Weekend z ligą: kończymy rundę jesienną, walczymy o awans

W ubiegłym tygodniu pogoda pokrzyżowała plany meczowe naszych drużyn - nie odbyło się pięć z dziewięciu spotkań. Najbliższy weekend zapowiada się jednak słonecznie, więc już teraz zapraszamy do czynnego kibicowania Niebieskim. 

Co zatem przed nami ? Cztery mecze w sobotę, pięć w niedzielę - cztery w Chorzowie, pięć na terenie rywali.

Dla trzech z  naszych drużyn będą to ostatnie mecze w tej rundzie, przy czym jedna z nich ma realne szanse na awans. O tym oraz o stawce pozostałych spotkań w naszej zapowiedzi!

U-19 I Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
04.11, godz. 11.00 Ruch Chorzów - Tyski Sport S.A.

12 punktów - tyle dzieli oba zespoły w tabeli. Spotkania z Tyskim Sportem nigdy nie należą do łatwych, dlatego też w sobotę spodziewamy się niełatwej przeprawy. Tyszanie zajmują obecnie w tabeli miejsce piąte, nasz zespół pozostaje jak dotąd niepokonany i z 33 oczkami usadowił się na fotelu lidera. Nie mamy wątpliwości, że drużyna Ireneusza Psykały powalczy w sobotę o dwunaste zwycięstwo z rzędu.

U-17 Liga Centralna
04.11, godz. 13.00 Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Pojedynek lidera z wiceliderem. Zespół trenera Mateusza Michalika traci do najbliższego rywala sześć punktów. W meczu rozegranym w Chorzowie Niebiescy prowadzili do 72 minuty 2:1, by ostatecznie przegrać 2:4.

U-17 I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
05.11, godz. 11.00 TS Czarni Góral Żywiec - Ruch Chorzów

Ostatni mecz w tej rundzie. Górale, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym, nie mają już szans na przegonienie podopiecznych trenera Daniela Tukaja, którzy na swoim koncie zgromadzili pięć oczek. Czy nasza drużyna opuści pierwszą ligę? Jeszcze nie jest to przesądzone. W przypadku awansu drużyny z naszej ligi do Centralnej Ligi U17, Niebiescy pozostaną w najwyższej klasie rozgrywkowej.

U-15/2003 I Wojewódzka Liga Trampkarzy
05.11, godz. 09.00  Ruch Chorzów - BTS Rekord

W pierwszym spotkaniu górą byli Niebiescy, którzy pokonali BTS 2:1. Obie drużyny w tabeli dzielą dwa miejsca i zaledwie jeden punkt. Ruch zdobył do tej pory 20 oczek, z kolei bielszczanie 19. Czwarte miejsce Niebieskich i szóste Rekordu - czy po zakończeniu rundy układ tabeli się zmieni? O tym przekonamy się już w niedzielę.


U-15/2003 III Wojewódzka Liga Trampkarzy
04.10, godz. 09.00 Ruch Chorzów - SMS Ruda Śląska

Przed naszymi trampkarzami jeszcze cztery spotkania, a wśród nich sobotnie z SMS-em. W pierwszym spotkaniu rudzianie nie dali naszej drużynie najmniejszych szans i wygrali 5:0. O ile nasz rywal wciąż liczy się w walce o awans, o tyle Niebiescy bronią się przed spadkiem i z dorobkiem siedmiu punktów zajmują przedostatnie, siódme, miejsce w tabeli.

U-14/2004 II Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych
05.11, godz. 11.00 Ruch Chorzów - KS JSS Silesia Sp. z o.o. 

9:1 - takim zwycięstwem Niebieskich zakończył się pierwszy z meczów z JSS. Niedzielni rywale plasują się na piątym miejscu w tabeli i mają na swoim koncie 14 punktów. Z kolei drużyna Damiana Łukasika, w związku z zaległym meczem z Golem Bieruń, zajmuje na chwilę obecną miejsce drugie i ma na swoim koncie 30 oczek. O wynik najbliższego spotkania jesteśmy spokojni.

U-13/2005 IV Okręgowa Liga Młodzików
04.10, godz. 10.00 KS Slavia Ruda Śląska - Ruch Chorzów

Wydaje się, że nikt nie jest w stanie zatrzymać naszej drużyny, która pewnie zmierza po awans do ligi trzeciej. Niebiescy, pomimo zaległego meczu z APN-em Siemianowice, są samotnym liderem w swojej grupie - do tej pory nie przegrali ani jednego ze spotkań. Należy przypuszczać, że sobotnie spotkanie również zakończy się wygraną Niebieskich - w pierwszym ze spotkań pokonali trzecią w tabeli Slavię 9:1.

U-12/2006 IV Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
05.11, godz. 12.30 SRS Orlik Ruda Śląska - Ruch Chorzów

Pierwsze ze spotkań nie było łatwe - Niebiescy pokonali na własnym terenie rudzian 3:2. Aby liczyć się w walce o awans nasza drużyna nie może sobie pozwolić na potknięcie. Orlik plasuje się obecnie na szóstym miejscu w tabeli i traci do zespołu Piotra Bogusza 13 oczek. Niebiescy zgromadzili do tej pory punktów 25 i wszystko wskazuje na to, że kwestia pierwszego miejsca zostanie rozstrzygnięta w ostatnim meczu z Gieksą (katowiczanie zdobyli dotychczas tyle samo punktów).

U-11/2007 VI Okręgowa Liga Młodzików Młodszych
05.10, godz. 13.00 Katowickie SKF RedBox - Ruch Chorzów

Wygrywając to spotkanie Niebiescy przyklepią sobie awans do ligi piątej! Mogłoby się wydawać, że zadanie to wydaje się być formalnością, albowiem katowiczanie plasują się na ostatnim miejscu w tabeli, jednak należy pamiętać, że to właśnie oni byli górą w pierwszym ze spotkań - pokonali zespół Jakuba Brzozowskiego 5:3. Wierzymy, że jutro to Niebiescy będą górą. Trzymamy kciuki!

Źródło: własne

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności