Zawodnicy Akademii na prezentacji Ruchu Chorzów - foto

W wypełnionej po brzegi hali MORiS odbyła się prezentacja drużyny Ruchu przed startem rundy wiosennej Ekstraklasy.

Na początku prowadzący Kuba Kurzela zaprosił na parkiet czterech chłopców z naszego rocznika 2007. Bruno Leks, Daniel Lankocz, Szymon Brusik oraz Aleks Zwiercan mieli okazję zaprezentowania niemałych już umiejętności, jak podbijanie, slalom z piłka czy strzały na bramkę.

Następnie w trybuny poleciały piłeczki tenisowe. Wylosowani w ten sposób szczęśliwcy zmierzyli się po chwili z drużyną rezerw „Niebieskich”, w składzie której również znaleźli się wychowankowie naszej Akademii: Jakub Sołdecki, Michał Bobryk, Mikołaj Kawecki czy Kamil Lewandowski. Choć zespół złożony z kibiców był gorąco wspierany przez publiczność, nie uniknął porażki z chorzowską „dwójką”, której bramki dobrze strzegł Michał Borecki.

Nie był to koniec sportowych emocji. Wkrótce na parkiecie zameldowało się po 10-ciu zawodników z rocznika 2003, 2004 oraz 2005, którzy zmierzyli się z drużyną złożoną z byłych piłkarzy Ruchu. Chorzowskim fanom zaprezentowali się m.in. Dariusz Gęsior, Stanisław Gawenda, Mamia Jikia, Piotr Lech, Mirosław Jaworski czy Marcin Molek.

Podczas prezentacji nie zapomniano o śp. Macieju „Hermanie” Sawickim, wielkim fanatyku Ruchu, który zmarł w minioną sobotę. Kibice uczcili Jago pamięć minutą ciszy, a po chwili specjalnie dla niego legendarny już utwór „Niebieska Vendetta” wykonał jej autor, Kajetan Mazur, czyli popularny „Bułek”.

W kolejnym punkcie programu pojawili się już główni aktorzy dzisiejszego widowiska. Kuba Kurzela po kolei wywoływał członków drużyny „Niebieskich”. Kibicom jako pierwszy pokazał się sztab szkoleniowy chorzowian, a po nim piłkarze. Każdy z nich mógł usłyszeć swoje nazwisko skandowane przez kibiców. Największy aplauz zebrali m.in. Matus Putnocky, Michał Helik, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk czy Mariusz Stępiński. W trakcie prezentacji naszym zawodnikom towarzyszyła specjalnie dobrana muzyka i tak Kamil Mazek pokazał się kibicom przy dźwiękach utworu „Speedy Gonzales”, a przy popularnym ostatnio przeboju disco polo – „Ona czuje we mnie piniądz” – zaprezentował się nowy nabytek Ruchu Łukasz Moneta, który podobnie jak dwóch kolejnych nowych graczy – Łukasz Hanzel i Przemysław Bargiel – otrzymał z rąk trenera Waldemara Fornalika „Niebieską” koszulkę. Szkoleniowiec chorzowian zwrócił się także do kibiców. – Cała drużyna zrobi wszystko, by zrealizować nasz cel, czyli zakończenie sezonu zasadniczego w górnej ósemce – mówił Waldemar Fornalik.

Po zakończeniu prezentacji „Niebiescy” pośpiewali z kibicami, a następnie oddali się do dyspozycji fanów. Każdy mógł z nimi porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf.

Fotogaleria - Młodzi zawodnicy Akademii na prezentacji Ruchu Chorzów 

Źródło: ruchchorzow.com.pl, własne

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności