Liga: Walka o utrzymanie, mistrzostwo Śląska i nie tylko!

Trzy sobotnie pojedynki, pięć niedzielnych, a w tygodniu kolejne trzy - oto nasz ligowy plan na najbliższe dni.

Do Chorzowa zawitają drużyny Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Tyskiego Sportu, Ruchu Radzionków, UKS-u Sprint Katowice oraz LKS-u Orzeł Mokre.

Nasze zespoły zagrają natomiast na boiskach RKS-u Raków Częstochowa, GKS-u Katowice, Czarnych Sosnowiec, Sparty Katowice oraz Slavii Ruda Śląska.

Przypominamy, że w niedzielę, 26 maja o godz. 15.00, na hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędą się testy kwalifikacyjne do IV klasy szkoły podstawowej, ale na przyszłych czwartoklasistów czekamy również w każdy poniedziałek i piątek na Kresach, o godz. 16.30! Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy krótką zapowiedź spotkań, jakie rozegramy w najbliższych dniach:

U-18 Liga Centralna
26.05, godz. 12.00  Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław /Cicha 6 (wynik LIVE na naszym Facebook'u

Przed naszym zespołem arcyważny i arcytrudny pojedynek z wiceliderem tabeli, Śląskiem Wrocław. W meczu rozegranym we Wrocławiu drużyna Ireneusza Psykały musiała przełknąć bardzo gorzką pigułkę przegrywając aż 1:7 - autorem honorowego trafienia był wówczas Mateusz Winciersz. Niebiescy w końcówce rundy złapali jednak wiatr w żagle i od pięciu spotkań pozostają niepokonani. Tak dobra postawa poskutkowała tym, że nasza drużyna losy utrzymania ma ciągle w swoich rękach. W przypadku korzystnego rezultatu w meczu ze Śląskiem ostateczna walka o pozostanie w CLJ U18 rozegra się w ostatnim spotkaniu sezonu, w którym Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Escolą Varsovia. Trzymamy kciuki!

U-17 Liga Centralna
25.05, godz. 12.00  Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin / Cicha 6  (wynik LIVE na naszym Facebook'u)

W pierwszym spotkaniu trzy bramki i trzy punkty zapisał na swoim koncie zespół z Lubina, który lideruje w tabeli CLJ U17 z przewagą sześciu oczek nad Górnikiem Zabrze i ośmiu nad Niebieskimi. Do końca rozgrywek pozostały zaledwie dwa mecze, więc drużyna Mateusza Michalika, chcąc myśleć o końcowym miejscu na podium nie może pozwolić sobie na potknięcie - plasujący się tuż za nią Śląsk Wrocław odnotowuje zaledwie dwa oczka straty. 

U-17 II Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych 
26.05, godz. 13.30   Ruch Chorzów - Ruch Radzionków

W tym spotkaniu zajmujący drugie miejsce Niebiescy mają okazję umocnić się na pozycji wicelidera i wciąż liczyć w walce o awans. Zespół trenera Daniela Tukaja wyprzedza trzeci w tabeli Radzionków o dwa punkty i traci do pierwszego miejsca okupowanego przez RKS Raków Częstochowa cztery oczka. Dodajmy jednak, że Niebieskich czeka jeszcze zaległe spotkanie z częstochowianami. Powodzenia!

29.05, godz. 16.00  RKS Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 

U-15/2004  I Wojewódzka Liga Trampkarzy 
26.05, godz. 09.00 Ruch Chorzów - Tyski Sport /Kresy

Wygrywając niedzielny pojedynek z tyszanami oraz przy stracie punktów przez RKS Raków Częstochowa, Niebiescy zagwarantują sobie, na trzy kolejki przed końcem rundy, tytuł mistrza Śląska!  Niepokonany dotąd zespół trenera Piotra Bogusza ma obecnie nad drugim Tyskim Sportem sześć punktów przewagi. W pierwszym spotkaniu górą byli Niebiescy, którzy wygrali 4:2 po dwóch trafieniach Bujoczka oraz jednym Kolca i Lippa.

U-14/2005 III Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych 
26.05, godz. 15.00 KKS Czarni Sosnowiec - Ruch Chorzów 

Mecz, który - przynajmniej na papierze - nie powinien stanowić dla naszej drużyny dużego wyzwania. Podopieczni trenera Damiana Łukasika nie przegrali jak dotąd ani jednego spotkania i z przewagą sześciu punktów nad drugim Zagłębiem Sosnowiec pewnie sadowią się na fotelu lidera. Zespół Czarnych Sosnowiec plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu oczek, a w pierwszym meczu obu drużyn górą byli Niebiescy, którzy po czterech golach Brychczego, dwóch Wolskiego oraz jednym Skały i Wolskiego rozgromili rywali 8:1.

U-13/2006 III Wojewódzka Liga Młodzików 
26.05, godz. 16.00  Ruch Chorzów - UKS Sprint Katowice  

Chociaż Niebiescy mają jedno zaległe spotkanie, już wyprzedzają w tabeli drugi Sprint Katowice o pięć punktów. Zespół trenera Jakuba Brzozowskiego wciąż pozostaje niepokonany, co oznacza, że katowiczanie musieli uznać wyższość Niebieskich na własnym terenie, gdzie przegrali 2:6, a bramki dla naszej drużyny zdobyli Szczepaniak i Imiolek po dwie, a po jednym trafieniu dołożyli Lenert i Wolski.

U-13/06'07' IV Katowicka Liga Młodzików 
25.05, godz. 09.30 Slavia Ruda Śl. - Ruch Chorzów 

Drugą z naszych drużyn młodzików czeka mecz z rudzianami, którzy po ośmiu kolejkach meldują się na szóstym miejscu w tabeli i tracą do Niebieskich trzy punkty. Nadmieńmy, że nasz zespół ma jednak jeszcze do rozegrania zaległy mecz z UKS-em Ruch Chorzów. W pierwszym spotkaniu drużyny podzieliły się punktami - zakończyło się ono remisem 4:4, a bramki dla Niebieskich zdobywali Klaja (2) oraz Kaczmarek i Rossmann.

U-12/2007 V Katowicka Liga Młodzików Młodszych 
25.05, godz. 11.00  BKS Sparta Katowice - Ruch Chorzów 

Zespół trenera Sławomira Podlasa z dorobkiem dziewięciu punktów i jednym zaległym spotkaniem plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Najbliższy rywal traci do Niebieskich pięć punktów i zajmuje przedostatnią lokatę. Cztery bramki Sęktasa i Gielzy oraz jedno trafienie Rosoła i Lankocza pozwoliły naszej drużynie na odniesienie w pierwszym meczu z katowiczanami okazałego zwycięstwa 10:1.

30.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - LKS Orzeł Mokre 

U-11/08'09' IV Katowicka Liga Orlików 
27.05, godz. 17.00  GKS Gieksa Katowice - Ruch Chorzów 

Szóste miejsce Ruchu i trzecie Gieksy, a pomiędzy nimi dwanaście punktów różnicy. W meczu rozegranym w Chorzowie zespół Łukasza Jońcy okazał się być gorszym o jedną bramkę. Spotkanie zakończyło się jego przegraną 3:4, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Klaja oraz K. Hachuła. 

U-10/2010 V Katowicka Liga Orlików Młodszych 
pauza - najbliższy mecz z UKS-em Ruch Chorzów odbędzie się w dniu 04.06 o godz. 18.00 

 

Źródło: własne 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności