeb w łeb". I tak oto, przed ostatnim meczem jesieni, zarówno Gieksa, jak i nasz zespół zgromadziły na swoim koncie 36 punktów. W Katowicach czeka nas zatem bardzo zacięty pojedynek, w którym w minimalnie lepszym położeniu znajdują się Niebiescy. Po wygranej z katowiczanami w pierwszym spotkaniu 1:0 do awansu brakuje im już tylko 1 punkt. Statystyki przemawiają za podopiecznymi Damiana Łukasika, którzy strzelili w trzynastu meczach 70 bramek (o 9 więcej) i stracili ich o dwie mniej (6).
Zapraszamy w sobotni poranek na boisko przy ul. Alfreda 1. Trzymamy kciuki!   

U-13/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików
11.10, godz. 13.00 Ruch Chorzów - SRS Orlik Ruda Śląska

Pomimo tego, że pewni już awansu Niebiescy mierzą się z trzecim miejscem, to w tabeli oba zespoły dzieli, bagatela, 19 punktów! Drużyna Mateusza Markiewicza nie odniosła w tej rundzie jeszcze porażki i ma wielki apetyt, aby rundę jesienną zakończyć z kompletem zwycięstw. Od osiągnięcia tego celu dzielą ją jeszcze dwa spotkania.

U-12/2006 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
12.11, godz. 09.00 Ruch Chorzów - Sprint Katowice

10 punktów - taką przewagę wypracowali Niebiescy nad zespołem z Katowic. Drużyna Piotra Bogusza pozostaje w walce o pierwsze miejsce w tabeli. W przypadku wygranej ze Sprintem, która wydaje się wielce prawdopodobna, ponieważ w pierwszym meczu Niebiescy odnieśli zwycięstwo 3:1, los lidera zostanie przesądzony w ostatnim jesiennym meczu z GKS-em Katowice. Trzymamy kciuki!

Źródło: własne