U-12/2005: Podium i nagroda indywidualna w szopienickim turnieju! /foto/

W trakcie przerwy w rozgrywkach ligowych gros z naszych drużyn, zwłaszcza tych młodszych, bierze udział w turniejach halowych, co jest znakomitym elementem przygotowującym do nowej rundy.

Mówi się, że gra na hali rządzi się swoimi prawami i trudno się z tym nie zgodzić. Nasi młodzicy z rocznika 2005 zajęli wczoraj w organizowanym przez UKS Szopienice turnieju wysokie drugie miejsce.

Młodzi Niebiescy w finale ulegli Siódemce Tychy 0:1. Siódemce, która w grupie strzeliła tylko jedną bramkę w wygranym meczu z gospodarzami, zaliczyła też dwa bezbramkowe remisy i raz przegrała, właśnie z nami, by potem w półfinale zwyciężyć 1:0 z Mikołowem. Łatwo więc policzyć, że zwycięzcy imprezy strzelili w sumie

tylko 3 gole. Trzy, ale bardzo ważne, skoro dały im złoto. Nasz zespół w samej tylko grupie zdobył 10 bramek, wygrał  ogólnie pięć z sześciu spotkań w całym turnieju i musiał zadowolić się drugim miejscem.

Zadowolenie było jednak niemałe, bo piłkarsko nasza drużyna zaprezentowała się naprawdę solidnie. Do tego nagrodę najlepszego zawodnika odebrał Dominik Łosik. Nasi trenerzy wyróżnili również w swojej drużynie Adriana Nowińskiego. Obu chłopakom oraz zespołowi serdecznie gratulujemy!

Faza grupowa:
UKS Szopienice I - Ruch Chorzów 1:2 Ryszczyk 2

Polonia Łaziska - Ruch 0:4 Polok, Ryszczyk, Skwierczyński, Łosik

Siódemka Tychy - Ruch 0:2 Sęk, Ryszczyk

Niwka - Ruch 1:2  Skwierczyński, Ryszczyk

Półfinał FC Katowice – Ruch 1:2  Ryszczyk, Sęk

Finał Siódemka Tychy – Ruch 1:0

Kadra: Szkutak, Nowiński, Łosik, Wolny, nowy zawodnik, Polok, Ryszczyk, Sęk, Maroń, Skwierczynski, Sitek

Końcowa klasyfikacja: 1 Siódemka Tychy 2 Ruch Chorzów 3 AKS Mikołów 4 1FC Katowice 5 Rozwój Katowice 6 Polonia Łaziska 7 GieKSa 8 UKS Granatowi 9 Niwka Sosowiec 10 Błękitni UKS

Żródło: własne, uksszopienice2005.futbolowo.pl

  Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji  Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                                                                                                                                    - Wykonanie Michał Brzozowski