U13/2005: ''To na pewno zaowocuje w przyszłości'' - Niebiescy wzięli udział w turnieju im. A. Grabki

W ubiegłą sobotę oraz w niedzielę, tj. 26 i 27 sierpnia, na obiektach sportowych Wisły Kraków rozegrany został jubileuszowy, 30. Turniej piłkarski o Puchar Adama Grabki.

Do Krakowa zjechały się drużyny z całej Polski oraz z zagranicy. Swoje umiejętności zaprezentowali: Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa, Escola Varsovia, Varsovia Warszawa, Garbarnia Kraków oraz zagraniczne: Karpaty Lwów (Ukraina), BATE Borysów (Białoruś), Tatran Prešov (Słowacja) i MFK Vítkovice (Czechy) oraz, oczywiście, nasza drużyna z rocznika 2005.

Trener Mateusz Markiewicz: Cieszymy się, że mogliśmy się zmierzyć z klasowymi zespołami, również zza granicy, bo takich na pewno w naszej lidze nie będzie.

Turniej ten pokazał, że musimy się jeszcze dużo nauczyć. Rywale obnażyli nasze słabe punkty, nad którymi trzeba będzie pracować w przyszłości, co - mam nadzieję - będzie bardzo dobre w kontekście rozgrywek ligowych. Wynik nie miał tutaj dla nas kluczowej roli. Sama gra z tak klasowymi rywalami dała nam przemyślenia co do sposobu gry, taktyki, więc wynosimy z niej olbrzymi materiał do analizy i pracy nad zespołem. Dlatego też uważam udział w tym turnieju za bardzo wartościowy. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie. W każdym spotkaniu walczyliśmy o trzy punkty, jednak piłkarsko jeszcze trochę nam brakowało. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie i była bardzo dobrze zorganizowana. Pod względem szkoleniowym udział w tym turnieju na pewno zaowocuje w przyszłości.

Turniej podzielony został na dwie fazy: grupową oraz pucharową. Młodzi Niebiescy uzyskali następujące wyniki:

FAZA GRUPOWA
Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:2
Ruch Chorzów - Barcelona 0:5
Ruch Chorzów - BATE Borysow 0:1
Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:2

FAZA PUCHAROWA
Ruch Chorzów - Wisła Kraków 0:2
Ruch Chorzów - MFK Vitkowice 0:1

Kadra: Szymon Bąk, Nowiński Adrian, Goleśny Marcel, Sitek Mateusz, Skwierczyński Mateusz, Łosik Dominik, Sęk Kamil, Karol Machura, Maciej Wolski, Oskar Gawroński, Kacper Tukaj, Kacper Polok, Dawid Pastuszka, Fabian Maroń, Marcin Kurpas

Źródło: własne

 

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski