U13/2005: ''Walczymy o pełną pulę'' - braterski pojedynek na inaugurację wiosny

W miniony weekend pogoda pokrzyżowała plany związane z inauguracyjnymi meczami na wiosnę, dlatego też derbowy pojedynek naszych młodzików z rocznika 2005 ze Stadionem Śląskim Chorzów musiał zostać przełożony na inny termin.

Przed nimi jednak kolejne derbowe spotkanie, w braterskim pojedynku zmierzą się w niedzielę z UKS-em Ruch Chorzów.

Nasza drużyna po jesiennym awansie wystąpi w tej rundzie w III Lidze Wojewódzkiej, gdzie jak zapowiada trener, Mateusz Markiewicz, powalczy o najwyższe cele.

Trener Mateusz Markiewicz: Przepracowaliśmy okres zimowy solidnie - chłopcy trenują cały czas tak samo. Jedynie obóz w Kamieniu był innym okresem - tam mieliśmy więcej jednostek, poza tym pracujemy zgodnie z planem raz dziennie.

Cieszę się, że dołączył do nas Patryk Letkiewicz, bo uważam, że będzie on naszym wzmocnieniem,a wśród bramkarzy będzie jeszcze większa konkurencja. Na pewno podniesie to jakość na tej pozycji. Przed nową rundą jesteśmy pozytywnie nastawieni, ale wiemy też, że liga, w której przyjdzie nam grać jest trudniejsza, aniżeli czwarta, w której graliśmy jesienią. Uczuliłem chłopaków, że spotkania nie będą się już kończyć tak wysokim wynikiem na naszą korzyść, wręcz mogą się zdarzyć mecze, gdzie będziemy się cieszyć z remisu. W trzeciej lidze są już inne marki, lepsze szkolenie, co podniesie jakość gry. Cieszymy się bardzo, że zmierzymy się z lepszymi drużynami. Nie ukrywam, że poprzeczka jest wysoko zawieszona, ale jeśli nie wybiega się na boisko po zwycięstwo, to po co w ogóle? Chcemy wygrać tę ligę, a czy jesteśmy w stanie to osiągnąć w tym składzie osobowym dowiemy się po ostatnim meczu w sezonie. Liczę na to, że zmiennicy wniosą w końcu coś do grania i będziemy mieli równorzędną kadrę meczową.

Tak więc gramy o pełną pulę, nie boimy się, ale chciałbym powiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Jestem przekonany, że piłkarsko sobie poradzimy, ale czasem najważniejsza jest skuteczność w obronie, pomocy i ataku. Jeśli będziemy skuteczni, to to wygramy, jeśli nie to mecze mogą się zakończyć różnymi wynikami, niekoniecznie zwycięstwem.
Dotychczas rozegraliśmy wiele meczów kontrolnych i turniejów. Większość z nich zakończyła się naszym sukcesem. Nie wiadomo więc czy się bać czy cieszyć, bo jak powiedział kiedyś jeden z światowego formatu trenerów jeśli wszystko przebiega bardzo dobrze, na wiele rzeczy trzeba uważać. W lidze nie zawsze jest tak kolorowo jak w okresie przygotowawczym.

Wynik meczów sparingowych:

4.01 - TS AKS Wyzwolenie Chorzów - Ruch Chorzów 0:14

10.01 - Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1:2 (Machura)

12.01 - Ruch Radzionków - Ruch Chorzów 4:2 (Wolski, Sęk)

22.01 - Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 3:4 (Ryszczyk, Nowiński -2, Wolski)

25.01 - gra wewnętrzna Ruch Chorzów

11.03 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:8 (Polok -3, Ryszczyk -2, Łosik -2, samobójcza) / mecz pokazowy na hali

31.01 - Forteca Świerklany - Ruch Chorzów 3:8 (Nowiński, Wolski -2, Tukaj, Ryszczyk -2, samobójcza)

03.02 - Turniej Marex Cup - I miejsce

09.03 - Szkoła Futbolu Szkutniki Kraków - Ruch Chorzów 1:8 (Polok -2, Wolski -2, Ryszczyk, Nowiński, Goleśny, Maroń)

10.03 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:8 (Polok -3, Łosik -2, Ryszczyk - 2, samobójcza) - mecz pokazowy na hali podczas turnieju charytatywnego

18.03 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:2 (Łosik, Wolski)

Tak więc na pierwszy mecz naszej drużyny młodzików zapraszamy w niedzielę. Na Kresach w Chorzowie, punktualnie o godzinie 9.00 rozpocznie się spotkanie z UKS-em Ruch Chorzów.

KADRA III WOJEWÓDZKA LIGA MŁODZIKÓW

TERMINARZ RUNDA WIOSENNA

Źródło: własne

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności