Trzynaście spotkań ligowych - zapowiedzi

Weekend ligowy rozpoczynamy od sześciu sobotnich spotkań. W sumie, w najbliższych dniach rozegramy ich trzynaście, z czego siedem odbędzie się w Chorzowie.

Na własnym terenie zmierzymy się z Lechem Poznań, Gwarkiem Zabrze Spartą Katowice, Zagłębiem Sosnowiec GKS-em Gieksa Katowice oraz dwukrotnie Stadionem Śląskim Chorzów.
W spotkaniach wyjazdowych powalczymy o pełną pulę z MUKP Dąbrowa Górnicza, Czarnymi Sosnowiec, Unią Kosztowy, Unią Racibórz, Orłem Mokre oraz GKS-em Gieksa Katowice. 

Przypominamy, że w niedzielę, 12 maja, odbędą się testy kwalifikacyjne do IV klasy Szkoły Podstawowej oraz I klasy Liceum, o których możecie dowiedzieć się więcej TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy krótką zapowiedź spotkań, jakie rozegramy w najbliższych dniach:

U-18 Liga Centralna

11.05, godz. 10.30  Ruch Chorzów - Lech Poznań / Cicha 6 (wynik LIVE na naszym Facebook'u)

Po dwóch zwycięstwach z rzędu juniorom przyjdzie się mierzyć na własnym terenie z Lechem, któremu jesienią ulegli w Poznaniu aż 7:0. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Niebiescy wciąż zachowują realne szanse na utrzymanie w lidze. Z dorobkiem 25 punktów zajmują trzynaste, a więc pierwsze z czterech miejsc spadkowych w tabeli. Zespół Lecha plasuje się na miejscu 9 i ma na swoim koncie 37 oczek. 

U-17 Liga Centralna
11.05, godz. 12.00  Ruch Chorzów - SKS Gwarek Zabrze / Kresy (wynik LIVE na naszym Facebook'u)  

Pojedynek z piątą drużyną w tabeli, która ma na swoim koncie 9 punktów. Niebiescy, jako wiceliderzy, zgromadzili ich do tej pory 21 i tracą do pierwszego Zagłębie sześć oczek. W pierwszym spotkaniu obu drużyn górą byli podopieczni trenera Mateusza Michalika, którzy po golach Korbeckiego i Słoty wygrali w Zabrzu 2:0.

U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych 
14.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec

Nasza drużyna zajmuje w tabeli trzecie miejsce wyprzedzając Zagłębie o jeden punkt - najbliższy rywal Niebieskich ma jednak rozegrany o jeden mecz więcej. W pierwszym spotkaniu w Sosnowcu zwyciężył zespół trenera Daniela Tukaja 2:1, a na listę strzelców wpisał się Skop i Kawalec. 

U-15/2004  I Wojewódzka Liga Trampkarzy 
12.05, godz. 10.00 Unia Racibórz - Ruch Chorzów

Niebiescy zmierzą się w tym meczu z przedostatnią drużyną w tabeli, która ma na swoim koncie 3 punkty. Zespół trenera Piotra Bogusza wygrał jak do tej pory wszystkie spotkania, dzięki czemu piastuje fotel lidera. Pierwszy mecz w Chorzowie zakończył się pewną wygraną Niebieskich 7:0.

U-14/2005 III Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych 
11.05, godz. 11.00 MUKP Dąbrowa Górnicza - Ruch Chorzów 

Piąta kolejka rozgrywek, gdzie zespół zajmujący szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów nie powinien zawiesić wysoko poprzeczki naszej drużynie, która do tej pory nie zaznała smaku porażki i zasłużenie lideruje w tej lidze z kompletem 15 oczek.

15.05, godz. 09.00  GKS Gieksa Katowice - Ruch Chorzów 

U-13/2006 III Wojewódzka Liga Młodzików 
11.05, godz. 09.00  KKS Czarni Sosnowiec - Ruch Chorzów 

Niebiescy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Rozwojem, a pomimo tego z kompletem czterech zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Sosnowiczanie zdobyli dotychczas tylko 3 punkty i plasują się na miejscu przedostatnim. 

15.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Stadion Śląski Chorzów

U-13/06'07' IV Katowicka Liga Młodzików 
11.05, godz. 16.30 Ruch Chorzów - Grunwald Ruda Śl. 

Druga z naszych drużyn w lidze młodzików zmierzy się z czerwoną latarnią tabeli. Rudzianie nie wywalczyli jak dotąd ani jednego punktu, z kolei Niebiescy mają ich na swoim koncie pięć i zajmują miejsce czwarte z jednym zaległym meczem z UKS-em. 

U-12/2007 V Katowicka Liga Młodzików Młodszych 
11.05, godz. 13.00  LKS Unia Kosztowy - Ruch Chorzów 

Mecz pomiędzy szóstą a czwartą drużyną w lidze. Czwarci w tabeli Niebiescy wyprzedzają Unię o jeden punkt, jednak ma ona rozegrane o dwa mecze więcej. 

U-11/08'09' IV Katowicka Liga Orlików 
13.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Stadion Śląski Chorzów

Zajmujący siódmą lokatę Niebiescy zmierzą się w derbowym pojedynku z piątym Stadionem. Oba zespoły dzielą w tabeli cztery punkty. 

U-10/2010 V Katowicka Liga Orlików Młodszych 
14.05, godz. 17.00  LKS Orzeł Mokre - Ruch Chorzów 

Najbliższy rywal naszej drużyny zajmuje w tabeli siódme miejsce i ma na swoim koncie 12 punktów. Niebiescy zgromadzili ich 28 i plasują się na najniższym stopniu podium. W meczu rozegranym w Chorzowie padł wynik 14:5.

Źródło: własne 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności