U-13/2003 II: Niebiescy rywalizowali w Zawierciu

Nasi młodzicy z rocznika 2003 udali się dziś do Zawiercia, gdzie na zaproszenie tamtejszej Warty wzięli udział w halowym turnieju piłkarskim.
Nie ułożył on się tak, jakby sobie tego Niebiescy życzyli - w ogólnym rozrachunku nasz zespół uplasował się na ósmym miejscu.

Trener Łukasz Joniec: Był to zdecydowanie mocniej obsadzony turniej, niż ten, który rozegraliśmy tydzień temu. Początek nie ułożył się po naszej myśli, przegraliśmy wysoko dwa pierwsze mecze i dopiero w trzecim, derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze chłopcy pokazali, że potrafią grać w piłkę.

Z meczu na mecz prezentowaliśmy lepszą grę, zaczęliśmy szybciej operować piłką, niemniej szkoda meczu z Wartą II, w którym mogliśmy śmiało wygrać - zabrakło jednak zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Analizując turniej zdecydowanie lepiej czujemy się w ofensywie, podczas budowania ataku i stwarzania sobie sytuacji bramkowych. Trochę gorzej radzimy sobie w defensywie, za łatwo tracimy bramki i pozwalamy przeciwnikom na zbyt wiele. Brawa dla chłopaków za walkę do końca.
Wyniki spotkań: 

Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 0:5

Ruch Chorzów - Warta Zawiercie I 0:4

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 2:1

bramki: Więcek - 2

Mecz o miejsca 5-8

Ruch Chorzów - Warta Zawiercie II 2:2 (k 2:3) bramki: Więcek, Parchettka

Mecz o miejsce 7

Ruch Chorzów - Warta Zawiercie I 0:1

Kadra: Nycek-Parchettka, Wach, Nimpczke, Rzepka, Rutkowski, Laskowski, Więcek, Rudzki.

Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie zawiercie.naszemiasto.pl

Źródło: własne