2003 II: Turniej z okazji 85-lecia Unii Kosztowy

30 sierpnia drużyna z rocznika 2003  wzięła udział w turnieju z okazji 85-lecia Unii Kosztowy.

Niebiescy zajęli 7 miejsce, choć w opinii trenera Łukasza Jońca, po pierwszym spotkaniu wydawało się, że chłopcy będą walczyć o wyższą lokatę.

 

W imprezie wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy:
 
grupa A
 
1. Unia Kosztowy "Żółta"
2. Lechia 06 Mysłowice
3. AP Sparta Zabrze
4. Górnik 09 Mysłowice
 
grupa B
 
1. Unia Kosztowy "Niebieska"
2. AP Silesia Wodzisław Śląski
3. AKS Niwka Sosnowiec
4. Ruch Chorzów S.A.
 
"W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była Niwka Sosnowiec. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku, a mecz od początku był bardzo wyrównany. Każda z drużyn stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak żadna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Warto wspomnieć o dobrej interwencji bramkarza przy rzucie karnym. Mecz został rozstrzygnięty w ostatnich sekundach, a zwycięską bramkę dla Ruchu strzelił Filip Ślemp.
 
Drugi mecz z drużyną AP Silesia rozegrany został na naturalnym boisku i miał podobny przebieg. Zaraz na początku spotkania mogliśmy wyjść na prowadzenie, jednak kilka bardzo ładnych akcji zakończyło się niepowodzeniem. Niewykorzystane sytuację zemsciły się - podczas ataku pozycyjnego straciliśmy piłkę i drużyna z Wodzisławia wyprowadziła kontratak, po którym zdobyła gola. W podobnych okolicznościach straciliśmy drugą bramkę. Wynik 2-0 nie załamał jednak naszych młodych zawodników, kórzy dalej atakowali. Niestety, czasu wystarczyło tylko na strzelenie jednego gola.
 
Ostatnie spotkanie w grupie, z gospodarzami, było najsłabsze w naszym wykonaniu. Porażka 0-3 spowodowana była zbyt małym zaangażowaniem na boisku, a przede wszystkim brakiem aktywności i gry bez piłki. W tym meczu nie potrafiliśmy wymienić kilku dokładnych podań, które były za słabe i często nie dochodziły do kolegów z drużyny.
 
Zajęliśmy czwarte miejsce w grupie z trzema punktami na koncie, w związku z czym przyszło nam walczyć o 7 miejsce z Górnkiem 09 Mysłowice. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1. Na wagę tego remisu, w ostanich sekundach meczu, bramkę zdobył Damian Parchettka. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne - pewniej strzelaliśmy jedenastki i wygraliśmy 2-1 " - opowiedział się na temat przebiegu turnieju trener Łukasz Joniec.
 
Ruch Chorzów - AKS Niwka Sosnowiec 1-0
bramka: Filip Ślemp
 
Ruch Chorzów - APSilesia Wodzisław Śląski 1-2
bramka: Filip Ślemp
 
Ruch Chorzów - Unia Kosztowy 0-3
 
Ruch Chorzów - Górnik 09 Mysłowice 1-1 k. 2-1
bramki: Damian Parchettka, karne: Jakub Żabski, Damian Parchettka.
 
Kadra: Oskar Kontny - Szymon Nycek, Piotr Wach, Jakub Motylski, Damian Parchettka, Jakub Żabski, Adrian Rudzki, Mateusz Wiedemann, Michał Bryja, Wiktor Cieśla, Filip Ślemp
 
Końcowa klasyfikacja turnieju:
 
1. AP Silesia Wodzisław Śląski
2. AP Sparta Zabrze
3. Unia Kosztowy "Żołta"
4. AKS Niwka Sosnowiec
5. Unia Kosztowy "Niebieska"
6. Lechia 06 Mysłowice
7. Ruch Chorzów S.A.
8. Górnik 09 Mysłowice

 

Żródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności