2009: ''Uśmiech nie schodził z twarzy'' - Niebiescy na podium Mikołajkowego Turnieju

Mikołajkowy Turniej Halowy - to kolejna z imprez sportowych, w której uczestniczyli nasi młodzi zawodnicy. Tym razem do rywalizacji przystąpił rocznik 2009, który w piętnastominutowych meczach zmierzył się z dwoma zespołami gospodarzy, tj. GTV Stadion Śląski, a także Gwiazdą Ruda Śląska, Ruchem Radzionków, Rekordem Bielsko - Biała oraz Gwarkiem Zabrze.

Niebiescy, po dwóch wygranych, trzech remisach i jednej porażce uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu. Statuetkę króla strzelców otrzymał Bartosz Gielezy, a najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Robert Sokołowicz. Brawo!

Trener Michał Winciersz: Tak się składa, że jest to pierwszy turniej tej drużyny pod moim szyldem. Zaliczę go na pewno do udanych.

Raz, to wynik, który osiągnęliśmy - jest on jak najbardziej zadowalający. Dwa, to przede wszystkim postawa drużyny. Wyróżnialiśmy się na tle pozostałych ekip ambicją oraz pasją jaką mają chłopcy do piłki. Miło było patrzeć, gdy każdy z zawodników był zaangażowany w 100%, a co ważniejsze rozgrywając aż 6 spotkań po 15 minut nie brakowało chłopakom sił. Czasem zabrakło ciut większej precyzji, zarówno w wykończeniu, przyjęciu, czy też podaniu - wtedy pokusilibyśmy się o wygranie turnieju. Mimo wszystko w każdym spotkaniu to my dyktowaliśmy warunki, przeciwnicy mieli problem z wyjściem spod pressingu, a my po odbiorze mogliśmy obstrzeliwać bramkę rywali. Może być pewien niedosyt, bo mecze z Ruchem Radzionków i Gwiazdą Ruda Śląska niefortunnie zremisowaliśmy - w pierwszym z nich nasz bramkarz był praktycznie bezrobotny, a za to rywali otrzymał nagrodę najlepszego bramkarza. Nasz golkiper wielokrotnie uratował zespół w sytuacjach, gdzie bramka wydawała się formalnością. Podobnie było z Gwiazdą. W końcowej fazie meczu rywale oddali jedyny strzał w meczu, ale jakże cenny. Podsumowując cieszę się, bo drużyna tętniła życiem. Uśmiech chłopakom nie schodził z twarzy. Efekt dobrych rozgrywek sprawił, że każdy z nich chciałby rozegrać nawet dwa takie turnieje pod rząd. Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania dla kibiców za wsparcie z trybun.

Stadion Śląski A 0-5 AP Ruch Chorzów
Bramki: Sokołowicz, Sprot, Kawczyński, Grymel, Gielezy

Gwiazda Ruda Śląska 1-1 AP Ruch Chorzów
Bramka: Gielezy

Stadion Śląski B 0-2 AP Ruch Chorzów
Bramki: Gielezy - 2

Ruch Radzionków 0-0 AP Ruch Chorzów

Rekord Bielsko Biała 3-2 AP Ruch Chorzów
Bramki: Gielezy, Sokołowicz

Gwarek Zabrze 1-1 AP Ruch Chorzów
Bramki: Gielezy
 
Kadra: Augustyn Piotr, Follert Jakub, Gielezy Bartosz, Grymel Krzysztof, Sprot Igor, Koszember Paweł, Kawczyński Łukasz, Ullmann Karol, Sienkiewicz Krzysztof, Sokołowicz Robert.

Klasyfikacja końcowa:

1. Rekord Bielsko Biała
2. Gwiazda Ruda Śląska
3. AP Ruch Chorzów
4. Gwarek Zabrze
5. Stadion Śląski B
6. Ruch Radzionków
7. Stadion Śląski