U13: ''Każdy wniósł jakość'' - punktujemy w Dąbrowie

III WOJEWÓDZKA LIGA MŁODZIKÓW U13

MUKP DĄBROWA GÓRNICZA - RUCH CHORZÓW 0:5

Trener Jakub Brzozowski: Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Od początku do końca spotkania to my dyktowaliśmy warunki na boisku. Najlepszym potwierdzenie tego jest fakt, iż przeciwnik nie oddał ani jednego celnego strzału przez pełne 60 minut. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze mały problem, bo zespół z Dąbrowy Górniczej mocno cofnął się na swojej połowie i ciężko było sforsować ich obronę, ale w przerwie wprowadziliśmy małe korekty i tych sytuacji było zdecydowanie więcej, co zaowocowało 4 bramkami. Umocniliśmy się na pozycji vice lidera i mam nadzieję, że utrzymamy tę pozycję już do końca tej rundy. Dodatkowo każdy zawodnik czy to w pierwszym składzie, czy wchodzący z ławki wniósł dzisiaj na boisko jakość, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Gratulacje dla całego zespołu.

Poprawiono: poniedziałek, 26, październik 2020 14:51

Odsłony: 39

U13: Bogusz i Rams ponownie z powołaniem!

Śląski Związek Piłki Nożnej wraz z trenerami Kadry Śląska przedstawił powołania na zgrupowanie oraz mecz z Opolskim ZPN Kadry Śląska grupy wiekowej U13.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w gronie powołanych po raz kolejny znalazło się dwóch zawodników naszej Akademii, a są nimi: Szymon Bogusz oraz Mateusz Rams.

Spotkanie z Reprezentacją Opolskiego ZPN odbędzie się w Chorzowie 28 października o godz. 11.00 i nie będzie ono otwarte dla publiczności.

Naszym chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Poprawiono: środa, 21, październik 2020 07:18

Odsłony: 145

U13: ''Rozegraliśmy jeden z najlepszych meczów'' - Grad goli w meczu ze Spartą

RUCH CHORZÓW - SPARTA KATOWICE 5:2

Trener Szymon Tutaj: Spotkanie rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem z powodu braku sędziego, mimo to zawodnicy nie byli rozkojarzeni. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, szybko strzelając bramkę i kontrolując przebieg spotkania. Bardzo dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy wiele sytuacji podbramkowych. Zespół Sparty mógł zagrozić nam jedynie po kontratakach. Niestety dwa z nich zakończyły się trafieniami dla zespołu gości. Nie zmienia to jednak naszych wrażeń po spotkaniu. Prawdopodobnie rozegraliśmy jeden z najlepszych i najładniejszych meczów w lidze.

U13: ''Żal niewykorzystanych szans'' - remis w meczu młodzików

UKS JEDYNKA ŁAZY - RUCH CHORZÓW 1:1

Trener Jakub Brzozowski: Remisujemy dzisiejsze spotkanie, ale patrząc przez pryzmat całego meczu na pewno byliśmy zespołem lepszym. Żal nie wykorzystanych sytuacji, bo było ich dzisiaj sporo, szczególnie przy wyniku 1:0, kiedy to z 5 metrów nie trafiliśmy w sytuacji sam na sam z bramkarzem drużyny przeciwnej. Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu poprawimy swoją skuteczność, bo na pewno w ostatnim okresie jest to naszą największą bolączką.

Poprawiono: niedziela, 11, październik 2020 15:11

Odsłony: 113

U13: ''Żałuję, bo mamy umiejętności'' - przegrywamy z liderem

STADION ŚLĄSKI CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 2:0

Trener Jakub Brzozowski: Nie udało nam się sprawić dziś niespodzianki i niestety przegrywamy dzisiaj z liderem nasze ligi Stadionem Śląskim 0-2. W dzisiejszym spotkaniu nie mieliśmy za dużo argumentów pod bramką przeciwnika i w zasadzie sytuacje do zdobycia gola można policzyć na palcach jednej ręki. Chłopcy źle podeszli do tego meczu pod kątem mentalnym, zabrakło woli walki i wiary że to spotkanie jesteśmy w stanie wygrać. Żałuję, bo na pewno mamy odpowiednie umiejętności żeby wygrywać z każdym w tej lidze. Mam nadzieję że w następnej kolejce się zrehabilitujemy i pokażemy ze zdecydowanie lepszej strony.

Poprawiono: niedziela, 04, październik 2020 12:17

Odsłony: 75

Niebiescy w Warszawie - Turniej im. Gerarda Cieślika

W dniach 2 - 3 października w Warszawie odbył się Turniej im. Gerarda Cieślika, ikony naszego Klubu, którego pamięć wraz z UKS-em Ruch Chorzów od wielu lat upamiętniamy turniejami w pierwszych miesiącach roku oraz w czerwcu.

Na tegorocznej, warszawskiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Niebieskich, którzy do stolicy udali się już wczoraj wczesnym rankiem.

Trener Jakub Brzozowski: Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w turnieju o Puchar Legendy naszego klubu, jaką niewątpliwie był Gerard Cieślik. Na pewno organizacja stała na najwyższym poziomie, również jeśli chodzi względy sportowe. Spotkało się ze sobą szesnaście fajnych drużyn, które pokazały bardzo wysoki poziom piłkarski.

Poprawiono: sobota, 03, październik 2020 13:18