Siedem wyjazdów, siedem domowych pojedynków - zapowiedź ligowego tygodnia

FC Wrocław Academy, Wisła Kraków, Urania Ruda Śląska, Skra Częstochowa, MUKP Dąbrowa Górnicza, AKS Mikołów oraz LKS Orzeł Mokre - z tymi zespołami przyjdzie się nam zmierzyć podczas najbliższych dni w meczach wyjazdowych.

Na własnym terenie podejmiemy z kolei BTS Rekord, 1 FC Katowice, SRS Gwiazdę Ruda Śląska, GKS Gieksę Katowice, UKS Akademię 2012 oraz dwukrotnie Stadion Śląski Chorzów

Ligowy tydzień rozpoczniemy od ośmiu weekendowych spotkań, które uzupełnimy o kolejne sześć w środku tygodnia. Przypominamy, że w niedzielę, 19 maja, odbędą się testy kwalifikacyjne do I klasy liceum, z kolei dzień później, 20 maja do IV klasy podstawówki. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy krótką zapowiedź spotkań, jakie rozegramy w najbliższych dniach:

U-18 Liga Centralna
18.05, godz. 12.00  Wisła Kraków - Ruch Chorzów  (wynik LIVE na naszym Facebook'u)

Zapowiedź TUTAJ

U-17 Liga Centralna
18.05, godz. 12.00  FC Wrocław Academy - Ruch Chorzów  (wynik LIVE na naszym Facebook'u)

Zapowiedź TUTAJ

U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych 
19.05, godz. 10.00   Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 

Niebiescy, jako wicelider tabeli ze stratą czterech punktów do Rakowa Częstochowa zmierzą się z szóstą drużyną II Ligi Wojewódzkiej. Częstochowianie zgromadzili na swoim koncie osiem, a więc dwa razy mniej, oczek od zespołu trenera Daniela Tukaja. W pierwszym pojedynku obu drużyn tryumfowała nasza drużyna, która po golach Gzieło i Kawalca wygrała 2:0.

U-15/2004  I Wojewódzka Liga Trampkarzy 
19.05, godz. 09.00 Ruch Chorzów - BTS Rekord /Kresy

Niepokonani od dziewięciu kolejek Niebiescy podejmą na własnym terenie BTS, który po sześciu zwycięstwach i trzech przegranych zajmuje w tabeli czwarte miejsce. W meczu rozegranym w Bielsku drużyna trenera Piotra Bogusza wygrała 2:1, a na listę strzelców wpisał się Kolec oraz Mucha. 

U-14/2005 III Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych 
19.05, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Stadion Śląski Chorzów /Kresy

Niebiescy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Gieksą, a pomimo tego zasiadają na fotelu lidera z przewagą trzech punktów nad drugim Zagłębiem. Derbowy rywal Niebieskich plasuje się na miejscu czwartym z dorobkiem 10. oczek. Drużyna trenera Damiana Łukasika nie zaznała jeszcze w tej rundzie goryczy porażki, wychodząc również zwycięsko z pierwszego spotkania ze Stadionem, w którym po dwóch golach Łosika i jednym Sęka pokonała rywala zza miedzy 3:1.  

22.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - GKS Gieksa Katowice 

U-13/2006 III Wojewódzka Liga Młodzików 
19.05, godz. 13.00  Ruch Chorzów - 1 FC Katowice 

Kolejna z naszych drużyn, która nie przegrała ani jednego spotkania w tej rundzie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli zmierzy się z katowiczanami, którzy wygrali do tej pory dwa z siedmiu meczów i plasują się na miejscu szóstym. Z wyjazdowego meczu w Katowicach podopieczni trenera Jakuba Brzozowskiego wracali z bagażem trzech punktów oraz pięciu bramek, których autorami byli Bąk, Lenert, Szczepaniak oraz dwukrotnie Pisarski. 

U-13/06'07' IV Katowicka Liga Młodzików 
18.05, godz. 09.30 GKS Urania Ruda Śl. - Ruch Chorzów 

Zajmujący trzecie miejsce Niebiescy zmierzą się z drugą Uranią Ruda Śląska, która wyprzedza w tabeli nasz zespół o osiem punktów. Warto jednak dodać, że nasza drużyna ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe spotkania z AKS-em Mikołów oraz UKS-em Ruch Chorzów. W meczu rozegranym w Rudzie Śląskiej oba zespoły podzieliły się zdobyczą punktową, a jedyną bramkę dla Niebieskich zdobył Chyra.

22.05, godz. 17.00  AKS Mikołów - Ruch Chorzów 

U-12/2007 V Katowicka Liga Młodzików Młodszych 
18.05, godz. 11.00  Ruch Chorzów - Stadion Śląski Chorzów / Kresy 

Pojedynek czwartej z trzecią drużyną w tabeli. Podopieczni trenera Sławomira Podlasa tracą do Stadionu cztery punkty, mając przy tym do rozegrania dwa zaległe mecze z LKS-em Orzeł Mokre oraz Rozwojem Katowice. Zwycięzcą pierwszego derbowego spotkania w tej rundzie był Stadion, który zwyciężył 4:1, a honorowe trafienie dla Niebieskich zanotował Chyra. 

22.05, godz. 18.00  LKS Orzeł Mokre - Ruch Chorzów 

U-11/08'09' IV Katowicka Liga Orlików 
20.05, godz. 19.00  MUKP Dąbrowa Górnicza - Ruch Chorzów 

Zajmujący szóstą lokatę Niebiescy zagoszczą na boisku czwartego w tabeli MUKP-u, który zgromadził na swoim koncie 12 punktów. Podopieczni trenera Łukasza Jońca mają ich dwukrotnie mniej. W Chorzowie nasz zespół musiał uznać wyższość rywala, któremu uległ 1:7, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Molerus. 

24.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - UKS Akademia 2012 

U-10/2010 V Katowicka Liga Orlików Młodszych 
21.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - SRS Gwiazda Ruda Śl.

Jedenaście wygranych, pięć porażek, 33. punkty i trzecie miejsce w tabeli - oto dorobek drużyny trenera Roberta Krajcera po rozegraniu 16. spotkań. Rudzianie plasują się na miejscu siódmym z dorobkiem 15. oczek. W pierwszym meczu po zaciętym spotkaniu wygrali rudzianie, którzy pokonali nasz zespół 5:4. Na listę strzelców wśród Niebieskich wpisali się Bibel, Chodzidło i Gerus, a jedno trafienie było samobójcze. 

Źródło: własne 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności