Walczymy o ligowe punkty - 10 meczów w 4 dni

Począwszy od jutra rozpoczynamy czterodniowe zmagania o ligowe punkty. Pięć meczów w sobotę, trzy w niedzielę i po jednym w poniedziałek oraz wtorek, z czego sześć w roli gospodarzy, a cztery w charakterze gości - oto nasz plan na najbliższe dni.

Na boisko nie wybiegną tym razem młodzicy z rocznika 2004, którzy zaplanowany na 23 kwietnia mecz z UKS-em Gol Bieruń rozegrają w innym terminie. Dwa spotkania czekają z kolei naszych czwartoligowych trampkarzy młodszych (2003), którzy po weekendzie zmierzą się w zaległym meczu z AKS-em Cez Wyzwolenie.

PLAN ROZGRYWEK LIGOWYCH W PIGUŁCE:

U-19 Juniorzy starsi
23.04, godz. 13.30  Ruch Chorzów - Polonia Bytom (Kresy)

Mecz początkowo miał się odbyć na boisku z naturalną nawierzchnią przy ul. Pokoju, jednak kapryśna aura sprawiła, że ostatecznie odbędzie się na Kresach. Zajmującą w tabeli dwunaste miejsce Polonię Bytom dzieli od drugich Niebieskich aż 29 punktów. W pierwszym meczu obu drużyn górą byli Niebiescy, którzy pokonali bytomian 3:0. Liczymy, że i tym razem nasz zespół zgarnie komplet punktów.

U-17 Juniorzy Młodsi Makroregion
22.04, godz. 16.00  Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Drużyna trenerów Mateusza Michalika i Mateusza Markiewicza zgromadziła do tej pory na swoim koncie 10 oczek. Sobotni rywal, Śląsk Wrocław ma ich sześć, jednak w zanadrzu czeka ich zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Niebiescy w dotychczasowych pięciu meczach są bardzo bramkostrzelni - do siatki rywali trafiali już 20 razy! Wrocławianie w jednym meczu mniej zdobyli dotąd tylko 7 goli. Liczymy, że w sobotnim spotkaniu nasz zespół podtrzyma znakomitą formę strzelecką i wróci do Chorzowa z kolejnymi trzema punktami na koncie.

U-17 Juniorzy Młodsi I Liga
22.04, godz. 14.30 Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów

Bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Dzięki ubiegłotygodniowemu zwycięstwu nad Tyskim Sportem nasz zespół zasiadł na fotelu lidera. Gwarek Zabrze depcze jednak Niebieskim po piętach i traci raptem dwa punkty. W bramkach strzelonych i straconych niemal remis (zabrzanie mają jedną bramkę zdobytą więcej) - zapowiada się zacięte i ciekawe spotkanie!

U-17 Juniorzy Młodsi VI Liga
23.04, godz. 09.00 AKS Cez Wyzwolenie Chorzów - Ruch Chorzów

Niebiescy zmierzą się z drużyną, która do tej pory nie zdobyła w lidze ani jednego punktu. Zespół trenera Roberta Krajcera, po dwóch meczach ma na swoim koncie jedno oczko, dwie bramki strzelone i cztery stracone. AKS wyciągał do tej pory piłkę z siatki aż 19 razy!

U-15 2002 Trampkarze III Liga
22.04, godz. 09.30  UKS Szopienice - Ruch Chorzów

To będzie pojedynek o pozycję wicelidera. Obecnie jest nim zespól szopienicki, Niebiescy tracą jednak do niego tylko jeden punkt. Ewentualna wygrana pozwoli im na przegonienie rywala w tabeli. UKS Szopienice zdobyły dotąd najwięcej bramek (13) z wszystkich zespołów. Niebiescy mają ich na swoim koncie pięć, jednak dotychczas stracili zaledwie dwie bramki (najmniej w stawce 8 drużyn), a ich przeciwnik 5. Zapowiada się więc walka najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą w tej lidze!

U-14 2003 Trampkarze młodsi I Liga
22.04, godz. 09.00  Ruch Chorzów - Rozwój Katowice (Filarowa)

W tym spotkaniu Niebiescy zmierzą się z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli Rozwojem, który po czterech meczach zgromadził na swoim koncie zaledwie 4 punkty. Nasz zespół z siedmioma oczkami plasuje się na drugim miejscu ze stratą dwóch oczek do MKSu Żory. Jesteśmy przekonani, że po sobotnim meczu strata ta się nie powiększy!

U-14  2003 Trampkarze młodsi IV Liga
22.04, godz. 11.00  Ruch Chorzów - Slavia Ruda Śląska (Kresy)
25.04, godz. 18.00  Ruch Chorzów - AKS Cez Wyzwolenie Chorzów

W tej lidze sporo meczów nie odbyło się zgodnie z planem. Dlatego też zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z aktualną sytuacją w TABELI

U-13/2004 Młodzicy II Liga
23.04, godz. 13.00 UKS Gol Bieruń - Ruch Chorzów 

(mecz zostanie rozegrany w innym terminie)

U-12/2005 Młodzicy młodsi IV Liga
23.05, godz. 09.00 Ruch Chorzów - Unia Kosztowy (Kresy)

Liderująca i niepokonana dotąd w lidze Unia Kosztowy wyprzedza nasz zespół o zaledwie dwa oczka, więc ewentualna wygrana Niebieskich pozwoli im na wskoczenie na pierwsze miejsce w tabeli. W trzech meczach nasz zespół stracił zaledwie jedną bramkę - wierzymy, że bilans ten pozostanie po niedzielnym meczu taki sam. 

U-11/2006 Orlik V Liga
24.04, godz. 15.30  Ruch Chorzów - GKS Wawel Wirek (Kresy)

Pojedynek na szczycie - Niebiescy, po trzech kolejkach, zajmują pierwsze miejsce w tabeli, zaś poniedziałkowy przeciwnik, Wawel Wirek, ze stratą dwóch punktów plasuje się na miejscu drugim. Nasz zespół zdobył dotąd dwa razy więcej bramek niż rudzianie (27 - 13), stracił ich też o połowę mniej (4 - 7). Nasza drużyna jest więc faworytem tego spotkania.

Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski