U-11/2005 Podsumowanie: ''Dzieci mają grać i czerpać z tego radość'' - awans po komplecie zwycięstw

Najmłodszy z naszych zespołów po jesiennym awansie występował wiosną w V Lidze Orlików. Jak pokazują osiągnięte przez drużynę wyniki nie był to poziom rozgrywek adekwatny do jej możliwości i umiejętności piłkarskich.

Niebiescy wygrali wszystkie z czternastu spotkań, strzelając średnio 10 goli na mecz. Bilans bramkowy (138 - 27) mówi sam za siebie. Dzięki pierwszemu miejscu w tabeli nasz zespół nowy sezon ligowy rozpocznie w IV Lidze Okręgowej. Na dwóch ostatnich miejscach uplasowały się UKS Kuźnica Katowice oraz UKS Ruch Chorzów.

Trener Marcin Molek: Patrząc na rundę wiosenną to jest progres, ponieważ w porównaniu do jesieni wygraliśmy wszystkie mecze. Oczywiście, dla nas szkoleniowców nie jest to najważniejsze. Chłopcy robią postęp, a ich umiejętności są coraz wyższe, poza tym ciągle pracujemy nad aspektem wychowawczym. Staramy się im przekazać i wpoić zasady funkcjonowania i poruszania się w drużynie. Wiadomo, że u kolejnego trenera jeszcze nie wszystko będzie wyglądało tak, jak powinno, bo chłopcy są w młodym wieku, ale strona wychowawczo - opiekuńcza jest tak samo ważna jak ta sportowa. Widzimy postęp w grze, a rywalizacja w drużynie pomaga w jego osiągnięciu. Staraliśmy się, aby każdy zagrał w podobnym wymiarze czasowym, bo to dla chłopaków najważniejsze. Skupiamy się na tym, aby w pierwszym roku klasy sportowej ich nie zniechęcać. Dla dzieci mecze są ważniejsze od samych treningów - mają grać i czerpać z tego radość.

Wynik spotkań: TUTAJ
Więcej statystyk: TUTAJ

Źródło: własne

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności