U11: ''Czeka nas duże wyzwanie'' - drużyna Łukasza Jońca wraca dziś na ligowe boiska

Drużyna orlików prowadzona przez trenera Łukasza Jońca uplasowała się jesienią na piątym, nie premiowanym awansem, miejscu w tabeli. Pomimo tego, wskutek wycofania się z rozgrywek jednego z zespołów "Niebiescy" rozpoczną wiosnę w wyższej klasie rozgrywkowej.

W pierwszym z meczów III ligi wojewódzkiej zmierzą się już dzisiaj na własnym terenie z MUKP Dąbrowa Górnicza, w kolejnym - w najbliższy poniedziałek - z UKS-em Akademia 2012. 

Trener Łukasz Joniec: Po długiej zimowej przerwie wracamy na ligowe boiska. Wyniosła ona ponad cztery miesiące, więc mieliśmy dużo czasu na to, aby rozegrać spotkania towarzyskie, których było aż jedenaście.

Ponadto wzięliśmy udział w trzech turniejach halowych, a dodatkowo rozpoczęliśmy zmagania w Ektraliga Talent. Chcemy, aby zawodnicy mieli jak najwięcej rozegranych spotkań z różnymi przeciwnikami, nie tylko tymi, z którymi rywalizujemy w grupie, dlatego też w trakcie rozgrywek ligowych na pewno zagramy kilka sparingów, między innymi z Górnikiem Zabrze, 2 kwietnia. Jeśli chodzi o przygotowania, to przebiegały one zgodnie z planem. Jedynym minusem były kontuzje, a dokładniej złamane kości ramion u trzech zawodników. Chłopcy powoli wracają do zdrowia tak, że możemy podziękować naszym fizjoterapeutom, którzy na bieżąco pracują nad ich rekonwalescencją. Jeśli chodzi o nową ligę, do której awansowaliśmy, to myślę, że przed nami duże wyzwanie, z którym mam nadzieję sobie poradzimy. Właśnie z takim zamysłem szukaliśmy sparingpartnerów, aby drużyna mogła się ogrywać z jak najmocniejszymi drużynami. Naszym celem na nadchodzącą rundę będzie bardzo dobra gra w piłkę, rozwój indywidualny zawodników, być może czasem kosztem i wyniku. Poza tym dalsza realizacja planu szkoleniowego oraz naszej wizji gry w piłkę. Niezależnie od tego, z kim będziemy się mierzyć musimy patrzeć na indywidualny rozwój każdego zawodnika, co na pewno przełoży się na całą drużynę.

Wyniki spotkań kontrolnych:

24,11 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów 5:20

08.12 - Ruch Chorzów - MKS Żory (dwumecz: 9:4 oraz 8:7) 

09.12  - MKS Żory - Ruch Chorzów (dwumecz: 7:8 oraz 4:9)

12.01 - Turniej w Poczesnej 

14.01 - Ruch Chorzów - SMS Ruda Śląska 12:4   ;    9:4

20.01 - Turniej w Jastrzębiu Zdrój 

02.02 - Turniej w Siemianowicach Śl.

04.02 - Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 3:8; 3:5

9 - 16.02  Zgrupowanie w Barcicach

03.03 - Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 5:13

04.03 - Ruch Chorzów - Gwarek Ornontowice - dwumecz: 6:3   ; 3:5

10.03 - ROW Rybnik - Ruch Chorzów 3:0, KS Szczerbice - Ruch Chorzów 3:0; MUKP Dąbrowa Górnicza - Ruch Chorzów 2:0

16.03 - UKS Jedność Siemianowice Śl. - Ruch Chorzów 7:3

24.03 - turniej Ekstraliga Talentów 

Ruch Chorzów - DAP Kielce 1:0
Ruch Chorzów - Orzeł Mokre 1:2
Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 2:1
Ruch Chorzów - MUKP Dąbrowa Górnicza - Ruch Chorzów 6:1
Ruch Chorzów - Unia Oświęcim 0:3
Ruch Chorzów - AS Progres Kraków 0:4

Dzisiejszy mecz z MUKP Dąbrowa Górnicza odbędzie się na Kresach o godz. 16.00. Wyjazdowe spotkanie z UKS-em Akademia 2012 w poniedziałek, 1 kwietnia o godz. 17.45. 

TERMINARZ III WOJEWÓDZKA LIGA ORLIKÓW

Źródło: własne 

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ROZGRYWKI LIGOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności