U12: ''Zauważamy małe sukcesy'' - trener Sławomir Podlas o rundzie jesiennej

Dziś podsumowanie poczynań ligowych naszych młodzików U12, których w lidze czekało nie lada trudne wyzwanie, albowiem w większości meczów mierzyli się z rok starszymi zawodnikami. Pomimo tego Niebiescy dawali z siebie 100%, a trener Sławomir Podlas widzi na finiszu jesieni wiele pozytywów. Nasz zespół zdobył sześć punktów w czternastu meczach, strzelając przy tym dwadzieścia bramek. 

Trener Sławomir Podlas: W tym sezonie obejmując nową dla mnie drużynę musiałem zmierzyć się z kilkoma trudnymi na początek zmianami. Chłopcy po raz pierwszy rozpoczęli grę systemem 9-cio osobowym według nowych zasad np. gra na spalony. Ponadto ze względu na wcześniejszą reformę oświaty od początku sezonu, wszystkie mecze graliśmy jako zawodnicy o rok młodsi od swoich rywali.

U12: ''Zwycięstwa przyjdą z czasem'' - przegrana w Katowicach

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE - RUCH CHORZÓW 7:1

Trener Sławomir Podlas:  Zagraliśmy dziś bardzo słabo. Tak naprawdę nie byliśmy w stanie wykonać kilku celnych podań, a przez to wykończyć nadążających się sporadycznie okazji do zdobycia bramki. Przeciwnik natomiast wykorzystał wszystkie swoje sytuacje i dlatego doznaliśmy aż tak bolesnej porażki. Mimo tego należy podnieść głowy do góry i naprawdę ciężko pracować na każdym treningu, a sukcesy i zwycięstwa na pewno przyjdą z czasem.

Poprawiono: niedziela, 22, listopad 2020 15:22

Odsłony: 158

Czytaj więcej: U12: ''Zwycięstwa przyjdą z czasem'' - przegrana w Katowicach

U12: ''Zagraliśmy bardzo słabo'' - bez błysku w meczu z Jednością

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

UKS JEDNOŚĆ SIEMIANOWICE ŚL. - RUCH CHORZÓW 6:2

Trener Sławomir Podlas: Przegraliśmy, bo zagraliśmy bardzo słabo. Niestety, dziś nie zdobyliśmy nawet punktu, a o naszej grze nie można powiedzieć nic dobrego. To chyba był nasz najsłabszy mecz, w którym zabrakło prawie wszystkiego. Nie było precyzji w naszych podaniach, nie wygrywaliśmy pojedynków jeden na jeden, nie stosowaliśmy pressingu, nie było walki o każdą piłkę, podejmowaliśmy błędne decyzje po odbiorze piłki, którą prawie momentalnie traciliśmy, no i popełnialiśmy duże błędy w grze obronnej. Po prostu zagraliśmy bardzo słabo. Za tydzień u siebie rozgrywać będziemy ostatni mecz tej rundy z Górnikiem 09 Mysłowice i to będzie dobra okazja do pokazania, że potrafimy walczyć i grać zdecydowanie lepiej

U12: ''Widać dużo pozytywnych efektów'' - Gieksa wygrywa na własnym terenie

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

GKS GIEKSA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 3:0

Trener Sławomir Podlas: Przegrany mecz, ale było w nim widać dużo pozytywnych efektów pracy na treningu. Bramki straciliśmy po błędach w organizacji naszej gry defensywnej, gdzie nie potrafiliśmy prawidłowo zareagować po straconej piłce, chociaż nad takimi elementami też pracujemy u nas na zajęciach. Natomiast te pozytywne elementy to przede wszystkim gra piłką, już od wprowadzenia jej przez bramkarza. Kilka takich akcji po wymianie paru podań kończyliśmy pod bramką przeciwnika strzałem. Szkoda, że te sytuacje nie zakończyły się golem, bo to by była super nagroda i efekt tych ofensywnych działań. Naprawdę dziś w wielu momentach fajnie było popatrzeć na naszą grę i widać było, że coś na pewno się zmieniło. Taki mecz pomimo porażki daje pewną motywację do dalszych działań. Natomiast wiem, że przed nami ogrom pracy na treningach, że do bardzo dobrej gry i efektownych zwycięstw jeszcze daleka droga i dlatego chłopcy nadal muszą dużo i ciężko pracować, by dojść do tego poziomu. Mam tylko nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nic nie zmieni w kwestii treningów i będziemy mogli spokojnie trenować na boisku. Za tydzień gramy znów na wyjeździe w Siemianowicach z UKS-em Jedność.

U12: ''Zasłużyliśmy na zwycięstwo'' - pewna wygrana ze Śląskiem

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

RUCH CHORZÓW - MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 5:1

Trener Sławomir Podlas: Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, bo już po pierwszej akcji w pierszej minucie prowadziliśmy 1:0. Później przez następne około 19 minut niby to my dominowaliśmy i prowadziliśmy grę, ale to była część bardzo szarpanej, trochę chaotycznej gry. Dopiero po drugiej bramce uporządkowaliśmy nasze poczynania i od tego momentu graliśmy lepiej, składniej, i przede wszystkim podaniami, co pozwalało nam stwarzać sobie wielokrotnie dogodne sytuacje bramkowe. Dziś dzięki dobrej grze i jak zawsze pełnemu zaangażowaniu w 100% zasłużyliśmy na zwycięstwo. Brawo chłopcy !!!

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 14:06

Odsłony: 209

Czytaj więcej: U12: ''Zasłużyliśmy na zwycięstwo'' - pewna wygrana ze Śląskiem

U12:,,Głowy do góry'' - przegrywamy ze Stadionem Śląskim

IV OKRĘGOWA LIGA MŁODZIKÓW MŁ. U12

STADION ŚLĄSKI CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 8:0

Trener Sławomir Podlas: Niestety dziś z powodu choroby kilku chłopaków, musieliśmy zagrać bez zawodników rezerwowych. Początek gry był bardzo wyrównany, każda z drużyn stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie padały z nich gole. Do 16 minuty prowadziliśmy równorzędną grę. Po straconej pierwszej bramce bardzo się pogubiliśmy i w odstępie 10 minut straciliśmy aż 6 goli. Szkoda, bo gdy w przerwie powiedzieliśmy sobie co złego jest w naszej grze, to w drugiej ta diametralnie się poprawiła. Nie ustrzegliśmy się oczywiście błędów. Straciliśmy jeszcze dwie bramki, ale graliśmy znacznie lepiej, bo konsekwentniej w formacjach. Dziękuję chłopcom za wysiłek i zaangażowanie w tym meczu, szczególnie mając na uwadze to, że graliśmy tylko w dziewięciu i jak zawsze z drużyną o rok starszą. Głowy do góry. Za tydzień gramy u siebie ze Śląskiem Świętochłowice i bardzo chcemy zgarnąć w nim pełną pulę punktów.

Poprawiono: sobota, 24, październik 2020 12:32

Odsłony: 170

Czytaj więcej: U12:,,Głowy do góry'' - przegrywamy ze Stadionem Śląskim

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności