,,Należą się chłopcom brawa'' - Trener Łukasz Joniec o rundzie wiosennej

Zapraszamy na pierwsze podsumowanie zakończonej rundy, które będzie poświęcone drużynie orlików U11.

Podopieczni trenera Łukasza Jońca uplasowali się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Złożył się na to dorobek punktowy w wysokości dziewięciu oczek. Młodzi zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie pod bramką przeciwnika, co pokazuję statystyka zdobytych bramek. Niebiescy mają ich na koncie 37, natomiast rywale 47.

Trener Łukasz Joniec: Rundę wiosenną rozgrywaliśmy już ligę wyżej, dzięki awansowi, który udało nam się wywalczyć jesienią.

Poprawiono: poniedziałek, 21, czerwiec 2021 14:53

Odsłony: 1006

Czytaj więcej: ,,Należą się chłopcom brawa'' - Trener Łukasz Joniec o rundzie wiosennej

U11: ''Trudno się gra z takim przeciwnikiem'' - pewna wygrana w derbach Chorzowa

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - AKS CEZ WYZWOLENIE CHORZÓW 9:3 

Trener Łukasz Joniec: Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Kilka błędów w defensywie i w rozegraniu spowodowało zaraz na początku utratę dwóch bramek. Z biegiem czasu nasza obrona lepiej się ustawiała, lepiej kryliśmy i przejęliśmy inicjatywę, a mecz odbywał się pod nasze dyktando. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, tworząc dużo sytuacji bramkowych, które zamienialiśmy na gole. Trudno się gra z takim przeciwnikiem, który od własnej bramki gra długim podaniem i wybiciem. Musieliśmy zmienić trochę swoje ustawienie i przestawić się na przyjęcie górnej piłki na własnej połowie. Był to dobry mecz, jednak musimy pamiętać o tym, że najpierw powinniśmy zabezpieczyć swoją bramkę, nie mogą wszyscy na raz atakować, tylko zostawiać zawodników do krycia. Brawa dla chłopaków, a za tydzień kolejny mecz, myślę, że trudniejszy - z UKS-em Szopienice. 

U11: ''Cieszy dużo ciekawych, przemyślanych akcji'' - wygrywamy w Mikołowie

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

AKS MIKOŁÓW  - RUCH CHORZÓW 1:11 

Trener Łukasz Joniec: Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i szybko strzeliliśmy cztery bramki. Do połowy wygrywaliśmy 6:0 i jeśli chodzi o styl, w jakim graliśmy na pewno może cieszyć dużo ciekawych, ładnych i przemyślanych akcji. Zespół potrafi już ustawić się w defensywie, dobrze przewidywać podania przeciwnika i jeszcze na jego połowie odbierać piłkę. Z takiego ustawienia stworzyliśmy dzisiaj dużo sytuacji, po których padły gole. Cieszy też, że chłopcy potrafią się utrzymać przy piłce na połowie rywala i wystawić piłkę na strzeł. Brawa dla chłopaków za dzisiejszy mecz

U11: ''Przyszło nam przełknąć gorycz porażki'' - słaby mecz w Rudzie Śląskiej

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

JASTRZĄB BIELSZOWICE  - RUCH CHORZÓW 11:2 

Trener Łukasz Joniec: Po ostatniej wygranej przyszło nam przełknąć gorycz porażki. Ponownie graliśmy na orliku, gdzie nie mieliśmy miejsca i przestrzeni, żeby rozegrać piłkę. Na boisku było bardzo ciasno i wiązało się z tym, że mieliśmy wiele strat w budowaniu ataku. Kilka takich zakończyło się utratą bramki. Jednocześnie w ataku mieliśmy za mało aktywności i wyjść na pozycję, co skutkowało problemem w rozegraniu. Jeśli chodzi o defensywę, to byliśmy zbyt daleko od przeciwnika, brakowało doskoku, walki bark w bark, jak również przegrywaliśmy zbyt dużo pojedynków jeden na jeden. Podsumowując nie widzieliśmy dzisiaj charakteru, zadziorności oraz walki. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu chłopcy pokażą, że potrafią walczyć, biegać i grać do ostatniego gwizdka.

U11: ''Było widać, że jesteśmy drużyną lepszą'' - pokonujemy lidera

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS GIEKSA KATOWICE 8:1

Trener Łukasz: Mecz z liderem mógł się wydawać meczem bardzo trudnym, jednak po pierwszym gwizdku i pierwszych kilku minutach było widać, że jesteśmy drużyną lepszą, co potwierdziliśmy szybko strzelonymi golami. Cieszę się, że cały zespół reaguje szybko po stracie piłki. Właśnie po kilku takich odbiorach potrafiliśmy szybko wyjść z akcją. Gieksa również stosowała wysoki pressing, przez co czasem mieliśmy problem z wyjściem krótkimi podaniami. Zawodnicy muszą pamiętać o ruchu bez piłki i większej aktywności, wtedy na pewno będzie nam łatwiej. Brawa dla chłopaków za bardzo dobry mecz. Chyba sami byli zdziwieni, że tak wysoko wygrali z liderem, ale zwyciężyli zasłużenie. Dużo ciągle pracy przed nami, więc skupiamy się na treningach. 

U11: ''Od początku mieliśmy przewagę'' - pewna wygrana z Gieksą /FOTO/

IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS GIEKSA KATOWICE 6:2 

Trener Łukasz Joniec: Zdecydowanie lepszy mecz od pierwszego w naszym wykonaniu. Od samego początku mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i stwarzaniu sobie sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie nasza skuteczność była jednak na niskim poziomie. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, jednak brakowało celnego strzału na bramkę, który dałby nam podwyższenie wyniku. Nasza przewaga chyba nas trochę uśpiła, ponieważ Gieksa wyszła kilka razy z groźną kontrą, ale przed utratą goli uratował nasz bramkarz Szymon Porębski, który wybronił kilka sytuacji sam na sam. Po przerwie poprawiliśmy skuteczność i wygraliśmy 6:2. Brawa dla zawodników za mecz, który mógł się podobać pod każdym względem. 

U11: Przegrana ze Spartą

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

SPARTA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 4:3

Sparta Katowice - Ruch Chorzów 4:3 (1:3)

Bramki:  Jendryczko, Pater K., Janoszka

Ruch Chorzów: Porębski, Fey, Wawrzynek, Lisek, Mazurk, Gerus, Jendryczko, Pater O., Pater K., Droździk, Łopatkiewicz, JanoszkaTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:27

Odsłony: 502

Czytaj więcej: U11: Przegrana ze Spartą

2011: Ligowa majówka AdleRków

Długi majowy weekend upłynął AdleRkom pod znakiem przerwy w zajęciach, nie próżnowały jedynie nasze dwie najstarsze grupy, które rozegrały - z powodzeniem - kolejne spotkania ligowe.  

W poniedziałkowe, świąteczne popołudnie jedna z grup AdleRków U10 zmierzyła się w ramach rozgrywek IV Okręgowej Ligi Orlików Młodszych z drużyną Śląska Świętochłowice, natomiast druga z Akademią Espanola Gliwice. 

Poprawiono: wtorek, 04, maj 2021 13:21

Odsłony: 638

Czytaj więcej: 2011: Ligowa majówka AdleRków

U11: Wygrywamy z AKS-em Wyzwolenie

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

AKS WYZWOLENIE CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 1:3 

AKS Wyzwolenie Chorzów - Ruch Chorzów 1:3

Bramki:  Mazur 2, Droździk

Ruch Chorzów: Porębski, Fey, Droździk, Gerus, Jendryczko, Lisek, Łopatkiewicz, Wawrzynek, Staś, Mazur, Okoniewski, Pater K., Pater O, JanoszkaTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:27

Odsłony: 499

Czytaj więcej: U11: Wygrywamy z AKS-em Wyzwolenie

U11: ''Chłopcy są dobrze przygotowani'' - trener Łukasz Joniec o starcie rozgrywek

We wtorkowe popołudnie rozpocznie się  runda wiosenna dla podopiecznych trenera Łukasza Jońca, którzy po rundzie jesiennej awansowali do IV Ligi Okręgowej.

Na początek rozgrywek orlicy zmierzą się drużyną Jedności Siemianowice Śląskie i będzie to pierwszy z siedmiu zaplanowanych na tę rundę spotkań. Przypomnijmy, że zespoły z lig okręgowych na skutek przesunięć spotkań z powodu przerwy spowodowanej epidemią, nie będą rozgrywały wiosną meczów rewanżowych.

Trener Łukasz Joniec: W końcu zaczynamy rundę wiosenną, w pełni oczekiwaną. Po trzech tygodniach bez meczów i sparingów będzie to dla nas sprawdzian jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy, który uważam, że zrealizowaliśmy bardzo dobrze.

U11: ''Chcemy jak najlepiej'" - okazałe zwycięstwo z Uranią

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS URANIA RUDA ŚL. 20:3

Trener Łukasz Joniec: Mecz z Uranią odbywał się przy fatalnych warunkach pogodowych i niskiej temperaturze oraz deszczu. Brawa dla chłopaków, że przy tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych potrafili zagrać dobry mecz. Zawodnicy zagrali na innych pozycjach niż zazwyczaj, co na pewno jest dla nich nową nauką, która później przyniesie korzyści w postaci lepszego rozumienia gry. Chłopcy muszą zrozumieć, że chcemy dla nich jak najlepiej. Z każdego spotkania musimy wyciągnąć lekcję, bez względu na wynik tak, aby z meczu na mecz, z treningu na trening stawać się lepszym. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie, wytrwałość oraz wolę zwycięstwa.

Poprawiono: środa, 14, październik 2020 21:54

Odsłony: 487

Czytaj więcej: U11: ''Chcemy jak najlepiej'" - okazałe zwycięstwo z Uranią

Za nami pierwszy trening otwarty!

W dniu dzisiejszym odbyliśmy pierwszy z treningów otwartych  dla chłopców z rocznika 2011, którzy nie są zrzeszeni w naszym Klubie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a trenerzy cieszyli się z poziomu, jaki zaprezentowali młodzi zawodnicy, którzy po raz pierwszy mogli zagrać w otrzymanej koszulce, z "eRką" na piersi.  

- Fajnie, że teraz każdy może zobaczyć jak wyglądają nasze treningi, a w okresie panujących obostrzeń chłopcy mają dodatkową możliwość wyjścia z domu i spędzenia aktywnie czasu. - mówi trener - koordynator klas SP, Damian Łukasik. - Rodzice oraz dzieci stają u progu podjęcia decyzji o dalszym rozwoju swojego dziecka, nie tylko edukacyjnego, ale i sportowego, a my poprzez otwarte treningi mamy możliwość zaprezentowania im próbki tego, co oferują kluby spod znaku Niebieskiej "eRki".

Poprawiono: piątek, 23, kwiecień 2021 14:41

Odsłony: 1092

Czytaj więcej: Za nami pierwszy trening otwarty!

U11: Remisujemy z Szopienicami

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - UKS SZOPIENICE 3:3

Ruch Chorzów - UKS Szopienice 3:3(1:2)

Bramki:  Gerus, Lisek, Staś

Ruch Chorzów: Porębski, Mazur, Fey, Wawrzynek, Okoniewski, Staś, Droździk, Gerus, Lisek, Pater O., Pater K., Janoszka. ŁopatkiewiczTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:28

Odsłony: 493

Czytaj więcej: U11: Remisujemy z Szopienicami

U11: ''Chciałbym wyróżnić cały zespół'' - trener Łukasz Joniec o rundzie jesiennej

Zapraszamy do cyklu podsumowań rundy jesiennej przez naszych trenerów! Pierwsze z nich zostanie poświęcone drużynie orlików U11 prowadzonej przez Łukasza Jońca.

Nasz zespół grający w V lidze okręgowej podczas zakończonej rundy rozegrał 14 meczów i uplasował się na najniższym stopniu podium ze zdobytymi 31 punktami. Na taką ilość oczek przełożyło się 10 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy "Niebieskich" to 121 goli zdobytych i 41 goli straconych.

Trener Łukasz Joniec: Zaangażowanie zawodników w zakończonej właśnie rundzie jesiennej było bardzo wysokie.

U11: ''Zawsze może być lepiej'' - miażdżąca wygrana z AKS-em Mikołów

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - AKS MIKOŁÓW  18:3

Trener Łukasz Joniec: Ostatni mecz pierwszej rundy zakończyliśmy wysoką wygraną. Brawa za stworzone i wykorzystane sytuacje. Oczywiście, zawsze może być lepiej. Podania mogą być dokładniejsze, a podczas budowania ataku powinniśmy notować mniej strat. W tym spotkaniu większość zawodników zagrała na kilku pozycjach. W tym wieku chłopcy powinni sprawdzać się i w obronie, i w ataku, tak aby ich rozwój był wszechstronny. Brawa za mecz. W kolejnym meczu zmierzymy się z UKS-em Szopienice i myślę, że będzie to zdecydowanie trudniejszy pojedynek.

U11: ''Z optymizmem patrzymy w przyszłość'' - wygrana na zakończenie rundy

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - APN KATOWICE 10:0 

Trener Łukasz Joniec: Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy dużo sytuacji pod bramką APN-u. Piłka jednak nie chciała wpaść do siatki. Zespół z Katowice dobrze się ustawiał w pierwszej połowie w defensywie, ale chłopcy dobrze sobie z tym poradzili i potrafili stworzyć kilka ciekawych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie zdobyliśmy ich trzy, a po przerwie nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Mieliśmy kilkanaście sytuacji, a siedem z nich zamieniliśmy na gole. Brawa za to, że były one bardzo ciekawe i dobrze rozegrane. Myślę, że ta runda należy do udanych. Kończymy ją wysokim zwycięstwem i z optymizmem patrzymy w przyszłość.  

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności