U12: Tydzień pełen wrażeń we włoskim Agropoli

Ostatni tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy drużyna naszych młodzików młodszych spędziła we Włoszech, gdzie wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Citta di' Agropoli.
Młodzi Niebiescy spisali się znakomicie, zajmując ostatecznie drugie miejsce i przegrywając najwyższy stopień podium po rzutach karnych.  

Trener Sławomir Podlas: Bardzo udany wyjazd i to nie tylko pod względem sportowym, choć ten był dla nas najważniejszy. Mieliśmy możliwość spotkać się z innym poziomem gry i mentalnością zawodników. Zagraliśmy w sumie siedem meczów -  w formie towarzyskiej w turnieju U14, gdzie przegrywaliśmy głównie warunkami fizycznymi, natomiast w turnieju U12, pomimo tego, że graliśmy w większości zawodnikami młodszymi, podjęliśmy równorzędną walkę. Przegraliśmy w wielkim finale po rzutach karnych, ale wiadomo, że bywa w tym wypadku różnie.

Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Włosi bardzo dobrze nas ugościli, byli pomocni w organizacji pobytu, gdzie oprócz aspektu sportowego mieliśmy również możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc. Było to osiem bardzo intensywnych, ale udanych dni. Korzystaliśmy z uroków Włoch - słońca, morza, basenu przyhotelowego. Do tego smaczne włoskie jedzenie i sympatyczni,otwarci ludzie. 

Po przyjeździe nasza drużyna spędziła dzień na zwiedzaniu stolicy Włoch, jak i Watykanu. W kolejnym zameldowała się w Pompejach oraz na wulkanie Wezuwiusz. Mecze turniejowe przeplatane były wizytami na plaży, korzystaniem z kąpieli w basenie, wyjściem na pizze czy lody, a nawet wizytą na fermie bydła. Jesteśmy przekonani, że był to dla naszych zawodników i kadry niezapomniany wyjazd! 

Osiągnięte wyniki: 

Faza grupowa:

Ruch Chorzów - Jugend Agropoli 2:0 

Ruch Chorzów - Xerox Chianello Paola 1:1

Ruch Chorzów - Oasi Giugliano 0:0

Finał

Ruch Chorzów - Academy Cliento 2:2 (karne 3:4)

Mecze w grupie U14

Ruch Chorzów - Academy Cilento U14 1:7 

Ruch Chorzów - Fro Calcio  U14 0:4 

Kadra: Sęktas Mateusz, Cieślik Szymon, Klaja Kajetan, Leks Bruno, Moczulski Dominik, Hachuła Ksawier, Bogusz Szymon, Droździok Mikołaj, Brusik Szymon, Rams Mateusz, Gielza Oliwier, Tylec Jakub, Kiełtyka Dominik, Zub Nataniel, Nowak Bartosz, Rosół Mateusz. 

FOTOGALERIA:

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności