U11/2006: Krakowski "Turniej Dawnych Mistrzów" - Niebiescy jako Ruch Wielkie Hajduki

18 listopada br. nasi zawodnicy z rocznika 2006 wzięli udział w krakowskim "Turnieju Dawnych Mistrzów".
Uczestnikami imprezy byli chłopcy reprezentujący drużyny Wisły Kraków, Cracovii, Pogoni Lwów, Garbarni Kraków, Warty Poznań oraz Ruchu Chorzów - wszystkich przedwojennych Mistrzów Polski.
W rozegranych systemem każdy z każdym meczach młodzi Niebiescy osiągnęli następujące wyniki:

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 2:0 (Bąk, Michalik)
Ruch Chorzów - Warta Poznań 5:0 (Michalik x2, Imiolek, Chyra, Bąk)
Ruch Chorzów - Wisła Kraków 0:2
Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 3:0 (Chyra, Michalik, Sołtys)
Ruch Chorzów - Pogoń Lwów 4:1 (Szczepaniak, Michalik, Bąk, Samobójcza)

Ideą tego wydarzenia było nie tylko krzewienie sportu wśród młodych piłkarzy, ale także patriotyzmu poprzez poznawanie historii naszego kraju, czego punktem była integralna część turnieju, lekcja historii w Muzeum Czynu Niepodległościowego.

Trener Igor Łukasik: Rozegraliśmy pięć spotkań, z których wygraliśmy cztery. Cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z zespołami z całej Polski, z którymi

na co dzień nie mamy możliwości grania. Impreza miała charakter towarzyski, nie była prowadzona żadna klasyfikacja, a najważniejsze było to, aby chłopcy dużo grali i czerpali z tego radość. Jako drużyna zaprezentowaliśmy się nieźle, było bardzo dużo dobrych momentów, choć nie zabrakło i słabszych. Od poniedziałku zabieramy się do dalszej pracy, aby te błędy wyeliminować. Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, chłopcy wrócili do domu z okazałymi medalami i koszulkami, co na pewno będzie dla nich super pamiątką.

KADRA: Bąk- Gansiniec, Chyra, Kula, Imiolek, Michalik, Lenert, Herko, Chruściński, Sołtys, Hachuła, Szczepaniak

Źródło: własne