U12/2007: ''Jesteśmy już głodni pierwszego meczu'' - Sławomir Podlas przed startem ligi

Przed drużyną naszych młodzików młodszych ostatni sprawdzian przed startem rundy wiosennej. Jeszcze dzisiaj Niebiescy podejmą w sparingu  SMS Ruda Śląska, a już w niedzielę, w spotkaniu o punkty, zmierzą się na wyjeździe ze Stadionem Śląskim Chorzów. 

Dzięki znakomitej postawie w ubiegłej rundzie drużyna Sławomira Podlasa rozpocznie wiosnę w wyższej klasie rozgrywkowej i stanie przed szansą wywalczenia kolejnego awansu

Trener Sławomir Podlas: Jesteśmy w przeddzień inauguracji rozgrywek w nowej dla nas lidze, do której awansowaliśmy w poprzedniej rundzie. Jesteśmy pełni nadziei, że będzie ona wymagająca i każdy mecz będzie dobrym spotkaniem z obu stron.

Do ligi przygotowywaliśmy się dosyć długo, bo przerwa trwała aż cztery miesiące. Ten czas poświęciliśmy na podnoszenie umiejętności technicznych, jak i kształtowanie motoryki. Wprowadziliśmy do zajęć wiele rozwiązań taktycznych i mam nadzieję, że te elementy będą dobrze funkcjonować w meczach. Drużyna przez niemal cały czas pracowała w komplecie i nie mieliśmy problemów ze zdrowiem i kontuzjami. Do zespołu dołączył Kajetan Klaja, który przeszedł do nas ze Stadionu. Poza tym szóstka naszych zawodników jest systematycznie powoływana do Podokręgu, co świadczy o tym, że prezentują oni wysoki poziom i są dostrzegani przez trenerów kadry. Rozegraliśmy też wiele sparingów, co prawda z różnym rezultatem, ale zależało nam na tym, aby przeciwnicy byli z wyższych klas rozgrywkowych, bardziej wymagający. Dzięki temu drużyna musiała dać z siebie więcej, była zmuszana do pokazania się z jeszcze lepszej strony, co na pewno korzystnie wpływa na pracę trenerską. Jednak wyniki nie miały znaczenia w tych meczach. Chłopcy prezentowali się bardzo dobrze, a my szukaliśmy nowych rozwiązań, czy nowych pozycji dla chłopaków. Po wszystkich tych przygotowaniach jesteśmy już głodni pierwszego meczu ligowego. Cel jak zawsze jest ten sam. Podnosić umiejętności piłkarskie każdego zawodnika. Zwycięstwa motywują i cieszą, ale pracujemy przede wszystkim nad tym.

Wyniki spotkań kontrolnych:

02.12, godz. 10.00  Ruch Chorzów - MUKP Dąbrowa - Górnicza 3:5 (Bogusz, Rossmann, Gielza)

12.01, godz. 09.00  Polonia Bytom - Ruch Chorzów 2:3 (Sęktas-2, Pastuszka)

14.01, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0:4

20.01, godz. 12.00  Ruch Chorzów - TS Podbeskidzie 3:2 (Sęktas -3) 

9 - 16.02  Zgrupowanie w Barcicach

28.02, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Promotor Zabrze 7:2 (Sęktas-4, Pastuszka- 2, Kapuśniak)

03.03, godz. 14.00  Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 7:2 (Gielza -3, Hachuła -2, Sęktas, samobójcza)

03.03,  Turniej im. Jerzego Wyrobka III miejsce

20.03, godz. 8.00  Ruch Chorzów - UKS Ruch Chorzów 4:0 (Gielza-3, )

28.03, godz. 18.00 Ruch Chorzów - SMS Ruda Śląska  3:3 (Gielza, Klaja, Sęktas)


Pierwszy gwizdek sędziego w meczu ze Stadionem Śląskim Chorzów zabrzmi w niedzielę, 31 marca o godz. 14.00. Mecz odbędzie się na boisku rywali Niebieskich.

TERMINARZ IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH 

 

Źródło: własne 

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności