III miejsce grupy B w Turnieju im. Gerarda Cieślika

Druga edycja wielkiego Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika przeszła do historii.

32 drużyny z całej Polski, ponad 500 młodych adeptów futbolu w kategorii wiekowej U’13, 80 meczów, piękne bramki, mnóstwo emocji i wielki finał na legendarnym stadionie Ruchu – tak w skrócie wyglądała tegoroczna impreza poświęcona pamięci legendarnego zawodnika Ruchu Chorzów. 

Nasza drużyna pokonała dzisiaj w rzutach karnych Avię Świdnik 3:2 (w meczu 1:1), co w ostatecznym rachunku dało jej trzecie miejsce w grupie B.
Trzydniowa rywalizacja zakończyła się triumfem drużyny Pogoni Szczecin, która w decydującym starciu pokonała Koronę Kielce 1:0. Trzecie miejsce, jak przed rokiem, zajął Piast Gliwice, który okazał się lepszy od Zagłębia Lubin.

Zwycięzcom turnieju gratulujemy sportowego sukcesu, a pomysłodawcom imprezy sukcesu organizacyjnego. Do zobaczenia za rok!

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań turnieju.


FAZA GRUPOWA:

Grupa A

Śląsk Wrocław – Pogoń Kraków 3:0
Odra Opole – Avia Świdnik 1:0
Śląsk – Odra 2:0
Pogoń – Avia 0:0
Śląsk – Avia 3:0
Pogoń – Odra 1:1

 

 

PKT

BR

1

Śląsk Wrocław

9

8-0

2

Odra Opole

4

2-3

3

Pogoń Kraków

2

1-4

4

Avia Świdnik

1

0-4

 Grupa B

Piast Gliwice – Galaktikos Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
Stadion Śląski Chorzów II – Sportowa Częstochowa 1:0
Piast – Stadion II 2:1
Galaktikos – Sportowa Częstochowa 0:0
Piast – Sportowa Częstochowa 3:0
Galaktikos – Stadion II 0:5

 

 

PKT

BR

1

Piast Gliwice

7

5-1

2

Stadion Śląski Chorzów II

6

7-2

3

Galaktikos Ostrowiec Św.

2

0-5

4

Sportowa Częstochowa

1

0-4

 
Grupa C

Stadion Śląski Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 1:1
Korona Kielce – Akademia Piłkarska Ostrzeszów 2:0
AP Ostrzeszów – Zagłębie 0:6
Korona – Stadion 0:0
Korona – Zagłębie 1:0
AP Ostrzeszów – Stadion 0:4

 

 

PKT

BR

1

Korona Kielce

7

3-0

2

Stadion Śląski Chorzów

5

5-1

3

Zagłębie Sosnowiec

4

7-2

4

AP Ostrzeszów

0

0-12

Grupa D

Cracovia – Ślaski ZPN 0:2
Be a Star Agape Team Warszawa – MUKS Halny Kamienica 2:1
Cracovia – Agape Team 0:0
Śląski ZPN – Halny 1:0
Cracovia – Halny 1:1
Śląski ZPN – Agape Team 2:1

 

 

PKT

BR

1

Śląski ZPN

9

5-1

2

Agape Team

4

3-3

3

Cracovia

3

1-3

4

MUKS Halny Kamienica

1

2-4

Grupa E

Małopolski ZPN – Zagłebie Lubin 0:2
GKS Katowice – Polonia Bytom 4:0
Małopolski ZPN – GKS Katowice 1:0
Zagłębie – Polonia 4:0
Małopolski ZPN – Polonia 2:1
Zagłebie – GKS Katowice 0:1

 

 

PKT

BR

1

Zagłębie Lubin

6

6-1

2

GKS Katowice

6

5-1

3

Małopolski ZPN

6

3-3

4

Polonia Bytom

0

1-10

Grupa F

Łódzki ZPN – Górnik Zabrze 0:2
Ruch Chorzów – GKS Tychy 2:2
Łódzki ZPN – Ruch 2:0
Górnik – GKS Tychy 2:0
Łódzki ZPN – GKS Tychy 0:0
Górnik – Ruch 0:1

 

 

PKT

BR

1

Górnik Zabrze

6

4-1

2

Łódzki ZPN

4

2-2

3

Ruch Chorzów

4

3-4

4

GKS Tychy

2

2-4

Grupa G

Mazowicki ZPN – Pogoń Szczecin 2:1
UKS Ruch Chorzów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
Mazowiecki ZPN – UKS Ruch 5:1
Pogoń – KSZO 8:0
Mazowiecki ZPN – KSZO 3:0
Pogoń – UKS Ruch 2:0

 

 

PKT

BR

1

Mazowiecki ZPN

9

10-2

2

Pogoń Szczecin

6

11-2

3

UKS Ruch Chorzów

3

4-8

4

KSZO Ostrowiec Św.

0

1-14

Grupa H

Dolnośląski ZPN – Wisła Kraków 0:5
Rekord Bielsko-Biała – Włókniarz Pabianice 4:0
Dolnośląski ZPN – Rekord 0:1
Wisła – Włókniarz 1:0
Dolnośląski ZPN – Włókniarz 0:1
Wisła – Rekord 1:0

 

 

PKT

BR

1

Wisła Kraków

9

7-0

2

Rekord Bielsko-Biała

6

5-1

3

Włókniarz Pabianice

4

1-5

4

Dolnośląski ZPN

0

0-7

FINAŁ A

1/8 finału

Zagłębie Lubin – Łódzki ZPN 3:0
Mazowiecki ZPN – Rekord Bielsko-Biała 0:0 k. 1-3
GKS Katowice – Górnik Zabrze 1:0
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:0
Śląsk Wrocław – Stadion Śląski Chorzów II 2:0
Korona Kielce – Be a Star Agape Team Warszawa 2:1
Odra Opole – Piast Gliwice 0:4
Stadion Śląski Chorzów – Śląski ZPN 0:1

1/4 finału

Zagłębie Lubin – Rekord Bielsko-Biała 2:0
GKS Katowice – Pogoń Szczecin 0:3
Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:4
Piast Gliwice – Śląski ZPN 2:0

1/2 finału

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:2
Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0

O 3. miejsce

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 0:1

Finał

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1:0

FINAŁ B

1/8 finału

Małopolski ZPN – GKS Tychy 0:0 k. 3-4
UKS Ruch Chorzów – Dolnośląski ZPN 0:7
Polonia Bytom – Ruch Chorzów 0:1
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Włókniarz Pabianice 0:1
Pogoń Kraków – Sportowa Częstochowa 3:1
Zagłębie Sosnowiec – MUKS Halny Kamienica 3:0
Avia Świdnik – Galaktikos Ostrowiec Świętokrzyski 1:0
Akademia Piłkarska Ostrzeszów – Cracovia 1:3

1/4 finału

GKS Tychy – Dolnośląski ZPN 0:0 k. 1-4
Ruch Chorzów – Włókniarz Pabianice 1:0
Pogoń Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:3
Avia Świdnik – Cracovia 1:1 k. 3-1

1/2 finału

Dolnośląski ZPN – Ruch Chorzów 1:0
Zagłębie Sosnowiec – Avia Świdnik 4:0

O 3. miejsce

Ruch Chorzów – Avia Świdnik 1:1 k. 3-2

Finał

Dolnośląski ZPN – Zagłębie Sosnowiec 0:1

Galeria zdjęć z dzisiejszego dnia dostępna jest TUTAJ.

Źródło: ruchchorzow.com.pl, własne