2009: Niebiescy najlepsi na turnieju w Siemianowicach! /foto/

Drużyna trenera Michała Winciersza z rocznika 2009 zajęła pierwsze miejsce w turnieju, jaki odbył się w dniu dzisiejszym, w Siemianowicach Śląskich!

Z zaproszenia UKS-u Jedność skorzystało aż dziesięć zespołów, które w pierwszej fazie rywalizowały ze sobą w dwóch grupach.
Niebiescy nie weszli dobrze w turniej - remis z Orlikiem, a następnie porażka z gospodarzami nie zapowiadały tryumfu. Nasz zespół jednak wziął się w garść i potem było już tylko lepiej!
Dwie kolejne wygrane z Olimpią Piekary oraz Polonią Łaziska dały naszej drużynie półfinał, w którym to pokonała Rekord Bielsko Biała 2:0.
W meczu finałowym nasi młodzi zawodnicy ponownie zmierzyli się z zespołem UKS-u Jedność. Tym razem to gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki (0:1), a Niebiescy mogli cieszyć z zajęcia pierwszego miejsca!

Wyróżnienie indywidualne odebrał również Piotr Augustin, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju! Gratulujemy!

Trener Michał Winciersz: Gratuluję chłopakom wygranego turnieju! Po falstarcie drużyna z meczu na mecz prezentowała się coraz to lepiej, zatem wiele wspomnień z dzisiejszego dnia pozostanie.

Osobiście przyznam, że za mecz z drużyną Rekordu Bielsko Biała chłopakom należą się brawa. Podobnie jak my, ekipa z Bielska próbowała rozgrywać, co nie jest łatwe dla chłopaków w tym wieku. Mimo wszystko zagraliśmy super spotkanie, zdominowaliśmy przeciwnika i zasłużenie wygraliśmy, rewanżując się tym samym za przegraną w ostatnim turnieju (3-2 dla Rekordu w Turnieju na Stadionie Śląskim).

Faza grupowa:
Orlik Ruda Śląska 0-0 AP Ruch Chorzów
UKS Jedność Siemianowice 3-0 AP Ruch Chorzów
Olimpia Piekary Śląskie 0-2 AP Ruch Chorzów (bramki 2x Chodzidło Filip)
Polonia Łaziska 1-2 AP Ruch Chorzów (bramki: Ullmann Karol, Sokołowicz Robert)

Półfinał:
Rekord Bielsko Biała 0-2 AP Ruch Chorzów (bramki: Ullmann Karol, Gielezy Bartosz)

Finał:
Jedność Siemianowice 0-1 AP Ruch Chorzów (bramka: Chodzidło Filip)

Końcowa tabela:
1. AP Ruch Chorzów S.A.
2. UKS Jedność Siemianowice Śląskie
3. Rekord Bielsko Biała
4. MOSiR Mysłowice
5. Orlik Ruda Śląska
6. Polonia Łaziska
7. Sparta Katowice
8. Orzeł Mokre
9. Olimpia Piekary Śląskie
10. APN Knurów

Kadra: Piotr Augustin, Czapek Fabian, Sokołowicz Robert, Chodzidło Filip, Ullmann Karol, Sprot Igor, Gielezy Bartosz, Kawczyński Łukasz, Kryca Kacper, Sieńkiewicz Krzysztof, Kaczmarczyk Igor.