2007: ''Z takiej gry chłopcy wyniosą najwięcej" - szóste miejsce w Łaziska Górne CUP

Sobotni dzień upłynął naszym żakom z rocznika 2007 w atmosferze turniejowej rywalizacji.

Drużyna Igora Łukasika i Michała Winciersza udała się do Łazisk, gdzie wzięła udział w imprezie Polonia Łaziska CUP. Niebiescy uplasowali się w końcowej klasyfikacji na szóstym miejscu.

Trener Michał Winciersz: Zajmując 6 lokatę w turnieju „Łaziska Górne Cup” czujemy lekki niedosyt, bo w początkowej fazie turnieju trafiliśmy do mocnej grupy (pierwsze i drugie miejsce z naszej grupy w półfinałach pokonało rywali 10-0, 6-1). Zatem szczęście w nieszczęściu z tego względu, że mieliśmy okazję zmierzyć się z zespołami, które

na co dzień występują w lidze. Dla naszego zespołu, to super sprawa, bo poprzeczkę mieliśmy wysoko zawieszoną . Tylko taki poziom rywalizacji sprawi, że chłopcy z gry wyniosą najwięcej. W grupie zostaliśmy pokonani trzykrotnie, 1-5 ze zwycięzcą turnieju Unią Racibórz, 1-2 z wiceliderem turnieju AP Champions Mysłowice oraz 1-2 z Polonią I Łaziska (gospodarzem turnieju). Następnie w meczu „półfinałowym” zremisowaliśmy 2-2 z ŁKS-em Czaniec, gdzie prowadziliśmy już 2-0, ostatecznie wygrywając w karnych 3-2. W ostatnim meczu ponownie zmierzyliśmy się z Polonią I Łaziska, ulegając jej 1:3. Mimo wszystko wynik nie odzwierciedla tego, co zaprezentowaliśmy. Chłopcy w dużej mierze spełniali podstawowe założenia, które sobie zakładaliśmy – szczególnie te w momencie posiadania piłki. I z tego powodu możemy się cieszyć, bo piłkarsko byliśmy zespołem na miano „miejsca na podium”. W 3 z 5 meczów przeciwnicy uciekali się do gry długimi podaniami od bramkarza, my jednak staraliśmy się tego unikać . Cierpliwie i konsekwentnie próbowaliśmy atakować bramkę rywali składnymi akcjami. Kilka z nich się udało i można było słyszeć gromkie brawa z trybun (które w tym dniu były bardzo głośne). W niedalekiej przyszłości chcemy, aby nasi chłopcy potrafili GRAĆ w piłkę , tak więc uczymy ich tego już od najmłodszych lat. 


 
Skład: Włodarski Jakub (Br.), Litkowski Mateusz (4 bramki), Bogusz Szymon (2 bramki), Grzymkowski Oskar (2 bramki), Białas Gordian (1 bramka), Lankocz Daniel, Parkitny Dawid, Koch Maciej, Brusik Szymon, Skolud Marcin.

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4 -10 LAT

 

ROZGRYWKI LIGOWE

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności