Tydzień z ligą: najstarsi już z wicemistrzostwem, najmłodsi pewnie zmierzają po awans! Pięć punktów do szczęścia juniorów młodszych!

Rozpoczynamy serię kolejnych 13 spotkań ligowych - sześć z nich odbędzie się w Chorzowie, w siedmiu wystąpimy w charakterze gości.

W trakcie weekendu będziemy świadkami ośmiu meczów - 5 zostanie rozegranych w sobotę, natomiast trzy w niedzielę. Kolejne dwa pojedynki będą miały miejsce w poniedziałek oraz po jednym od wtorku do piątku.

Poniżej przedstawiamy nasz plan ligowy na najbliższe dni oraz zapowiedź każdego ze spotkań. Robi się coraz ciekawiej!  

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
28.05, godz. 13.00 GTV Stadion Chorzów - Ruch Chorzów (Filarowa)

Derby Chorzowa - zajmujący szóste miejsce w tabeli Stadion zgromadził dotąd 41 punktów i traci do naszej drużyny 26 oczek. W pierwszym spotkaniu musiał on uznać wyższość naszej drużyny ulegając jej 1:3. Na trzy kolejki przed końcem sezonu nasi juniorzy są już pewni tytułu Wicemistrza Śląska, ale szanse na pierwsze miejsce wydają się być znikome. Mają jeszcze co prawda do rozegrania spotkanie z liderującym Podbeskidziem, jednak strata 6 punktów w perspektywie dwóch meczów górali z outsiderami naszej ligi (MOSiR Jastrzębie i MSPN Górnik Zabrze) wydaje się mało realna do odrobienia. Zespoły, które potraciły w tym sezonie po ponad sto bramek najpewniej nie będą już w stanie zagrozić Podbeskidziu.


U-17 Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych
27.05, godz. 13.00 Ruch Chorzów - MOSiR Opole (Kresy)

Niebiescy przystąpią do tego spotkania jako lider tabeli i bez wątpienia faworyt. Przewaga 11 punktów nad szóstym MOSiRem Opole (14 pkt) oraz wygrana w pierwszym meczu 5:0 mówi sama za siebie. Należy jednak pamiętać, że drużyna z Opola ograła w ubiegły weekend Górnik Zabrze - głównego, obok naszego zespołu, pretendenta do awansu na Mistrzostwa Polski. Bliżej tego celu znajdują się jednak w tej chwili nasi juniorzy, którzy do jego realizacji potrzebują zdobycia pięciu punktów w trzech meczach. Wierzymy, że właśnie tak będzie!


U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
27.05, godz. 09.30 Tyski Sport - Ruch Chorzów

Mecz z liderem - tyszanie z dorobkiem 23 punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Niebiescy tracą do sobotnich rywali pięć punktów i zajmują miejsce czwarte. W pierwszym spotkaniu górą był nasz zespół, który mógł cieszyć się z wygranej 2:1. Liczymy na powtórzenie tego wyniku w Tychach!


U-17 VI Okręgowa Liga Juniorów Młodszych
28.05, godz. 09.00 Ruch Chorzów - AKS Cez Wyzwolenie Chorzów (Filarowa)

Po siedmiu kolejkach AKS zgromadził na swoim koncie zaledwie trzy punkty - oznacza to, że przegrał on aż sześć spotkań i oczywiście znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Z kolei nasz zespół plasuje się na pozycji 4 z dorobkiem 7 oczek. W pierwszym meczu obu drużyn Niebiescy odnieśli wysokie zwycięstwo 9:2.


U-15/2002 III Wojewódzka Liga Trampkarzy 2002
27.05, godz. 09.30  JSP Szczakowianka - Ruch Chorzów

11 punktów naszego zespołu, 10 Szczakowianki i różnica jednego miejsca oraz jednego punktu w tabeli. Niebiescy zajmują miejsce piąte, czują jednak na plecach oddech drużyny z Jaworzna. Pierwszy mecz zakończył się podziałem puntków (2:2), zapowiada się więc wyrównany, ciekawy pojedynek!

31.05, godz. 17.00  Ruch Chorzów - UKS Szopienice (Kresy)


U-14/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
27.05, godz. 11.00  Tyski Sport - Ruch Chorzów

W chwili obecnej obie drużyny zgromadziły na swoim koncie po 12 punktów, jednak Tyski Sport ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Odrą Centrum Wodzisław Śl. Nasza drużyna zajmuje w tabeli szóste miejsce i wszystko wskazuje na to, że czeka ją ciężki bój o utrzymanie. Co prawda znajdujące się za nią zespoły Zagłębia Sosnowiec i Rozwoju Katowice tracą odpowiednio dwa i siedem punktów, jednak mają do rozegrania zaległe spotkania - sosnowiczanie jedno, natomiast katowiczanie dwa. Podejmując na własnym terenie Tyski Sport, Niebiescy ulegli mu w pierwszym spotkaniu 0:1.


U-14/2003 IV Okręgowa Liga Trampkarzy Młodszych
30.05, godz. 18.00  Ruch Chorzów - Urania Ruda Śląska (Kresy)

W tym spotkaniu zwycięzca wydaje się być oczywisty. Drudzy w tabeli Niebiescy (19 punktów i ośmiopunktowa strata do liderującego AKS-u Mikołów) mierzą się z zespołem, który w ośmiu z dziewięciu spotkań musiał uznać wyższość rywali. Było też tak w meczu z Niebieskimi. Rudzianie ulegli naszej drużynie 0:3.


U-13/2004 II Wojewódzka Liga Młodzików
28.05, godz. 13.00 Ruch Chorzów - Silesia Piekary (Kresy)

12 punktów - taką stratę notuje do drugich w tabeli Niebieskich Silesia. W pierwszym spotkaniu górą była nasza drużyna, która odniosła zwycięstwo 4:2. Dodajmy, że po 10 kolejkach nasi młodzicy, z dorobkiem 25 oczek, zajmują drugie miejsce. Tuż przed nimi plasuje się Piast Gliwice, który zgromadził co prawda identyczną ilość punktów, jednak wygrywa bezpośrednim spotkaniem. Walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej jest więc jak najbardziej możliwa!


U-12/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
27.05, godz. 15.00  Ruch Chorzów - Slavia Ruda Śląska

W pierwszym meczu ze Slavią górą byli Niebiescy, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:0. Na chwilę obecną nasi młodzicy młodsi zajmują w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 19 punktów i stratą ośmiu oczek do liderującej Unii Kosztowy, która w tym sezonie nie poniosła jeszcze porażki. Wydaje się więc, że naszej drużynie pozostała jedynie walka o drugie miejsce, aczkolwiek boisko już nie raz weryfikowało to, co na papierze. Walczymy do końca!

01.06, godz. 18.00  LKS Unia Kosztowy - Ruch Chorzów


U-11/2006 V Okręgowa Liga Orlików
29.05, godz. 15.30  Ruch Chorzów - Pogoń Ruda Śląska

Nasi najmłodsi ligowcy są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu. Z kompletem zwycięstw są oczywiście liderem tabeli (27 punktów), a ich poniedziałkowy rywal, Pogoń Ruda Śląska, odnotowuje już stratę piętnastu oczek i plasuje się na miejscu czwartym. W pierwszym spotkaniu górą byli Niebiescy - mecz zakończył się ich wygraną 7:3. Inny wynik, aniżeli zwycięstwo, byłby tutaj sporym zaskoczeniem.

02.06, godz. 18.00 Wawel Wirek - Ruch Chorzów


Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności