Tydzień z ligą: ostatnie mecze w sezonie, ostatni sprawdzian przed półfinałem MP

Po juniorach starszych przyszedł czas na zakończenie sezonu przez trzy drużyny juniorów młodszych. Dla naszych zespołów z ligi pierwszej i szóstej będą to już ostatnie mecze przed wakacjami, natomiast Niebieskich z Ligi Makroregionalnej czeka ostatni sprawdzian przed półfinałowym pojedynkiem Mistrzostw Polski.

Co zatem przed nami w najbliższych dniach? 8 spotkań o ligowe punkty, z czego cztery odbędą się w sobotę, trzy w niedzielę, a jedno w poniedziałek.   Nasze zespoły wystąpią w roli gospodarza pięciokrotnie, natomiast w charakterze gości trzy razy.

Nadmieńmy, że jeden z zaplanowanych na jutro meczów odbył się w dniu wczorajszym - mowa tu o pojedynku trampkarzy 2002 z GKS-em Katowice. Odnośnik do relacji z tego spotkania znajduje się poniżej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rozkładem na najbliższe dni oraz krótką zapowiedzią każdego z meczów.

U-17 Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych
10.06, godz. 14.00 Falubaz Zielona Góra - Ruch Chorzów

Pewni pozycji lidera i awansu na finały Mistrzostw Polski Niebiescy zmierzą się z piątą drużyną w tabeli. Falubaz zgromadził na swoim koncie 20 punktów, o 12 mniej aniżeli nasza drużyna. W pierwszym pojedynku górą byli nasi - pokonali zawodników z Zielonej Góry aż 7:0. Jutrzejszy mecz będzie ostatnim sprawdzianem przed zaplanowanym na najbliższa środę pojedynkiem półfinałowym MP. Rywal Niebieskich nie jest wciąż znany. Realne szanse na awans w grupie D nadal mają cztery drużyny: Motor Lublin, Stal Mielec, Cracovia oraz Górnik Łęczna. Na dzień dzisiejszy liderem tabeli jest zespół z Lublina.


U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
10.06, godz. 09.00  ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów

Pewni utrzymania Niebiescy zagrają z drużyną, która żegna się z pierwszą ligą. ROW, z dorobkiem 9 oczek, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast nasz zespół zgromadził punktów dwukrotnie więcej i plasuje się na miejscu piątym. W pierwszym spotkaniu rybniczanie ulegli naszej drużynie 1:4.


U-17 VI Okręgowa Liga Juniorów Młodszych
10.06, godz. 15.00 Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śląska (Kresy)

W tym spotkaniu nasz zespół powalczy o utrzymanie trzeciego miejsca w lidze. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem przeciwnikiem jest lider rozgrywek Grunwald Ruda Śląska, który do tej pory uzbierał 24 punkty (o 11 więcej od Niebieskich). Rudzianie cieszyli się z trzech punktów w pierwszej rundzie (wygrana 2:0). Czy jutro także zgarną pełną pulę? Zobaczymy!


U-15/2002 III Wojewódzka Liga Trampkarzy 2002
08.06, godz. 18.00  Ruch Chorzów - GKS Gieksa Katowice 1:3 (mecz rozegrano 8.06)

U-15/2002: ''Nie mogę mieć pretensji do sędziego'' - niesprawiedliwa przegrana z liderem


U-14/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
10.06, godz. 11.00  Rozwój Katowice - Ruch Chorzów

Mecz z outsiderem ligi, który z dorobkiem 11 punktów spada do niższej klasy rozgrywkowej. Niebiescy zgromadzili ich 18 i plasują się na miejscu trzecim. W meczu rozegranym w Chorzowie nasz zespół pokonał Rozwój 3:1


U-14/2003 IV Okręgowa Liga Trampkarzy Młodszych
10.06, godz. 11.00  Ruch Chorzów - AKS Mikołów (Filarowa)

AKS Mikołów nie zaznał w dotychczasowych 12-tu meczach porażki, dzięki czemu zapewnił już sobie awans do ligi trzeciej. Nasz zespół, z dorobkiem 25 punktów, zajmuje trzecia lokatę. W rundzie pierwszej Niebiescy przegrali  w Mikołowie 1:10.


U-13/2004  II Wojewódzka Liga Młodzików
11.06, godz. 13.00 Ruch Chorzów - UKS Gol Bieruń (Kresy)

Ruch Chorzów i Piast Gliwice - między tymi drużynami rozegra się  najprawdopodobniej walka o awans do ligi pierwszej. Oba zespoły zgromadziły na swoim koncie jednakowa ilość punktów (31). Piast i Ruch spotkają się na boisku już za tydzień, a o tym, kto przystąpi do tego meczu z "lepszej pozycji" zadecydują niedzielne mecze. Niebieskich czeka starcie z Golem Bieruń - piątą drużyną ligi, która w pierwszym meczu uległa naszemu zespołowi 0:3. Liczymy na powtórzenie tego wyniku!


U-12/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
11.06, godz. 11.00  Ruch Chorzów - Orlik Ruda Śląska (Kresy)

Niebiescy - 25 punktów i miejsce trzecie, Orlik oczek 10 i szósta lokata w tabeli. W pierwszym spotkaniu Niebiescy pokonali rudzian 11:0, zatem zwycięzca niedzielnego spotkania wydaje się być oczywisty.


U-11/2006 V Okręgowa Liga Orlików
12.06, godz. 18.00  Ruch Chorzów - BKS Sparta Katowice (Kresy)

12 meczów, 12 zwycięstw - tak wygląda bilans spotkań naszej drużyny. Młodzi Niebiescy zapewnili sobie już awans do ligi czwartej, jednak wciąż nie odpuszczają. W spotkaniu z trzecią drużyną w tabeli (punktów 16) niewątpliwie będą chcieli potwierdzić swoją dominację na boisku i po raz kolejny zgarnąć pełną pulę.


Źródło: własne

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski