LIGA: Emocjonujące finisze, 11 wyjazdowych spotkań na zakończenie sezonu

Nadchodzi czas pożegnań z rozgrywkami ligowymi sezonu 2017/2018. 

W najbliższych dniach swoje ostatnie mecze ligowe rozegra siedem z jedenastu drużyn i jak to zwykle bywa na finiszu, czeka nas niemała dawka emocji.

O tym, co przed nami przeczytacie poniżej w zapowiedzi każdego z meczów. Dodajmy tylko, że żegnamy się z trwającym sezonem spotkaniami wyjazdowymi - aż w jedenastu wystąpimy bowiem w charakterze gości.  

Sześć spotkań w sobotę, wolna od rozgrywek niedziela, a potem aż do czwartku kolejne mecze, w których trzykrotnie staniemy przed szansą wywalczenia awansu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cotygodniowym planem!

LIGA W PIGUŁCE 9.06 - 14.06:

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów - tabela 
09.06, godz. 12.00  Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 

Drużyna Mistrzów Ślaska pod wodzą trenera Ireneusza Psykały  wyrusza do Sosnowca, aby dokonać rzeczy niebywałej. Wygrywając sobotni pojedynek zapewni sobie bowiem tytuł niepokonanej w całym sezonie 2017/2018! Powodzenia!

U-17 Liga Centralna - tabela 
09.06, godz. 11.00  Śląsk Wrocław -  Ruch Chorzów 

Na wynik meczu we Wrocławiu z zapartym tchem będzie czekać niewątpliwie drużyna Zagłębia Lubin. I vice versa -  rezultat spotkania w Lubinie będzie arcyważny dla podopiecznych trenera Mateusza Michalika. Niebiescy wciąż mają szansę na awans do półfinału mistrzostw Polski, muszą jednak przede wszystkich wygrać z liderującym Śląskiem i liczyć na potknięcie miedziowych w meczu z Górnikiem Zabrze. Układ tabeli jest na tyle ciekawy, że każda z zajmujących trzy pierwsze miejsca drużyn może wywalczyć miano najlepszej w grupie C Ligi Centralnej U17,  ale tylko Śląsk Wrocław ma wszystko w swoich "rękach". 

U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych - tabela
08.06, godz. 18.00 Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 

W ostatnim meczu w tym sezonie drużyna trenera Daniela Tukaja walczy już tylko o to, aby godnie pożegnać się z pierwszą ligą. Rozwój znajduje się na piątym miejscu w tabeli i choć znajduje się w strefie bezpiecznej, ewentualna przegrana z Niebieskimi przy równoczesnej wygranej Tyskiego Sportu i Zagłębia Sosnowiec może sprawić, że katowiczanie podzielą los naszego zespołu.

U-15/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy - tabela
09.06, godz. 13.00  Ruch Chorzów - Tyski Sport (Kresy)

14.06, godz. 17.30 APN Knurów - Ruch Chorzów - spotkanie przełożone z dnia 17.06

Zajmująca siódme miejsce w tabeli drużyna trenera Sławomira Podlasa rozegra dwa ostatnie mecze w lidze trampkarzy. Niebiescy z rocznika 2003 od nowego sezonu przejdą w wiek juniora młodszego. Liczymy na to, że w spotkaniu z Tyskim Sportem oraz APN-em nasz zespół zgarnie sześć punktów.

U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy - tabela
09.06, godz. 09.00 GKS Gieksa Katowice -  Ruch Chorzów

Przedostatnie spotkanie zespołu Łukasza Jońca nie będzie należało do łatwych. Plasujący się na ostatnim miejscu w tabeli Niebiescy zmierzą się z wiceliderem rozgrywek - GKS-em Katowice. Podobnie jak w przypadku powyżej, nasi zawodnicy żegnają się z wiekiem trampkarza, a ostatni mecz rozegrają za tydzień z Niwką Sosnowiec.

U-14/2004 I Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych - tabela
09.06, godz. 09.00 GKS 1962 Jastrzębie - Ruch Chorzów 

Pojedynek z "czerwoną latarnią" nie powinien przysporzyć drużynie trenera Damiana Łukasika żadnych problemów. Ewentualnym zwycięstwem Niebiescy przypieczętują tytuł wicemistrza Śląska.

U-13/2005 III Wojewódzka Liga Młodzików - tabela 
09.06, godz. 13.30 GKS Gieksa Katowice - Ruch Chorzów

Pojedynek na szczycie, który z wielką dozą prawdopodobieństwa może decydować o awansie do ligi drugiej. Gieksa traci do zespołu Mateusza Markiewicza jeden punkt, więc wygrana pozwoli Niebieskim odskoczyć na cztery oczka i ze spokojem przystąpić do kolejnych dwóch spotkań, w których potrzebne już będzie tylko jedno zwycięstwo. W pierwszym meczu Niebiescy pokonali rywali 2:0. Trzymamy kciuki!

13.06, godz. 16.00 LKS Unia Kosztowy - Ruch Chorzów - mecz zaległy z 06.06

U-12/2006 III Wojewódzka Liga Młodzików Młodszych - tabela 
13.06, godz. 18.00 MCKiS w Jaworznie -  Ruch Chorzów

 Zajmująca czwarte miejsce w tabeli drużyna Piotra Bogusza podejmie piąty MCKiS w Jaworznie. Niebiescy nie mają już szans na awans, znajdują się też w strefie bezpiecznej, a wygrana pozwoli im na umocnienie się na czwartej pozycji.

U-11/2007 V Okręgowa Liga Młodzików Młodszych - tabela 
12.06, godz. 18.00 Ruch Chorzów - Wawel Wirek (Kresy)

Kolejny pojedynek na szczycie! Niebiescy, zgarniając trzy punkty, będą mogli na jedną kolejkę przed końcem sezonu świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że w tej lidze zawodnicy Jakuba Brzozowskiego mierzą się z rok starszymi chłopakami. To jednak nie przeszkodziło im do uzyskania awansu jesienią i wszystko wskazuje na to, że i teraz ten cel osiągną.

U-11/2007 VII Okręgowa Liga Orlików - tabela 
11.06, godz. 16.30 UKS Ruch Chorzów - Ruch Chorzów

W tej lidze nasza drużyna przekroczyła już barierę... 200 strzelonych bramek. Przed podopiecznymi trenera Jakuba Brzozowskiego po prostu kolejne spotkanie, które nie powinno się odbyć dla dobra i rozwoju zawodników obu drużyn.

U-10/2008  IV Okręgowa Liga Orlików Młodszych - tabela
12.06, godz. 14.00  SRS Orlik Ruda Śl. - Ruch Chorzów 

Liczymy na to, że po końcowym gwizdku sędziego, zarówno drużyna Roberta Krajcera, jak i sami trenerzy oraz rodzice będą mogli cieszyć się zajęcia pierwszego miejsca w lidze. Nasze orliki walczyły o ten tytuł od września ubiegłego roku idąc "łeb w łeb" ze Stadionem Śląskim Chorzów. Orlik Ruda Śląska zajmuje ósme miejsce w tabeli, a pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Niebieskich 14:4. Powodzenia!

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności