Rośnij z Ruchem! Ruch to zdrowie! - treningi dla 6 i 7 latków

Na początku stycznia opublikowaliśmy artykuł dotyczący najmłodszych grup w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów (dostępny tutaj). Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z grupą naszych sześcio- i siedmiolatków, które w okresie jesienno - zimowym trenują pod okiem trenerów Jakuba Brzozowskiego oraz Łukasza Molka.
O specyfice treningów tej grupy wiekowej, korzyściach z nich płynących opowiedział trener Brzozowski. Nie brakuje także sporej ilości zdjęć.

Trener Jakub Brzozowski: Aktualnie w grupie sześciolatków jest 30-cioro dzieci, a siedmiolatków mamy 45. Wiadomo jednak, że w tym wieku często zdarzają się choroby, więc na zajęcia przychodzi średnio o 10 osób mniej. W każdej kategorii wiekowej mamy też po jednej dziewczynce. Grupy są bardzo fajne, a nowi uczestniczy bardzo szybko się aklimatyzują.
Nie prowadzimy zajęć najmłodszych, ale i tak bardzo często się zdarza, że to u nas dzieci rozpoczynają przygodę z piłką.

Wiadomo, że adaptacja przebiega raz szybciej, raz wolniej, ale generalnie problemów żadnych nie ma. Dużo rozmawiamy, żartujemy, przybijemy przysłowiową "piątkę", żeby każdy mógł zapomnieć o stresie związanym z pierwszym treningiem i mógł czerpać radość z zabawy. Staramy się o to, aby chłopcy i dziewczynki wychodzili z treningu zadowoleni i nie potrafili się doczekać już kolejnego. W tak młodych grupach panują inne relacje na lini dziecko - trener. Myślę, że to bardziej przypomina relację ze starszym kolegą, który wysłucha, pomoże, a w zamian za to również otrzymuje posłuch i szacunek.

Same treningi ukierunkowane są głównie pod piłkę nożną. Często dzieci z tego samego rocznika prezentują różny poziom umiejętności, więc istotnym jest, aby zajęcia były dostosowane do umiejętności każdego z osobna i atrakcyjne dla wszystkich. Taki efekt osiąga się poprzez wprowadzanie zabaw, zadań ruchowych o różnym stopniu trudności, torów przeszkód, przejść pod płotkami, skoków przez skrzynie, slalomów z piłką, ćwiczeń gimnastycznych, przewrotów w przód, czołgania się czy też turlania. Ćwicząc w ten sposób dzieci rozwijają sprawność ruchową, koordynację oraz orientację przestrzenną.

Poza tym jest to etap, w którym wprowadza się naukę prowadzenia piłki, zwodów, uderzenia na bramkę oraz przeróżnych wariantów małych gier 2 na 2, 3 na 3, czasem na dwie, czasem na cztery bramki - możliwości jest wiele. Oprócz samych ćwiczeń dzieci mają możliwość poznania zasad współpracy w grupie, pogłębienia koncentracji, wytrwałości czy zasad dobrego wychowania i fair - play.
Jeździmy na turnieje i sparingi, przy czym preferujemy drugą formę rywalizacji, ponieważ wtedy możemy zabrać ze sobą całą drużynę i nie jesteśmy ograniczenie regulaminami turniejów, które zazwyczaj dopuszczają udział 10 czy 12 zawodników.

FOTOGALERIA

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia grup naborowych, tj. rocznik 2009 oraz 2008?

Treningi prowadzone są w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie przy ul. Św. Pawła 1 w następujących terminach

rocznik 2008
grupa A - poniedziałki i piątki w godz. 17.30 - 18.30
grupa B - poniedziałki i piątki w godz. 18.30 - 19.30

rocznik 2009
poniedziałki i piątki w godz. 16.30 - 17.30

Kontakt z trenerami prowadzącymi:

- Jakub Brzozowski, tel. 798 598 789
- Łukasz Molek, tel. 669 297 746

W co powinien być wyposażony przyszły piłkarz?

Obuwie halowe (trampki lub halówki), spodenki, koszulka oraz napój (niegazowany!!!)

Zobacz również artykuł poświęcony zajęciom 5 latków:  ROZWIJAJ SIĘ Z RUCHEM! RUCH TO ZDROWIE!

Źródło: własne

 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności