U11/2008: ''Byliśmy skuteczniejsi'' - pierwsza wygrana, cztery bramki Lipika

III WOJEWÓDZKA LIGA ORLIKÓW

 RUCH CHORZÓW - UKS JEDYNKA ŁAZY 5:3 

Trener Łukasz Joniec: Od początku spotkania obie drużyny grały otwarty futbol, atakowały, i tworzyły sytuacje strzeleckie. To my jednak wyszliśmy na prowadzenie, a w samym meczu było dużo walki w środku pola i gry w środkowym sektorze boiska. Po kilku przechwytach wychodziliśmy w sytuacjach 2 na 1 i 3 na 2, brakowało jednak ostatniego podania, bo mogliśmy stworzyć sobie dogodniejsze okazje do zdobycia bramki. Podsumowując pierwszą połowę rywale stworzyli więcej okazji podbramkowych, ale my byliśmy nie tylko skuteczniejsi w ataku, ale i lepiej się ustawialiśmy w defensywie, dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej połowy przez moment cofnęliśmy się na własną połowę wciąż dobrze się broniąc, ale po krótko rozegranym rzucie rożnym zawodnik wbiegł w pole karne, uderzył wzdłuż bramki i padł gol samobójczy. Z czasem przejęliśmy inicjatywę, tworzyliśmy mnóstwo sytuacji nie trafiając nawet do pustej bramki, ale walcząc do końca o zwycięstwo udało się nam pod koniec zdobyć dwie bramki i wygrać ten mecz. Brawa dla chłopaków, jest to pierwsze zwycięstwo ligowe, które na pewno bardzo ich cieszy, nie tylko ze względu na wynik, ale i dobrą grę. 

Ruch Chorzów - UKS Jedynka Łazy 5:3 (3:2) 

Bramki: Lipik -4, Wach

Ruch Chorzów: 1. Wollny 2. Gneza 3. Wach 4. Zub 5. Lipik 6. Gielezy 7. Ullmann 8. Adamczyk 9. Molerus 10. Wojciechowski 11. MiernikTrener: Łukasz Joniec

Następny mecz: 06.05, godz. 18.00  Rozwój Katowice - Ruch Chorzów

Źródło: własne