U11: ''Chciałbym wyróżnić cały zespół'' - trener Łukasz Joniec o rundzie jesiennej

Zapraszamy do cyklu podsumowań rundy jesiennej przez naszych trenerów! Pierwsze z nich zostanie poświęcone drużynie orlików U11 prowadzonej przez Łukasza Jońca.

Nasz zespół grający w V lidze okręgowej podczas zakończonej rundy rozegrał 14 meczów i uplasował się na najniższym stopniu podium ze zdobytymi 31 punktami. Na taką ilość oczek przełożyło się 10 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy "Niebieskich" to 121 goli zdobytych i 41 goli straconych.

Trener Łukasz Joniec: Zaangażowanie zawodników w zakończonej właśnie rundzie jesiennej było bardzo wysokie.

U11: ''Z optymizmem patrzymy w przyszłość'' - wygrana na zakończenie rundy

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - APN KATOWICE 10:0 

Trener Łukasz Joniec: Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy dużo sytuacji pod bramką APN-u. Piłka jednak nie chciała wpaść do siatki. Zespół z Katowice dobrze się ustawiał w pierwszej połowie w defensywie, ale chłopcy dobrze sobie z tym poradzili i potrafili stworzyć kilka ciekawych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie zdobyliśmy ich trzy, a po przerwie nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. Mieliśmy kilkanaście sytuacji, a siedem z nich zamieniliśmy na gole. Brawa za to, że były one bardzo ciekawe i dobrze rozegrane. Myślę, że ta runda należy do udanych. Kończymy ją wysokim zwycięstwem i z optymizmem patrzymy w przyszłość.  

U11: ''Jest to dla nas nauczka'' - UKS Szopienice

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

UKS SZOPIENICE - RUCH CHORZÓW 10:6 

Trener Łukasz Joniec: Wiedzieliśmy, że mecz z Szopienicami będzie należał do tych trudniejszych. Od początku dobrze wyglądaliśmy w rozgrywaniu piłki i stwarzaliśmy sobie sytuacje, które udało się wykorzystać i po dziesięciu minutach prowadziliśmy już 4:0. W kolejnych minutach UKS był coraz groźniejszy, jednak w pierwszej połowie nasza obrona wyglądała jeszcze dobrze. Nie dopuszczaliśmy do strzału, a na bramce świetnie spisywał się bramkarz, który wybronił kilka groźnych strzałów. Mecz był bardzo ciekawy i szybki, co potwierdza wyniki 6:5 do przerwy. Druga połowa zaczęła się od przewagi UKS-u, który stworzył kilka okazji i je wykorzystał. Zostaliśmy zepchnięci do defensywy i dopiero pod koniec gra przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Brawa dla chłopaków za dobry mecz z dobrym przeciwnikiem, który grał twardo, miał szybkich zawodników i to przechyliło szalę zwycięstwa na ich stronę. Przy wyniku 4:0 chyba uwierzyliśmy, że ten mecz wygraliśmy. Jest to nauczka dla nas, że gra się do końca.

Poprawiono: środa, 30, wrzesień 2020 07:55

Odsłony: 247

Czytaj więcej: U11: ''Jest to dla nas nauczka'' - UKS Szopienice

U11: ''Cieszy dużo ciekawych, przemyślanych akcji'' - wygrywamy w Mikołowie

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

AKS MIKOŁÓW  - RUCH CHORZÓW 1:11 

Trener Łukasz Joniec: Od samego początku przejęliśmy inicjatywę i szybko strzeliliśmy cztery bramki. Do połowy wygrywaliśmy 6:0 i jeśli chodzi o styl, w jakim graliśmy na pewno może cieszyć dużo ciekawych, ładnych i przemyślanych akcji. Zespół potrafi już ustawić się w defensywie, dobrze przewidywać podania przeciwnika i jeszcze na jego połowie odbierać piłkę. Z takiego ustawienia stworzyliśmy dzisiaj dużo sytuacji, po których padły gole. Cieszy też, że chłopcy potrafią się utrzymać przy piłce na połowie rywala i wystawić piłkę na strzeł. Brawa dla chłopaków za dzisiejszy mecz

U11: ''Brawa za kreatywność'' - APN pokonany

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

APN VICTORIA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 2:14 

Trener Łukasz Joniec: Brawa za wygrany mecz, w którym nasza skuteczność była już lepsza, aczkolwiek stworzyliśmy masę sytuacji i wynik mógł być wyższy. Boisko małe i wąskie sprawiało, że niełatwo było rozgrywać piłkę czy też wyjść spod pressingu. Na pewno lepiej wyglądamy w obronie, nie zostawiamy rywala za plecami, lepiej funkcjonuje też komunikacja pomiędzy bramkarzem a defensywą. W środku pola potrafimy natomiast utrzymać się przy piłce i stworzyć przewagę na połowie przeciwnika. Dużo jeszcze spotkań przed nami i na pewno będziemy realizować założenia taktyczne, czyli grę ustawieniem 1-2-3-1 tak, aby chłopcy do końca rundy zagrali na różnych pozycjach. Brawa za kreatywność i grę - kilka sytuacji na pewno było bardzo ciekawych, a na uwagę na pewno zasługuje rzut wolny, po którym zdobyliśmy bramkę (do obejrzenia na naszym Facebook'u - przyp. red.).

Poprawiono: niedziela, 22, listopad 2020 17:47

Odsłony: 227

Czytaj więcej: U11: ''Brawa za kreatywność'' - APN pokonany

U11: ''Było widać, że jesteśmy drużyną lepszą'' - pokonujemy lidera

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS GIEKSA KATOWICE 8:1

Trener Łukasz: Mecz z liderem mógł się wydawać meczem bardzo trudnym, jednak po pierwszym gwizdku i pierwszych kilku minutach było widać, że jesteśmy drużyną lepszą, co potwierdziliśmy szybko strzelonymi golami. Cieszę się, że cały zespół reaguje szybko po stracie piłki. Właśnie po kilku takich odbiorach potrafiliśmy szybko wyjść z akcją. Gieksa również stosowała wysoki pressing, przez co czasem mieliśmy problem z wyjściem krótkimi podaniami. Zawodnicy muszą pamiętać o ruchu bez piłki i większej aktywności, wtedy na pewno będzie nam łatwiej. Brawa dla chłopaków za bardzo dobry mecz. Chyba sami byli zdziwieni, że tak wysoko wygrali z liderem, ale zwyciężyli zasłużenie. Dużo ciągle pracy przed nami, więc skupiamy się na treningach. 

U11: ''Bramkę zdobywa cała drużyna'' - zgodnie z planem w Rudzie Śląskiej

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

GKS URANIA RUDA ŚL. - RUCH CHORZÓW 1:10 

Trener Łukasz Joniec: To już nasza trzecia wygrana w lidze. Od początku mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem. W pierwszej połowie bardzo dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie Grunwaldu, gdzie pod presją graliśmy na jeden, dwa kontakty i stworzyliśmy sobie bardzo dużo okazji, po których mogliśmy zdobyć więcej bramek. Po przerwie mecz wyglądał podobnie, a gra toczyła się na połowie przeciwnika. Byliśmy jednak skuteczniejsi i zdobyliśmy siedem bramek. To kolejny mecz, w którym w drugiej połowie częściej trafiamy do siatki rywala. Bardzo dobrze wyglądamy pod kątem fizycznym i motorycznym - potrafimy na pełnej intensywności rozegrać całe spotkanie. Pod koniec wdarło się już trochę chaosu.

U11: Przegrana ze Spartą

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

SPARTA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 4:3

Sparta Katowice - Ruch Chorzów 4:3 (1:3)

Bramki:  Jendryczko, Pater K., Janoszka

Ruch Chorzów: Porębski, Fey, Wawrzynek, Lisek, Mazurk, Gerus, Jendryczko, Pater O., Pater K., Droździk, Łopatkiewicz, JanoszkaTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:27

Odsłony: 189

Czytaj więcej: U11: Przegrana ze Spartą

U11: ''Nasza przewaga była coraz większa'' - Wyzwolenie pokonane

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - AKS CEZ WYZWOLENIE 8:3 

Trener Łukasz Joniec: Zagraliśmy kolejny dobry mecz, który zaczął się od naszej przewagi w posiadaniu piłki. Tworzyliśmy, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, dużo sytuacji strzeleckich, ale nasza skuteczność była na niskim poziomie, przez co do przerwy remisowaliśmy 2:2. Podczas ataków musimy również pamiętać o obronie, powrotach i lepszym ustawieniu się w defensywie, ponieważ po dwóch długich podaniach Wyzwolenie strzeliło dwie bramki. W drugiej części meczu poprawiliśmy skuteczność i nasze akcje w końcu kończyły się golami.

Poprawiono: czwartek, 17, wrzesień 2020 19:01

Odsłony: 221

Czytaj więcej: U11: ''Nasza przewaga była coraz większa'' - Wyzwolenie pokonane

U11: Wygrywamy z AKS-em Wyzwolenie

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

AKS WYZWOLENIE CHORZÓW - RUCH CHORZÓW 1:3 

AKS Wyzwolenie Chorzów - Ruch Chorzów 1:3

Bramki:  Mazur 2, Droździk

Ruch Chorzów: Porębski, Fey, Droździk, Gerus, Jendryczko, Lisek, Łopatkiewicz, Wawrzynek, Staś, Mazur, Okoniewski, Pater K., Pater O, JanoszkaTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:27

Odsłony: 202

Czytaj więcej: U11: Wygrywamy z AKS-em Wyzwolenie

U11: ''Wyciągniemy wnioski'' - przegrywamy z Gieksą

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

GKS GIEKSA KATOWICE - RUCH CHORZÓW 8:5 

Trener Łukasz Joniec: Początek meczu zaczął się dla nas bardzo dobrze. Po kilku składnych akcjach zdobyliśmy w końcu gola. Z czasem spotkanie się wyrównało i byliśmy świadkami bardzo dobrej gry z obu stron. Straciliśmy bramki po błędach w wyprowadzeniu piłki. Musimy nad tym aspektem pracować - współpraca bramkarza z obrońcami i pomocnikami w celu płynnego prowadzenia gry musi być taka, aby było jak najmniej strat pod własną bramką. Do przerwy wynik był remisowy, a w drugiej połowie, choć mecz był nadal wyrównany, GKS-owi udało się wykorzystać kilka sytuacji, po których wyszedł na prowadzenie.

Poprawiono: środa, 16, wrzesień 2020 17:51

Odsłony: 238

Czytaj więcej: U11: ''Wyciągniemy wnioski'' - przegrywamy z Gieksą

U11: ''Chcemy jak najlepiej'" - okazałe zwycięstwo z Uranią

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - GKS URANIA RUDA ŚL. 20:3

Trener Łukasz Joniec: Mecz z Uranią odbywał się przy fatalnych warunkach pogodowych i niskiej temperaturze oraz deszczu. Brawa dla chłopaków, że przy tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych potrafili zagrać dobry mecz. Zawodnicy zagrali na innych pozycjach niż zazwyczaj, co na pewno jest dla nich nową nauką, która później przyniesie korzyści w postaci lepszego rozumienia gry. Chłopcy muszą zrozumieć, że chcemy dla nich jak najlepiej. Z każdego spotkania musimy wyciągnąć lekcję, bez względu na wynik tak, aby z meczu na mecz, z treningu na trening stawać się lepszym. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie, wytrwałość oraz wolę zwycięstwa.

Poprawiono: środa, 14, październik 2020 21:54

Odsłony: 197

Czytaj więcej: U11: ''Chcemy jak najlepiej'" - okazałe zwycięstwo z Uranią

U11: ''Takie mecze ogląda się z przyjemnością'' - wygrana z niepokonaną Spartą

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - BKS SPARTA KATOWICE 3:1 

Trener Łukasz Joniec: Pierwszy mecz w sezonie rozpoczął się od naszych ataków. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji, których nie potrafiliśmy niestety zamienić na bramkę. Trafialiśmy w bramkarza, czasem obok bramki, zdarzało się, że nieczysto uderzyliśmy w piłkę. Generalnie obie drużyny stworzyły ciekawy i szybkie widowisko. Do przerwy mając przewagę prowadziliśmy tylko 1:0, ale w drugiej połowie spotkanie się wyrównało.  Sparta zagroziła kilka razy naszej bramce, jednakże my także mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie, które wykorzystaliśmy pod koniec meczu. Brawa dla chłopaków za zespołową grę, dobrą postawę, jeśli chodzi o umiejętności techniczne i współpracę na boisku. Takie mecze ogląda się z przyjemnością. 

U11: Remisujemy z Szopienicami

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - UKS SZOPIENICE 3:3

Ruch Chorzów - UKS Szopienice 3:3(1:2)

Bramki:  Gerus, Lisek, Staś

Ruch Chorzów: Porębski, Mazur, Fey, Wawrzynek, Okoniewski, Staś, Droździk, Gerus, Lisek, Pater O., Pater K., Janoszka. ŁopatkiewiczTrener: Łukasz Joniec

Poprawiono: sobota, 14, listopad 2020 11:28

Odsłony: 224

Czytaj więcej: U11: Remisujemy z Szopienicami

Zakończenie lata - zapraszamy w niedzielę na Cichą 6!

Halo, Niebieskie Bajtle! Zapraszamy Was na pełen wrażeń piknik z okazji Zakończenia Lata! 

Wraz ze Stowarzyszeniem "Kibice Razem",  UKS-em Ruch Chorzów  oraz Football-On przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji!!!

Kilkanaście miniboisk, tory przeszkód, wyrzutnia piłek, tor pomiaru szybkości, foto-budka, dmuchańce, bramka celnościowa, kiełbaska z grilla, wata cukrowa, pop-corn, zdrowa woda, konkursy plastyczne, wiedzy o Ruchu, malowanie twarzy, Niebieskie gadżety  - wszystko to będzie do Waszej dyspozycji już w niedzielę, 30 sierpnia od godz. 16.30 - 19.30 na płycie głównej stadionu przy ul. Cichej 6! 

Zapraszamy! Czekamy na Was! 

Poprawiono: czwartek, 27, sierpień 2020 13:09

Odsłony: 1180

U11: ''Zawsze może być lepiej'' - miażdżąca wygrana z AKS-em Mikołów

V OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW U11

RUCH CHORZÓW - AKS MIKOŁÓW  18:3

Trener Łukasz Joniec: Ostatni mecz pierwszej rundy zakończyliśmy wysoką wygraną. Brawa za stworzone i wykorzystane sytuacje. Oczywiście, zawsze może być lepiej. Podania mogą być dokładniejsze, a podczas budowania ataku powinniśmy notować mniej strat. W tym spotkaniu większość zawodników zagrała na kilku pozycjach. W tym wieku chłopcy powinni sprawdzać się i w obronie, i w ataku, tak aby ich rozwój był wszechstronny. Brawa za mecz. W kolejnym meczu zmierzymy się z UKS-em Szopienice i myślę, że będzie to zdecydowanie trudniejszy pojedynek.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności