2005: IV miejsce w Szopienicach

Dnia 23.02.2014 odbył się turniej rocznika 2005 „Szopienice Cup 2014” w, którym brała udział nasza drużyna Ruchu Chorzów.  Na turniej zostało zaproszonych 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

 

 

Grupa A

  1. UKS Szopienice
  2. MKS Zaborze
  3. Kamionka Mikołów
  4. Ruch Chorzów
  5. GKS II Katowice

Grupa B

  1. Orbita Bukowno
  2. AKS Mikołów
  3. GKS Katowice
  4. Multisport Zabrze
  5. UKS Myszków

Pierwszy mecz turnieju przyszło nam zagrać z drużyną Kamionka Mikołów, którą pokonaliśmy 1:0. Był to początek turnieju więc chłopcy byli jeszcze trochę „zaspani”-warto wspomnieć, że graliśmy już o 8:14.

 

W kolejnym meczu przyszło się nam zmierzyć z drużyną GKS II Katowice, gdzie początek spotkania zaczęliśmy bardzo słabo i straciliśmy bramkę. Nasi zawodnicy jednak pokazali zawziętość i grali do samego końca. Bardzo szybko odrobiliśmy pierwszą bramkę za, którą należą się słowa uznania dla Maxa Gajewskiego za przepiękny strzał w samo okienko z rzutu wolnego. Kolejne minuty meczu należały już do Ruchu Chorzów a wynik końcowy to 3:1 Chłopcy zeszli z boiska dumni z podniesioną głową ale oczywiście zmęczeni gdyż włożyli dużo wysiłku w ten mecz.

 

Trzecie spotkanie rozegraliśmy z MKS Zaborze Zabrze i był to rywal bardzo wymagający grający techniczną piłkę. Nasi Chłopcy w ten mecz włożyli bardzo dużo siły, walczyli o każdy centymetr boiska oraz pomagali sobie wzajemnie. Na boisku było widać młodą ale bardzo dobrze zorganizowaną drużynę. Mecz ten zakończył się dla Ruchu zwycięsko wynikiem 3:0.

 

W ostatnim meczu grupowym zagraliśmy z gospodarzami turnieju UKS Szopienice. Chłopcy na ten mecz wyszli bardzo pewni siebie z wolą walki. Mecz był bardzo wyrównany, minuty uciekały a nam wystarczył tylko remis aby awansować do półfinałów z I miejsca. Niestety 20 sekund do końca meczu straciliśmy dość kontrowersyjną bramkę i przyszło nam się zadowolić wyjściem z grupy z II miejsca.

 

W półfinale zagraliśmy z mocnym przeciwnikiem GKS Katowice. Mecz na tym szczeblu trwał 15 minut w którym nasi zawodnicy trochę nas zawiedli. Nie walczyli już tak jak w poprzednich meczach nie było widać drużyny. Załamani po stracie pierwszego a zaraz po nim drugiego gola odpuścili  zupełnie. Można powiedzieć, że przegrali ten mecz w swoich głowach wychodząc już na boisko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

 

W meczu o 3 miejsce graliśmy po raz drugi z gospodarzami UKS Szopienice. Mecz wyglądał już zupełnie inaczej niż wcześniejszy w półfinale. Chłopcy pokazali wole walki i chęć zdobycia 3 miejsca. Każdy z zawodników walczył do samego końca, niestety w końcówce meczu po błędzie naszego bramkarza straciliśmy bramkę a spotkanie zakończyło się rezultatem 0:1 a nam pozostało  zadowolić się z IV miejsca z którego Trenerzy są bardzo dumni.

 

Chcieliśmy podziękować naszym zawodnikom za zaangażowanie jakie włożyli w cały ten turniej. Naprawdę wielkie gratulacje za IV miejsce w turnieju gdyż to naprawdę bardzo dobry wynik. Głowa do góry chłopcy na następnym turnieju staniemy na podium.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności